Ettevaatust, ära lange Hiina domeenidega seotud pettuse ohvriks

Veebirebane
13. juuni 2016
2 min lugemine

Nii mõnegi veebilehekülje haldaja postkasti võib jõuda kiri, milles väidetakse, et see on saadetud mõnest Hiina domeeniregistreerimise asutusest ning just kohe nüüd praegu soovib keegi sulle kuuluvat domeeni Hiinas registreerida. Kuid oota: kui sa kohe maksad, siis antakse see domeen hoopis sulle. See on pettus ning selle eest ei tohi maksta, kirjutab European Domain Centre.

Kirjad saabuvad tavaliselt "asutustelt" nagu China Domain Name Registration Center, Asian Domain Registration Service In China või The Department Of Registration Service In China. Kiri palutakse kindlasti kohe ettevõtte juhile edastada, et sellega kiiresti tegeletaks. Mõnel korral pannakse kirjale kaasa isegi e-kirja koopia, mille saatis asutusele see isik, kes sulle kuuluvat domeeni Hiinas registreerida soovib.

Kui algne kiri on saadetud, siis hakatakse raha nöörima. Domeeni registreerimine nende Hiina ettevõtete juures maksab tavaliselt sadu eurosid ning domeenid registreeritakse kohaliku firma e-posti-aadressiga, seega ei saa domeeni ostja seda endale meelepärasesse kohta liigutada.

Kõik see on üks suur pettus. Keegi ei soovi tegelikult sinu domeeni Hiinas registreerida. Nüüd, kui saab rahulikumalt hingata, võib mõelda, mida edasi teha.

Kõige lihtsam variant on kirja täielikult ignoreerida. Midagi ei juhtu. Võibolla saadab Hiina "ettevõte" sulle veel paar kirja, kus meenutavad, et domeen tuleb kindlasti registreerida, kuid ka need võib rämpsposti kausta tõsta. Teine võimalus on petturile öelda, mida sa neist tegelikult arvad.

Kolmas võimalus tuleb mängu siis, kui sa tegelikult ka soovid oma domeeni Hiinas registreerida ning kasutada. Registreeri domeen ise meelepärase teenusepakkuja juures ära ning seejärel eputa petturi ees, et see domeen on juba sinu oma.

Kõige olulisem on säärastele petturitele mitte maksta. Mida rohkem inimesi neile maksab, seda rohkem nad petta üritavad.

Algne artikkel avaldati Geenius.ee lehel meie blogis.

Veebirebane

Veebimajutus.ee pakub oma klientidele mugavusteenust domeeni, e-posti, kodulehe majutuse ja tööriistade vallas. Elkdata OÜ on tegutsenud 25 aastat, teenindades igapäevaselt pea 25 000 klienti, luues neile väärtust läbi kiirete ja lihtsate veebiteenuste.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00