Tee-ise-veeb teenuse veebiehitajas on nüüd uus disainitööriist ning uued menüüvaated

27.06.2016

Tee-ise-veeb on nüüd veel mugavam lihtsa kodulehe valmistamiseks. Veebiehitustööriista on uusi vahendeid, kuidas oma veebilehte ise veel omanäolisemaks muuta, ilma kodeerijalt ja disainerilt abi palumata.

Tee-ise-veeb majutuse terviklahenduses sisalduv eestikeelne VOOG veebiehitustööriist on ka seni oma mugavuse poolest kasutajate seas populaarne olnud, küll aga omanäolisemaks muutmine sai nüüd uuenduste näol veel võimsust juurde:

  • Kirjastiilide muutmine pealkirjades ning sisutekstides eraldi
  • Kujunduse mõõtmete muutmine otse kasutajaliidesest
  • Terve lehe värviskeemi kontrollimine
  • Uued menüüvaated, mis võimaldavad sujuvamat tööleasumist


Toome siinkohal olulisemad muudatused ja neid tutvustavad videod välja.

Uus disainitööriist

Uus disainitööriist muudab kodulehe loomise tunduvalt kiiremaks, ning enam ei ole vaja omada baasteadmisi veebi programeerimiskeeltes. Varasemalt oli vaja disainimuutuste tegemiseks siseneda koodimuutujasse, ning sealt oli võimalik muuta veebilehe HTMLi, Javascripti ja CSSi. Nüüdsest on võimalik muuta lehte lihtsast halduspaneelist, lehelt lahkumata.

Disaini tööriistaga on nüüd võimalik muuta ka terve veebilehe kirjastiile - seda nii pealkirjades kui sisutekstides eraldi. Samuti on võimalik kohandada kujunduse mõõtmeid - päise- ja sisualade laiust, peamenüü suurust, lisaks ka pisemaid detaile nagu tabelite piirjooned ja vormide stiilid. Lihtsasti mõistetavate menüüde abil on võimalik kontrollida ka terve lehe värviskeemi.

Hetkel on uus tööriist saadaval järgnevate kujundustega: Zürich, Sapporo, Anchorage, Berlin, Madrid, Düsseldorf, Barcelona, Amsterdam. Jooksvalt saavad kõik kujundused uue funktsionaalsuse toe.

Vaata uut disainitööriista tutvustavat inglisekeelset videot (tööriist on muidu vaikimisi eestikeelne):Uued menüüvaated

Lisaks disainitööriistale on uuenenud on ka Voogi halduspaneeli menüü vaated. Nüüd on esmakasutajatel lihtsam kodulehe loomist ja haldamistega mõista. Menüü elemente on nüüdest vähem ning ka kõik alamenüüd on tehtud lühemaks. Muudetud on ka osade alamenüüde asukoht.

Tööriistad “Lisa” ja “Failid” on muudetud paremini eristatavaks. Lisaks on väljalogimise nupp pandud sügavamale menüüsse, mis muudab kogemata väljalogimise vähem tõenäolisemaks.

Suurimaks muudatuseks on uus “Sisu” nupp. Sisu nupu alt on võimalik hallata lehekülje struktuuri, blogipostitusi, vormide postitusi ning andmebaasi.

Ühe muudatusena on asendatud ka nupud, mis olid eelnevalt märgistatud ainult ikoonidega- nüüdest on lisatud ka tekst ning enam ei pea arvama, mida üks või teine ikoon tähendab.

Vaata uusi menüüvaateid tutvustavat inglisekeelset videot (tööriist on muidu vaikimisi eestikeelne):

‹ Loe kõiki uudiseid

Cart