Mis on SPF kirje?

SPF, The Sender Policy Framework on vajalik selleks, et pahatahtlikud rämpspostitajad ei saaks kuritarvitada võõrast domeeninime e-kirjade saatmiseks.

Tehniliselt on tegemist nimeserveris oleva TXT kirjega, kus on kirjas domeeni e-posti saatjatena lubatud IP-aadressid ja hostinimed. Kirja saatmisel teeb vastuvõttev server reaalajas päringu, kust selgub, kas saatja on "päris" või mitte. Kui saatja ei vasta TXT kirjes kirjeldatule, siis saatmine ebaõnnestub (kirja ei võeta vastu). Kui see teema rohkem huvi pakub, siis loe selle kohta täpsemalt siit.

Vaikimisi on kõigil meie nimeservereid kasutavatel domeenidel SPF kirje aktiveeritud. SPF kirjet saad muuta iseteenindusest domeeni haldusvaates valikust Domeen Nimeserver Muud DNS kirjed. 

SPF kirjes tuleb ära kirjeldada kõik serverid/võrgud, mille kaudu soovitakse domeenilt kirju välja saata. 

Kui oled oma domeenile tellinud meilt e-posti teenuse, aga domeen kasutab teise teenusepakkuja nimeservereid, siis pead nendesse lisama TXT kirje sisuga: 

v=spf1 a mx include:mail.spf.elkdata.ee ~all

See kirje ei keela veel täielikult volitamata aadressilt kirju vastu võtta. Karmim reegel on see, kui lõpus näidatud ~all asemel on -all. 

Oluline on ära märkida, et kui oled oma e-posti aadressi suunanud mõne teie teenusepakkuja juures olevale aadressile, siis Sulle saadetud kirja edasi suundumisel võib selle teenusepakkuja server kirja mitte vastu võtta. Põhjuseks on asjaolu, et kirja esmane saatja aadress jääb samaks, kuid suunamisel muutub kirja edastatava serveri IP aadress. Sedalaadi murede vältimiseks soovitame võimalusel suunamist mitte kasutada.

NB! SPF kirje ei anna 100% garantiid, et Sinu domeeninime kindlasti ei kuritarvitata. SPF kirje tõlgendus oleneb ka saaja serveri seadistustest.

Tähtis küsimus jäi vastuseta? Küsi julgelt otse meie klienditoelt

Me aitame sul kindlasti oma küsimusele see tähtis vastus leida. Ja kui me seda teeme siis võtame kiiresti ühendust!
Võta ühendust

Enim esitatud küsimused

Enim loetud juhendid

Juhendid alustajale

Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00