Kirjuta CV-d nagu proff: Word saab LinkedIN-i ja tehisintellekti toe

Microsoft teatas novembri alguses, et uuendab oma Office´i kontoritarkvara komplekti kuuluvat Wordi ja seob selle Microsofti omanduses oleva LinkedIn-iga – tööotsijatele tähendab see, et varsti saab oma CV-d koostada LinkedIn-i profiili põhjal ja kui see valmis, saab saata mõnele töökohale kandideerimiseks LinkedIn-is.

Lahendus on praegu saadaval Microsoft Insider´itele, kuid lähikuude jooksul jõuab ka kõigi Office 365 kasutajateni.

LinkedIn-i ja Wordi võimaluste ühendamine tähendab uut suunda Microsofti tarkvaraarenduses: erinevad tooted ühendatakse omavahel tehisintellektiga, mis aitab luua kasutaja jaoks täiendavaid sisulisi mugavusi. Pole ju mõtet oma CV-d ehk elulookirjeldust pidevalt kuskil Wordi dokumendis värskena hoida, kui hetkel tööd ei otsi, samas võiks ju LinkedIn-is hoida oma profiilis kõik uuena. Varem pidi hakkama sealt andmeid kopeerima, kui kirjutasid eraldi CV-d, nüüd pole seda peagi enam vaja: Word oskab ise sinu kasutajaprofiili vaadata ja soovitada, mismoodi CV-d kirjutada.

Teenuse Resume Assistant kasutamine näeb välja selline, nagu allolevas videos. Kirjutada võib vanas tuttavas Wordis, küljeribal näeb soovitusi ja ka võimalikke töökohti, mis sisse tipitavale elulookirjeldusele võiksid kõige paremini sobida.

Küsitluste põhjal on uue töö otsimisel 70% inimeste jaoks kõige raskem korraliku CV koostamine, kuna nad ei tea, mis võiks olla tööandja jaoks oluline ja kas nad ikka suudavad enda kõiki vajalikke omadusi piisavalt hästi esitleda. Ligi pooled inimestest arvavad, et nad ei suuda ise CV-d nende jaoks huvitava ametikoha jaoks ümber teha, et just sellele kohale kandideerides oleks see kõige edukam.

Microsofti uus tehisintellekti juhitud teenus Resume Assistant aitab ka selles osas: läbi töötatakse LinkedIn-i miljonid kasutajaprofiilid ja uuritakse, kuidas vastava valdkonna profid ise oma ametit kirjeldavad.

Eduka CV jaoks soovitab Resume Assistant neid sinu oskusi, mis on kõige olulisemad ja leiab ka üle kümne miljoni saadaoleva tööpakkumise seast need kõige sobivamad, mis vastavad kasutaja profiilile ja CV-le. Wordist võib minna ka otse mõnele töökohale kandideerima, lisades valmis CV.

Kui aga ise ikkagi hätta jääd, on võimalus tellida professionaalne CV kokkukirjutamine (inglise keeles) LinkedIn-i teenusest ProFinder.

Tehisintellekt abistab alates järgmisest aastast ka Exceli tabelitega tegutsejaid – ennustades ja aimates, mida kasutaja tahab teha ning pakkudes välja, kuidas oleks andmeid kõige õigem tabelisse kanda.
 

Jaga
Nõuandja