4 min lugemine

Kuidas teha kiiresti valmis hea veebilehekülg?

Veebirebane
23. veebr 2018

 

Kodulehe tegemine on läinud lihtsamaks kui kunagi varem – igaüks saab sellega alustada. Loomulikult võib hiljem, äri kasvades vaja minna juba nii disainereid, programmeerijaid kui veebiadministraatoreid, kuid alguses on kõik lihtne. Alusta näiteks Tee-Ise-Veebist, kus on olemas nii majutus kui tööriistad kodulehe tegemiseks.

Tee‑ise‑veeb sisaldab e‑posti teenust, majutust ja eestikeelset veebiehitustööriista, seega kõik vajalik alustamiseks on kohe olemas. Siin on mõned lihtsad sammud selle abil oma veebi käimapanemiseks.

Alusta domeenist

Päris alguses on vaja läbi mõelda, milline saab olema kodulehe domeeninimi. Selle valikust oleme juba kirjutanud siin. Vaata ka, milline domeen on parem, kas kodumaine või rahvusvaheline?

Peale domeeni registreerimist läheb pisut aega, enne kui see ülemaailmselt kehtima hakkab, aga kodulehe tegemist saab juba alustada.

Esimesed sammud

Tee-Ise-Veebi tööriista saab kasutada nii administreerimisliidesest kui ka oma kodulehele sisenedes, kui oled esimesed vajalikud seadistused teinud.

Kui alustad kodulehe tegemist, siis vaikimisi avatakse järgmine vaade:

Üldiselt pole selline vaade enamusele kasutajatele probleemiks, kes on kasvõi Wordi kasutanud. Kui aga oled mõnda kodulehte juba ise täiendanud, siis on veelgi lihtsam. Kõigi kodulehe disainielementide ümber tekitatakse redigeerimisnupud, kui mõne detaili välja valid ning üsna kindlalt pole peaaegu kunagi vaja vaadata selle kõige taga olevat HTML-koodi.

Kui nüüd tundub, et tahaks kõigepealt lehe välimuse paika saada, siis alusta kujunduste valikust.

Kujundus – mobiilivaated ja kõik on juba valmis

Valmiskujunduste seas on palju erinevaid värvikombinatsioone ja paigutusi, kust leida oma soovidele kõige lähem variant. Muidugi ei leia Voo valikust ideaalselt kõigi vajadusi rahuldavat disaini, aga leides võimalikult lähedasema, saab seda oma soovide järgi juba täpsemalt kohendama hakata.

Alusta näiteks avalehe tekstide stiilist ja taustapildi väljavahetamisest.

Lisaks uuele taustapildile saab valida selle läbipaistvust, et taust liiga esile ei kerkiks. Taustapilt kaetakse soovitud tiheduse ja värviga rastriga.

Kõik kujunduses tehtud muudatused kohendatakse kohe automaatselt ka mobiilivaate jaoks – selle jaoks pole vaja midagi eraldi teha.
 


Tooted ja alamlehed – juba sama hea kui valmis

Kui teed tüüpilist toodete veebi, siis võib valmislahendusest leida juba sobiva kodulehe struktuuri, mida polegi eriti vaja muuta. Siiski saad alati lisada alamlehekülgi ja menüüsse linke nendele sama lihtsalt, kui Wordis teksti.

Lae enda tootepildid ja illustratsioonid failide alla ning edaspidi on vaid hiirega lohistamise vaev need õigesse kohta saada.

Piltide leidmisega on mitu võimalust: telli fotograaf ja lase oma tooted profilt üles pildistada (tasuline), tee ise tootepildid (tasuta, aga ilmselt mitte nii professionaalne tulemus), osta pildipangast (tasuline ja odavam kui tellida, aga mitte nii unikaalne) või võta tasuta pildipangast (võib juhtuda, et tulemus on väga hea, aga ilmselt kasutatakse sama pilti ka väga paljudes muudes veebides).

Tekstide kirjutamisega on samuti vaja pingutada, sest tekst on külastaja jaoks kõige olulisem asi. Siit leiad nõu, kuidas head uudist kirjutada.

Muidugi saab lingina lisada oma toodete juurde ka faile – näiteks PDF-e või tekstidokumente, esitlusi, tabeleid.

Võtmed-kätte e-pood ootab

Kui teed oma kodulehele väikese e-poe, siis selle jaoks pole vaja hakata midagi juurde tellima või ostma – Tee-ise-veeb Pluss pakub ka lihtsat e-poe mootorit, mis on juba uues veebis olemas. Kui pole keerulisi erisoove, ajab see asja ära ning väikepoodnik saab omale sama hea kui võtmed-kätte lahenduse.

E-poes saab silma peal hoida kõigil tehingutel, neid täita ja märkida ära iga tehingu olek. Olemas on väljad e-poe andmetega, oma raamatupidamise järgi saab seadistada ka tellimuste vormi, maksevõimaluste osas on samuti lahendused juba olemas, ehkki nende seadistamisel võib algajal abi minna ka tasuta klienditeeninduse abi, mis on alati olemas.

Alusta siit ja vaata ka allolevat lühikest õppevideot, mismoodi see kõik käib. Pole üldse keeruline ka HTML-ist ja programmeerimisest mitte midagi teadja jaoks.

 

Veebirebane

Veebimajutus.ee pakub oma klientidele mugavusteenust domeeni, e-posti, kodulehe majutuse ja tööriistade vallas. Elkdata OÜ on tegutsenud 25 aastat, teenindades igapäevaselt pea 25 000 klienti, luues neile väärtust läbi kiirete ja lihtsate veebiteenuste.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00