[Video] Kuidas näha SEO tulemusi Analyticsis?

Neljandas Google Analyticsi õppevideos räägib Priit Kallas Dreamgrow.ee-st, kuidas järgi vaadata, kui headele kohtadele sinu veeb Google´i otsingus tuleb ja kuidas seda Google Analyticsi abiga teada saada.

Vaata ka 1. osa2. osa ja 3. osa loengust.

 

Vajuta siia, kui soovid Google Analyticsit lähemalt tunduma õppida!

Tööriist, mida selleks vaja läheb, kannab nime Google Search Console. Kuid enne pöördume tagasi Google Analyticsisse ja alustame sealt seadistamist.

Sealt leiame me vasaklut menüüst valiku Acquisition, kus alammenüüs peitubki valik Search Console. Alamlõigus Queries on raport, mis näitabki, milliste sõnadega sa Google´i otsingus kõige enam välja tuled.

Tulemused näitavad, milliste sisestatud otsingusõnadega on lõpuks jõutud sinu veebilehele.

Impressions siin tabelis näitab, kui mitu korda see veebileht on otsingus ekraanil olnud.

Clicks aga näitab, kui palju klikke on selle veebilehe link otsingutulemustes saanud.

CTR ehk klikkimise protsent tuleb välja neist kahest eelmisest numbrist – mitu protsenti tulemuste nägijatest ekraanil sellele lingile on klikkinud.

Average Position aga ütleb, mitmes otsingutulemustes sinu koduleht keskmiselt on olnud selle märksõnaga otsides.

Kuidas aga see statistika oma veebile külge saada? Selleks tuleb veebileht kõigepealt Search Console´iga ära ühendada.

Alustuseks tuleb vajutada nuppu Set Up Search Console Data Sharing.

Nüüd järgneb üsna pikk protsess, mille võiks ülaloleva video järgi kaasa teha ka oma kontol.

Lisa „Add Site to Search Console“ nupust oma veebiaadress, siis tuleb tõestada, et oled saidi omanik. Kui veebileht on juba Google Analyticsiga seotud, siis valik on lihtne ja midagi täiendavalt tõestama ei peagi.

Alguses pole Search Console´is mingeid andmeid, kuid need hakkavad kohe tekkima, kui kasutajad sinu lehele otsingu kaudu satuvad.

Siin hakkad edaspidi nägema ka kõike seda, mida Google arvab sinu veebist: tehnilised vead, kiirus, indekseerimine, kui palju ja millisel positsioonil otsingus välja tuled.

Google Analyticsi ja Search Console´i kokkusidumine

Kui oled Google Analyticsi ja Search Console´i kokku sidunud, siis on Google Analyticsi Acquisitioni sektsioonis näha ka Search Console.Selle all on erinevaid raporteid, millest olulisemad on Landing Pages, kust on näha, millised lehed Google´is välja tulevad ning Queries, mis näitab, mis märksõnadega ja millisel positsioonil sa Google´i otsingus oled. See info on väga oluline, et oma kodulehte Google´i otsingu jaoks optimeerida.

Kuidas oma veebilehte optimeerida?

Tee lahti sealsamas Query tabeli päises filter ning ütle, et Google näitaks vaid lehti, mille keskmine positsioon otsingutulemustes on suurem kui 5 ja teisest küljest lehti, mille positsioon on vähem kui 10.

Nüüd näeme ainult neid lehti, mis jõuavad Google´i otsingu esimese lehe teise poolde. Neid lehti optimeerides saavutad kiireid võite.

Kui tõused positsioonilt 7 positsioonile 4, võib külastuste arv lausa mitmekordistuda. Kui aga saad positsioonilt 70 positsioonile 40, siis nii kaugel taga olevat lehte ei märka endiselt keegi ja ei juhtu mitte midagi.

Ise saab loomulikult ka kontrollida, milline leht Google´i otsingu esimese lehe teises pooles välja tuleb.

See on üks kiiremaid meetodeid, kuidas oma kodulehte optimeerida.

Jaga