Eesti maatunnusega .EE domeeni hind ja reeglid muutuvad registreerijatele sõbralikumaks

20.11.2015

Alates 1. detsembrist 2015 muutuvad .EE domeenireeglid välismaistele isikutele sõbralikumaks ning 1. jaanuarist 2016 langeb järjekordselt meie kõigi rõõmuks ka .EE domeeni hind.

Meil on rõõm teatada, et 1. jaanurist 2016 oleme lõpuks jõudnud peale 2010. aastal toimunud .EE domeenireformi ühe meeldiva hetkeni, kus .EE domeeni hind on samal tasukohasel tasemel rahvusvahelise .COM domeeniga. Veebimajutus.ee klientidele tähendab see seda, et .EE domeeni hind langeb veel 2 euro võrra ning ettevõtetel ja ka eraisikutel on võimalik soovi korral soodsama püsikuluga endale uusi domeene registreerida.

Hinnalangus on tingitud .EE domeeni kasvavast populaarsusest - hetkel on registreeritud pea 87 000 Eesti maatunnusega domeeni, mis on üle 10% rohkem kui aasta tagasi. EE domeeni turuosa on Eestis 66% ja domeenide arv on kasvanud aasta-aastalt stabiilselt.

Vahetult enne hinnalangust toimuvad aga ka domeenireeglites suuremad muudatused.

Käesoleva aasta 1. detsembrist muudab Eesti Interneti SA ka domeenireegleid - toome välja mõned olulised punktid:

  • Siiamaani on .EE domeeni puhul olnud nõue, et domeeni registreerimisandmetes olev kontaktisik (halduskontakt) peab olema Eesti isikukoodiga isik - uute jõustuvate reeglite kohaselt võib aga domeeni halduskontaktiks olla ka teise riigi füüsiline isik.
  • Muudetud reeglite kohaselt tuleb edaspidi domeeni registreerija andmetes ära märkida juriidilise isiku registreerimisnumbri väljastanud ning füüsilise isiku puhul isikukoodi väljastanud riigi nimi.
  • Korrektsemate registreerimisandmete tagamiseks loobutakse domeeni kontaktandemete muutmisel seni kohustuslikest isikutuvastusnõuetest - kontaktandmeid on nüüd võimalik muuta ilma ID-kaardi ja Mobiil-ID olemasoluta.


Kõik seni .EE domeeni registreerimiseks kehtinud tuvastusviisid jäävad samaks (ID-kaardi, Mobiil-ID või pangaülekande alusel), mis tähendab välismaistele isikutele seda, et valides domeeni registreerimisel õiguste ja isikusamasuse tuvastusviisiks pangaülekande, on neil erinevalt varasemast võimalik nüüd .EE domeene registreerida.

‹ Loe kõiki uudiseid

Cart