Wordpress 6.0 toob üle tuhande muudatuse, kuid muretsemiseks pole põhjust

Veebirebane
28. juuni 2022
3 min lugemine

WordPressi uus kuues põlvkond on nüüd väljas ja varem või hiljem tuleb sellele üle kolida. Tegemist pole siiski selles mõttes radikaalse uuendusega, et peaks oma veebe suurelt ümber tegema hakkama, kuid muudatusi on väga palju - ligi 1200. Enamus neist on siiski pisimuudatused.

Lõpptulemus peaks aga uue WordPress 6-ga olema lihtsam ja mugavam nii arendajatele kui kasutajatele, sest just neid kaht poolt on ligi viissada vabatahtlikku arendajat lihvinud ning paremaks teinud. Võib öelda, et midagi ümber õppima ei pea, sest kasutajaliides peaks olema nüüd veelgi intuitiivsem ja ettearvatavam.

600 uuendust on seotud erinevate vigade ja probleemide lahendamisega, sama palju on uuendusi ka lisafunktsioonide tulekuga ja võimaluste lisamisega.

Üks olulisematest elu lihtsamaks tegevatest muudatustest on plokkide redigeerijas, mis lubab veelgi selgemalt oma kodulehe kujundust muuta või paika panna. Teemade tegemine veebile on nii lihtsaks tehtud, et ka üsna algaja saab selle loomisega hakkama, kasutades erinevaid plokke ja elemente.

Ligipääsetavus on samuti paranenud. Näiteks võib nüüd kõik kodulehe plokid kokku tõmmata plokkide nimekirjaks, et näha ülevaadet veebilehest kontsentreeritud kujul. Redigeerija saab sisu välja valida üle mitme ploki.

Kõikidest ligipääsetavuse uuendustest on lähemalt juttu siin.

Kuidas WordPressi uuendada?

Kõigepealt tuleb muidugi teha oma veebist varukoopia, nagu ikka suuremate uuendustega ning siis tuleks kontrollida, kas kõik paigaldatud moodulid ja teemad on WordPress 6-ga ühilduvad.

Kõige lihtsam on uuendus teha administraatori liidesest, logides oma kodulehele vastavate õigustega sisse ja valides Dashboard -> Updates või klõpsates teatel Please update now. Uuenduste lehel tuleb valida Update to version 6.0. Midagi muud keerulisemat uuendamiseks teha pole vaja.

Kui aga on soov uuendada või lausa uus veeb paigaldada üle FTP, siis WordPress 6.0 saab alla laadida siit.

Mida uus versioon juurde annab?

WordPress 6 kannab nime džässiartisti Arturo O’Farrilli järgi: WordPress 6.0 Arturo. Lisaks selgemale ja lihtsamale kasutajaliidesele saab WordPress 6-ga kaasa veel mõned olulised parandused:

  • Veebisait muutub kiiremaks
  • Kood muutub stabiilsemaks
  • Uue lehekülje saab luua mustrite järgi
  • Plokke on võimalik lukustada ja grupeerida konteineritesse
  • Võimalus on välja valida teksti mitmest plokist korraga
  • Võimalus kodulehe välimust kiiresti muuta kujunduse CSS-i ja HTML-i mitte muutes
  • Gutenbergi tekstiredaktorist saab Full Site Editor, kuid see on veel hetkel beeta- ehk prooviversioonis

WordPress 6.0 pole radikaalne uuendus, see ühildub tagasi eelmiste versioonidega ja kodulehte ümber programmeerida pole vaja. Mõned üksikud moodulid või teemad siiski võivad mitte ühiluda ja vajavad väljavahetamist, kuid enamasti on enim kasutatud plugin´id ühilduvad.

Vaata WordPressi ametlikku teadannet uuest kuuendast versioonist siit.

WordPressi organisatsioon on uue versiooni põhilised omadused kokku pannud järgnevasse videosse:

Veebirebane

Veebimajutus.ee pakub oma klientidele mugavusteenust domeeni, e-posti, kodulehe majutuse ja tööriistade vallas. Elkdata OÜ on tegutsenud 25 aastat, teenindades igapäevaselt pea 25 000 klienti, luues neile väärtust läbi kiirete ja lihtsate veebiteenuste.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00