Saa tuttavaks – see on tõenäoliselt Eesti parim veebipõhine e-posti programm

Pole kahtlust, et e-post on üks meie kõige olulisemaid töövahendeid. Keskmiselt kulutab inimene e-kirjadega töötamiseks ca 15 tundi nädalas. Sellepärast aitab e-posti teenuse hea toimimine suuresti kaasa ka sinu edule. Just sellepärast võttiski Veebimajutus nüüd kasutusele uue ja veel parema veebipõhise e-posti tarkvara.

Veebimajutus.ee võttis kasutusele uue ja vinge veebipõhise e-posti lugemise programmi, mis on

Kõik Veebimajutus.ee kliendid saavad selle kasutusele võtta ilma lisatasuta ja kõige esimesena Eestis Open-Xchange (ehk OX) platvormil. Tavaliselt pakutakse OX-i tasulise teenusena.Veel parem kiirus ja mugavus - hakka kohe tegutsema

Kuigi uus programm laeb end ka brauseris oluliselt kiiremini, võidad peamiselt endale aega juurde tänu väga paljudele muudele läbimõeldud lahendustele. Kõige olulisem on loomulikult täisväärtuslik töötamine nutitelefonides – et lugeda ja saata e-kirju just sulle kõige sobivamal ajal ja kohas. Mugavust lisab harjumuspärane ja ülevaatlik kirjade eelvaade vertikaalses paneelis – nii nagu on harjunud kõik Outlooki kasutajad. Kirjadele lisatud pilte, dokumente ja tabeleid saad mugavalt eelvaates vaadata, neid ei pea eraldi aknas avama. Uut e-kirja kirjutades täidetakse saaja aadress ennustava tekstisisestusega automaatselt, kui seda on varem kasutatud.

„Elupäästja“ ei lase tehtud tööl kaotsi minna

Tõeliselt kasulik omadus ja asjatu töö vältija on mustandite automaatne salvestamine, kui e-kiri jääb mingil põhjusel pooleli ja veebilehitseja suletakse – nii nagu oleme harjunud näiteks Gmailis ja Githubis tegema. Seda ülivajalikku omadust paned tähele tõesti alles siis, kui mingi oluline pikk kiri peaks kaotsi minema.

Produktiivsusega on alati seotud ka hea disain. Vähem visuaalset müra ja puhtam kujundus, suured tekstid ja selgelt eraldatud tsitaadid lubavad paremini keskenduda olulistele mõtetele. Selge ja arusaadav eestikeelne kasutajaliides pole ka vähetähtis suurele osale Eesti kasutajatest.

Väga palju uusi võimalusi

Oma e-postkast on võimalik seadistada nii, et ühe sisselogimisega saab vaadata mitut e-posti aadressi korraga – nii ei pea tavaliselt ettevõttes kasutusel olevatesse mitmetesse postkastidesse, nagu info@firmanimi.ee, nimi@firmanimi.ee, tellimused@firmanimi.ee jm eraldi sisenema.

Korraga saab kirjutada mitut e-kirja ning samal ajal on võimalus vaadata nii teisi kirju kui ka näiteks kalendrit. Hüpikteavitused, mis kuvatakse Sinu töölauale uute kirjade saabumisel on sarnased näiteks Skype´i teadetele, annavad mugavalt märku uute kirjade saabumisest ka siis, kui tegeled arvutis hoopis millegi muuga kui postkasti sisuga.

Lisaks saab kasutada kalendrit, personaalseid tööülesandeid ning aadressiraamatut.

Kutsu konverentsiruum koosolekule

Kalender on lisaks kohtumiste meeldetuletamisele hea vahend ka kasutatavate ruumide reserveerimiseks. Näiteks saab teha eraldi kalendri ettevõtte koosolekuruumile, et kõik meeskonnaliikmed näeks, millal ruum on vaba ja millal hõivatud. Kuna kalendri võib muuta ka täiesti avalikuks, siis saavad väikefirmad kasutada seda klientide teenuse-aegade broneerimiseks, et näidata oma kodulehel vabu aegu. Samas puudub kalendril veel hetkel sünkroonimisvõimalus telefoniga.

Ka see pole loomulikult lõplik nimekiri. Näiteks on Open-Xchange’il väga hea Sieve tugi ning Veebimajutuses on arendamisel projekt, mille tulemusel saab näiteks tulevikus ka veebist seadistada oma e-posti kaustadele automaatseid reegleid. Väga praktiline võimalus on mingite märksõnadega kirjad eraldi kausta suunata – arvete ja tellimuste kiireks leidmiseks või eraldi serveriprogrammide poolt saadetud automaatsete e-posti teavituste põhipostkastist ära tõstmiseks.

Tehnilise platvormi valikul oli kolm põhitegijat

Oleme Veebimajutuses testinud põhjalikult väga paljusid turul saadaolevaid veebipõhiseid e-posti lugemise programme ning kasutusmugavuselt on meie hinnangul hetkel teistest peajagu üle kolm tegijat:

Nende kõigi puhul on aga peamiseks n-ö puuduseks see, et need kõik on ettevõtetele tasulised teenused, kui soovitakse kasutada oma domeeniga e-posti aadressi (näiteks nimi@firmanimi.ee). Seejuures ei maksustata kasutamist mitte paketipõhiselt, nii nagu Veebimajutuses on meie Standard paketis 100 e-posti kontot ning koduleht kokku kuutasuga alates 4.58 €/ kuu + km. Gmail, Office 365 ja ka OX arvestavad professionaalse tarkvara hinda kasutajapõhiselt. Näiteks kui ettevõttes on viis töötajat, siis nende e-posti teenuse hind ilma koduleheta on Office 365 teenuse puhul igale kasutajale alates 5.10 € + km kuus, mis teeb Office 365 puhul viie kasutaja puhul kogukuludeks 25,5 € + km kuus. Gmaili tasuline kasutaja maksab 5 USA dollarit, seega viie kasutaja puhul  tuleks ettevõttel välja käia igakuiselt 25 dollarit.

Elkdata pakub esimesena Eestis OX-i platvormil e-posti teenust ilma lisatasuta kõigile Veebimajutuse klientidele, kellel on majutuspaketis e-posti teenus. Seega „Start“, „Standard“,  „Pluss“ ning kõik „Tee-ise-veeb“ paketid on uue tasuta e-posti teenusega saadaval. See loob ettevõtetele parima kogemuse enda äri muretul Internetti viimisel. Senise tagasiside põhjal on just e-posti lugemine üks olulisemaid kasutajate kokkupuutepunkte Veebimajutuse teenusega.

Miks inimesed kasutavad jätkuvalt veebipõhist e-posti?

Veebipõhine e-posti lugemise programm on eeskätt oluline palju ringi liikuvale inimesele, kellel on mitu e-posti aadressi. Ühe e-posti aadressiga on enamasti lihtne – kõige mõistlikum on seadistada see nutitelefonis ning arvutis, kasutades mõnda e-posti programmi. Kui aga enda tööarvutile ligi ei pääse – näiteks kodus, reisil või sõbra juures – on kõige mugavam ja lihtsam vaadata e-kirju otse veebist.  

Kui ettevõttel või inimesel on aga ligipääs mitmele e-posti kontole, siis eelistatakse enamasti vähem kasutuses olevaid e-posti kontosid kontrollida, kasutades veebipõhist e-posti lugemise programmi.
 

Jaga