Excel saab järgmisel aastal tehisintellekti toe ja hakkab targalt andmeid vormima

Tehisintellekt on olnud viimase aja tehnoloogiakonverentsidel üks tähtsamaid teemasid ja loomulikult ei jää sellest puutumata ka meie igapäevased kontoriprogrammid. Office 365 rakenduste hulka kuuluv Excel saab 2018. aastal täienduse, mis aitab tehisintellekti kasutades andmeid targemini töödelda.

Uued Exceli omadused kasutavad pilveteenuste eeliseid: taustainfot töötlevad võimsad tehisintellekti ehk AI algoritmid Microsofti serverites ning nende abiga oskab programm ära arvata, mida kasutaja tegelikult teha tahtis.

Näiteks oskab järgmisel aastal saabuv Exceli uuendus ära tunda uusi andmetüüpe, sorteerida neid vastavalt ja määrata näiteks seda, kas Excelis olev info on avalikku või firmasisest päritolu. Kui sisestad Exceli tabelisse „Estonia“, siis teab tarkvara, et tegemist on riiginimega. Kui paned lahtrisse lühendi MSFT, liigitatakse see börsifirma aktsia tunnuseks. Eks esialgu võib tulla ka valestimõistmist, eriti teises keeleruumis kui inglise keel, aga Office 365 tehisintellekt on pidevalt oskusi juurde õppiv ning üritab aina täpsemini ära arvata, mida kasutaja teha tahab.

Sellepärast ei pea aga muretsema, et AI ise kasutatavad andmed oma tarkusest ära muudab – tehisintellekti saab panna ka lihtsalt soovitama, et midagi paremaks teha.

Office 365 uuendustest saab lähemalt lugeda MS Office´i blogist.

Jaga
Nõuandja