Kuidas kolida oma domeen ja teenus meile üle?

Domeeni ja veebimajutuse meie juurde kolimiseks tegutse järgnevalt:

1) Küsi domeeni praeguse registripidaja käest autoriseerimiskood

Domeeni autoriseerimiskood on tähtedest, numbritest ja teinekord ka muudest sümbolitest koosnev kood, mida kasutatakse domeeni nime kolimisel ühe registripidaja juurest teise juurde.

2) Kui oled kolimas geneerilist domeeni (.com, .net, .org jne), siis veendu, et praeguse registripidaja juures oleks Sinu domeenilt eemaldatud "kolimise lukk"

Tavaliselt saab kolimiseks vajaliku luku registripidaja iseteeninduses ise lahti teha. Kui see pole võimalik, siis võta ühendust praeguse registripidajaga ning palu neil lukk eemaldada.

3) Alusta kolimise avalduse täitmist oma domeeni sisestamisega: www.veebimajutus.ee/domeeni-kolimine

Kui soovid ainult e-posti teenust, siis vali Start pakett. Kui soovid ka kodulehte ümber kolida või plaanid uue kodulehe loomist, siis vali Standard pakett. Kui Sa ei tea, millist paketti valida, siis võta ühendust meie klienditoega.

Kui Sinu avaldus on täidetud ja andmed korrektsed, siis saadame Sulle peagi kinnituskirja ja ligipääsud meie iseteenindusele.

Kui soovid kolimisega jätkata omal käel, siis loe edasi.

4) Kopeeri kodulehe andmed meie serverisse.

Kui jääd hätta kodulehe ja/või e-posti kolimisel, siis palun anna sellest teada meie klienditoe aadressil abi@veebimajutus.ee.

5) Loo meie iseteeninduses e-posti aadressid

E-posti teenuse juures on oluline selle töökindluse säilitamine. Seetõttu tuleb e-posti teenuste kolimisel teha toiminguid kindlas järjekorras, et ükski e-kiri kaotsi ei läheks.

Kui soovid oma e-posti teenuse koos postkastide sisuga meile ümber kolida, siis peaksid esmalt looma meie iseteeninduses postkastid samade paroolidega, mis vana teenusepakkuja juures. Seejärel tuleb Sul edastada meile postkastide ligipääsud, et saaksime Sinu postkastide sisu kopeerida. 

Kui postkastid on iseteeninduses valmis, siis saame domeeni MX-kirjed meie omadeks ümber muuta. Muudatused jõustuvad 24 tunni jooksul, pärast mida hakkavad kirjad tulema meie serverisse. Kui domeen või selle nimeserverid ei asu meie haldusalas, siis tuleb muuta domeeni MX-kirjeid oma registripidaja või nimeserveri teenusepakkuja juures. MX-kirjete muutmiseks küsi täpseid väärtuseid meie klienditoelt. 

Meie haldusalas oleva domeeni puhul saad Elkdata MX-kirjeid taastada meie iseteeninduses "Nimeserver" lehel (vt punkt 6).

Kui MX-kirjed on muudetud ning vana teenusepakkuja postkastidesse enam kirju ei jõua, siis kopeerime Sinu postkastide sisu ümber ning saad vana teenusepakkujaga lepingu lõpetada.

6) Suuna domeeni nimeserverid aadressidele ns.elkdata.ee, ns2.elkdata.ee, ns3.elkdata.net

Kui domeen on kolitud meie haldusalasse, siis saad seda teha iseteeninduses: Domeeni haldus Nimeserver Taasta Elkdata nimeserverid. Kui domeen asub teise teenusepakkuja juures, siis tuleb suunamine teostada nende kaudu.

7) Teenuse lõpetamine eelmise teenusepakkujaga

Kui kõik vajalik on ümber kolitud ja töötab, siis anna eelmisele teenusepakkujale teada, et soovid teenuse lõpetada.

Lisainfo:

NB! Sõltuvalt domeenist võib olla vajalik kinnitada kolimine e-kirja teel. Sellisel juhul saadab meie koostööpartner EuroDNS kinnituskirja domeeni registreerija e-posti aadressile.

Lisaks kolimise kinnitusele võib olla vajalik ka .com, .net ja .org domeenide kontaktisiku e-posti aadressi verifitseerimine. Kui saad registripidajalt sellise e-kirja, siis järgi kirjasolevaid juhised või edasta kiri meie klienditoele aadressil abi@veebimajutus.ee.

Kuna enamlevinud domeenide (näiteks .com .eu .net) kolimisel pikendatakse domeenide registreeringut ühe aasta võrra, on nende domeenide kolimine tasuline. Kolimistasu on võrdeline sama domeeni registreerimistasuga – selle võrra pikeneb ka domeeni kasutusõigus.

NB! .lt, .lv, .fi, .ru, .se domeene kolimisel ei pikendata, kuid kolimine on siiski tasuline!

.ee domeenide kolimine on tasuta, kuid domeenireeglitest lähtuvalt domeeni ei pikendata.

Seotud juhendid

Sinu tagasiside on oluline

Enim esitatud küsimused

Enim loetud juhendid

Juhendid alustajale

Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00