Vunki juurde: uus WordPress 6.4 paneb kodulehed palju kiiremini tööle

WordPressi uuendus 6.4 toob kaasa nähtava eelise: veeb laeb alla palju kiiremini kui enne. See omakorda parandab otsingumootorites esindatust ning muidugi meeldib ka veebikülastajatele.

Seda tehakse koodi uutmoodi laadimisega, kui kasutaja mõnda lehekülge külastab. WordPress 6.4 laadib nimelt skripte nutikamalt, et parandada lehe üldist kiirust. JavaScripti failid laaditakse nüüd viitega või asünkroonselt, et vältida tegevuste blokeerimist.

Skriptide laadimise reeglid on nüüd olemas WordPressi põhiteemades ning need juhendavad ka kasutaja arvutis või telefonis olevat veebibrauserit laadima skripte alla taustal või pärast ülejäänud lehe laadimist, lükates edasi need osad, mis ekraanil oleva pildi kuvamisega pole otseselt seotud ja võivad hiljem käivituda. See võib oluliselt vähendada kodulehe nähtavaks ja kasutatavaks muutumiseks kuluvat aega.

WordPressi teemades ja pistikprogrammides kasutati seni JavaScripti programme ilma asünkroonse laadimiseta. See tähendas, et mõned blokeerisid enne täielikult kasutaja arvutisse jõudmist muude programmide ja veebilehe osade allalaadimisi ja viivitasid niimoodi lehe ekraanil valmis joonistamist.

Veebisaidi külastajate jaoks laaditakse WordPressi sisuga lehed pärast värskendust palju kiiremini, parandades lehe omaniku jaoks ka kodulehe reitingut otsingumootorite jaoks. Sisuliselt tähendab uuendus seda, et enim alguses vajaminevad skriptid liigutatakse päise ossa ehk lehe koodi algusse, et nende laadimine ei blokeeriks enam sisu renderdamist ehk väljajoonistamist ekraanil. See võimaldab brauseril need koodid varem käivitada ja esimesena vahemällu salvestada, parandades jõudlust.

Mida uut on veel oodata?

  • Uus paindlikum vaiketeema koondab WordPressi uusimad ja parimad omadused. Kaasas on suur tohutu mallide ja kujunduselementide kollektsioon, mis oma ettevõtte disaini ja kaubamärgiga sobitada. Teema Twenty Twenty-Four sobib ideaalselt pea igat tüüpi veebisaitidele edasiarenduseks.
  • Kaasahaarav pildinäitamine on tehtud efektse uue "valguskasti" funktsiooniga.
  • Kirjutamise võimalused on mugavamad ja täiustatud, sealhulgas lisandus uusi klaviatuuri otseteid, sujuvam on loendite liitmine ja lingiseadeid saab täpsemalt juhtida. Uuendati tööriistariba.
  • Uuendati galeriid ja piltide eelvaateid.
  • Laiendatud disainitööriistade komplektiga saab ise luua uusi ilusaid kodulehe paigutusi ja disaine. Mängida saab plokki taustapiltidega, luua unikaalseid kujundusi, hoida pildi mõõtmed kohatäite kuvasuhtega kooskõlas ja lisada muude uute võimaluste kõrval hõlpsalt oma navigeerimisplokki nuppe.
  • Kokku on üle 60 juurdepääsetavuse värskenduse, sealhulgas administraatori kasutajaliidese täiendused.
  • Tehti rohkem kui 100 veebilehe jõudlust parandavat värskendust, mis keskenduvad kodulehe koodi laadimise strateegiate parandamisele ja asünkroonsele allalaadimisele.

Praegu on ametlik viimane Wordpressi versioon 6.3.2, versioon 6.4 peaks välja tulema 7. novembril. Soovijad võivad praegu proovimiseks kasutada testlehekülgedel esimest väljalaskekandidaati Wordpress 6.4 Release Candidate 1. See tähendab, et uus kodulehe sisuhalduse uus versioon on enam-vähem valmis, parandatakse vaid pisivigu ja kohendatakse koodi.

Veebirebane

Veebimajutus.ee pakub oma klientidele mugavusteenust domeeni, e-posti, kodulehe majutuse ja tööriistade vallas. Elkdata OÜ on tegutsenud 25 aastat, teenindades igapäevaselt pea 25 000 klienti, luues neile väärtust läbi kiirete ja lihtsate veebiteenuste.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00