"Ülihall" on läbi: 2022. aasta värviks kuulutati lillakassinine Very Peri

Pantone Color Institute´il on kombeks igal aastal välja kuulutada aasta värv, mida disainerid saaksid kõikjal eeskujuks võtta. Kui 2021. aasta värviks oli Ultimate Grey ehk ülihall, siis 2022. aastal on moekaim toon disaineritele, arendajatele, tarbekunstnikele, turundajatele ja kõigile teistele Very Peri ehk tõlkes "väga lillakassinine".

PANTONE 17-3938 Very Peri on uus Pantone´i värv, mis peaks julgustama alanud aastal leidlikkuse ja loovuse kasutamist.

Uus toon annab enesekindlust ja tekitab uudishimu, elavdab loomingulist vaimu ja on intrigeeriv. Pantone´i värviekspertide sõnul sobib see väga hästi just 2022. aastasse, kuna aitab meid muutunud võimaluste maastikul uute värskete ideedeni jõuda. Sinine selle tooni komponendina on lootuse värv.

Very Peri on seega lillakassinine toon, millel sinisele annab põnevust ja loomingulisust juurde violetne ja lilla kõrvaltoon. Pantone Color Institute soovitab seda kasutada disainis, kodu interjööris, moes, uutes toodetes, kus iganes, kus vaja ajastukohast moodsat tooni näidata. Lisaks annab instituut soovitused ka värvipalettidele, mis aasta tooniga kõige paremini kokku sobivad. Neid saab vaadata siit.

Asjatundjatele ka uue 2022. aasta värvi koodid:

Veebis sobib seega kasutada värvikoodi #6667AB, mis näeb välja just selline:

Pantone´iga teeb koostööd Microsoft, kes on uue värvi juba kaasanud oma populaarseimate Microsoft 365 toodete disaini. Very Peri värvi saab kasutada fontidega , 3D emotikonidega, koostööplatvormi Teams taustadega, Edge´i brauseri teemades, PowerPointi slaidiesitlustes ja mujal. Uued Windowsi ekraanisäästjad on samuti Very Peri värvides.

Head alanud Very Peri aastat!

Jaga
Nõuandja