Office 365 saab veel põhjalikuma tehisintellekti toe, meie kontoriasju asuvad jälgima iseõppivad algoritmid

Veebirebane
21. dets 2017
4 min lugemine

Kolmapäeval, 13. detsembril teatas Microsoft ajakirjanikele ja muule avalikkusele, et nad ei piirdu vaid nende üksikute tehisintellekti juhitavate omadustega, millest oleme juba ka siin blogis rääkinud. Järgmisest aastast hakkavad iseõppivad algoritmid ja tehisintellekt jälgima päris paljusid kontoritarkvara Office 365 kasutajate tegevusi ja selle põhjal töövahendeid täiustama.

Oktoobris kirjutasime, et Excel saab tulevast aastast AI toe ning novembris, et Wordis asub tehismõistus abistama LinkedIN-i profiiliandmete põhjal asjaliku CV kirjutamisel. Uut on veel aga tulemas väga paljudesse muudessegi Office 365 paketti kuuluvatesse toodetesse.

Projekt Brainwave - pilv saab intelligentsi

Kõigi nende uute moesõnadega kirjeldatavate lisafunktsioonide taga on Microsofti uus projekt Brainwave, mis muudab pilveteenuse Azure tehisintellekti toel hoopis nutikamaks kui seni. See toob kõigi Azure´i ja ka Office 365 kasutajateni sellised targad tehnoloogiad nagu kompuuternägemine (esitatud piltidelt tuntakse ära asju ja tuvastatakse näo järgi inimesi), kõnekeele protsessor (otseajas tõlge ühest keelest teise, teksti kõneks ja kõne tekstiks muundamine) jne. Brainwave loob serveritest neurovõrgu, mis mahukamateks arvutusteks koondab suurema ressursi ja õpib antud ülesannetest, et neid edaspidi paremini ja kiiremini lahendada.

Bing otsib targalt ja ennustab, mida tahad teada saada

Ehkki Microsofti otsimootor Bing on populaarsuselt Google´ist palju tagapool, tahab tarkvaragigant teha suure hüppe edasi otsingutulemuste parandamist tehisintellekti hoolde usaldades. Küsides midagi, millel on üks faktiline vastus, antakse see tulemus, kui aga tahetakse teada, kas näiteks kolesterool on paha, siis esitatakse vastusevariantidena mitu tulemust, kuna ühest vastust sellele küsimusele pole.

Kui otsingutulemus ei paista kasutajat rahuldavat või kui otsisõna või lause tundub andvat liiga palju tulemusi, esitab Bing täiendavaid küsimusi, et teada saada, mida täpselt otsitakse. Nii liiguvad tohutust infomassist vajalikumad tulemused lõpuks ettepoole.

Cortana sorteerib e-kirju

Digitaalne assistent Cortana saab peagi juurde võime targalt sorteerida Outlooki saabunud kirju. Assistent otsib välja kõige olulisemad ja võib teha nende sisust kokkuvõtte, et kasutaja teaks, millele tähelepanu pöörata. Lisaks saab Cortana juurde tarkuse kirjade põhjal soovitada näiteks väljapakutud etendustele piletite ostmist või kohtumise kutsele sobiva vaba lauaga restorani leidmist läheduses ning muidugi selle kohtumise kalendris broneerimist.

Acronyms – Word õpetatakse lühendeid tundma

Microsoft teatas ka Wordi uuest lisast Acronyms, mis tuleb Office 365 kasutajateni järgmisest aastast. Nimelt hindab pilveteenus ettevõttes kasutatavaid tekste ja arvab ära, mis peitub sisemises kasutuses olevate lühendite taga.

Acronyms kasutab masinõpet ja aitab nii paremini ühtlustada organisatsiooni uute ja vanemate töötajate arusaamist tekstidest. Lühendid ja väljendid ei pruugi olla ametlikud, vaid näiteks välja kujunenud ettevõttesiseses suhtluses aja jooksul.

Acronyms tuleb kõigepealt Word Online for Office 365 ärikasutajatele arvatavasti 2018. aasta alguses.

Azure Bot saab keeltest aru

Muidugi oleks hea, kui kontoritarkvara saaks ka keeltest aru. Selleks tulebki peagi välja Azure Bot, mis kasutab Microsofti kognitiivseid algoritme keeltest arusaamiseks. Ressursid muutuvad kättesaadavaks ka arendajatele, kes saavad nende põhjal uusi teenuseid luua.

OneDrive ja SharePoint oskavad piltidelt tekste lugeda

Intelligentne otsing laienes juba sel aastal Onedrive´is ja Sharepointis olevatele piltidele, tuvastades neilt erinevaid asju ja näiteks ka ostutšekke. Nüüd saab see otsing veelgi intelligentsemaks, leides tšekkidelt ka teksti. Otsing toimub ka piltidel oleva teksti seast. Nii ei pea OCR-tarkvaraga hakkama üle käima kõiki oma visiitkaarte ja pabertšekke, et andmeid digitaliseerida. Pildid võivad piltidena arhiivi jääda, aga vajadusel leitakse neil olev info otsinguga üles.

Piltidelt teksti otsing muutub Office 365 ärikasutajatele kättesaadavaks üle maailma juba selle aasta lõpus.
 

Veebirebane

Veebimajutus.ee pakub oma klientidele mugavusteenust domeeni, e-posti, kodulehe majutuse ja tööriistade vallas. Elkdata OÜ on tegutsenud 25 aastat, teenindades igapäevaselt pea 25 000 klienti, luues neile väärtust läbi kiirete ja lihtsate veebiteenuste.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00