Kuidas muuta domeeni registreerija andmeid?

Äris käib kõik välgukiirusel. Kogu selle kiiruse juures ei tohiks aga ära unustada andmete uuendamist. 

Kui domeeni registreerija või halduskontakti nimi, aadress või kontaktandmed muutuvad, siis tuleb värskendada ka domeeni kontaktandmeid.

.ee domeeni registreerija andmete muutmine

Kui Sa tahad endale kuuluvat .ee domeeni üle anda teisele isikule ehk vormistada omanikuvahetust, siis tuleb Sul esitada digitaalselt allkirjastatud avaldus, millele on alla kirjutanud nii praegune kui uus domeeni omanik. Avaldus võib olla vabas vormis ja omaniku asemel võib sellele alla kirjutada ka volitatud kontaktisik.

Oluline, et avalduses oleks kirjas, kes ja mis nimelise domeeni loovutab ning detailsed andmed uue omaniku ehk registreerija ja tema halduskontakti kohta. 

Halduskontakt on domeeni registreerija seaduslik või kirjalikult volitatud esindaja, kes vastutab domeeniga seotud küsimuste ja toimingute eest. Üldjuhul on selleks kas juhatuse liige või IT-inimene. 

NB! Jälgi, et avaldusse saaksid kindlasti korrektsed andmed ja et andmed oleksid esitatud nii registreerija kui halduskontakti kohta, isegi kui need on ühed ja samad! 

Eraisiku domeeni puhul on enamasti inimene ise nii domeeni registreerija kui halduskontakti rollis. 

Kui soovid, siis võid halduskontaktiks määrata ka sõbra.

Soovides muuta domeeni registreerija ja/või halduskontakti aadressi, telefoninumbrit või e-posti aadressi, siis mine iseteeninduses "Registreerija andmete" lehele, kust leiad muudetavad väljad.

Näidisvorm .ee domeeni omanikuvahetuseks

.com, .eu ja teiste domeenide registreerija andmete muutmine

Teiste domeenilaiendite puhul saab domeeni omanikku vahetada otse iseteenindusest. Logi iseteenindusse sisse, vajuta töölaual soovitud domeeni nime peal ja avanenud lehel vali "Halda"⇒"Muuda". Leia üles valik "Registreerija andmed". Muuda andmeid otse sealt.

Kui domeeni registreerija andmed ei ole muudetavad (näiteks domeenidel .FI, .LT, .LV), siis on omanikuvahetus määratud domeeni haldava keskregistri poolt tasuliseks teenuseks. Sel juhul ja kõigis teistes muudatuste küsimustes võta ühendust meie klienditoega!

Seotud juhendid

Sinu tagasiside on oluline

Enim esitatud küsimused

Enim loetud juhendid

Juhendid alustajale

Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00