10 olulist sammu, mis toovad kliendid kodulehele

Heiki Koppelmann
03. okt 2023

Koduleht on iga ettevõtte jaoks hädavajalik, kuid kliendid ei pruugi seda niisama üles leida, kui ise midagi ette ei võta. Õigesti loodud ja hoolikalt hooldatud veebileht võib saada aga äri suurimaks müügimeheks. Heiki Koppelmann agentuurist Dream Marketing soovitab teha kümme olulist sammu, mis aitavad luua efektiivse kodulehe kliente kohale meelitamiseks ja ettevõtte kasvu tagamiseks.

1. Vali õige majutusteenus

Veebimajutus on iga kodulehe alus, seega tuleb selle teenuse valikul olla väga hoolikas.

Kuigi rahvusvahelised veebimajutuse pakkujad nagu HostGator, Bluehost ja SiteGround on laialt tuntud, tasub kindlasti kaaluda ka Eestis asuvaid pakkujaid.

Eestis tegutsevad tuntuimad veebimajutuse pakkujad nagu Veebimajutus.ee, Zone.ee või Telia on mitmes mõttes paremad ja annavad eeliseid. Neil on siinsed kohalikud serverid, mis võivad parandada veebilehe allalaadimiskiirust Eesti külastajatele, samuti võib kohalik teenindus olla tõhusam ja personaalsem, aidates kiiremini probleeme lahendada.

Eestis asuvate veebimajutuse pakkujate valimine aitab luua ka tugevama sideme kohaliku turuga.

2. Vali kodulehele sobiv platvorm

Kodulehe platvorm on vundament, millele kogu veebileht ehitatakse.

Kuigi leidub mitmeid platvorme, mis kõik aitavad kodulehte luua, soovitame kasutada WordPressi. See on avatud lähtekoodiga, väga paindlik ja laialdaselt kasutusel üle maailma. WordPressil on suur kogukond arendajaid ja kasutajaid, mis tähendab paremat tuge ja võimalusi leida rohkem ressursse arendamiseks. Selle platvormi kasutamine annab suurema kontrolli oma veebilehe disaini ja funktsionaalsuse üle ning lubab hiljem kohandada seda vastavalt brändi ja äri vajadustele.

3. Vali vajalikud WordPressi pluginad

WordPressi platvormile on saadaval tuhandeid pluginaid, mis laiendavad kodulehe funktsionaalsust.

Siin on mõned populaarseimad pluginad.

Yoast SEO aitab optimeerida oma sisu otsingumootoritele, tagades parema nähtavuse otsingutulemustes. Yoast SEO pakub selliseid funktsioone, mis aitavad kohandada veebilehtede meta-andmeid, hallata sitemap´e ning analüüsida sisu SEO seisukohast. See aitab ka suunata rohkem orgaanilist liiklust oma veebilehele.

WooCommerce on parim neile, kes soovivad luua e-poodi, tagades võimsa valmislahenduse, mis aitab kohe oma tooteid ja teenuseid veebis müüma hakata. See plugin pakub muuhulgas ka toodete kataloogi haldamist, ostukorvilahendust, makseviiside seadistamist ja tellimuste jälgimist.

Contact Form 7 lihtsustab kontaktivormide loomist, mis omakorda aitab külastajatel firmaga lihtsamini ühendust võtta. Kontaktivormid on olulised, et koguda külastajate päringuid või tagasisidet ning luua võimalus suhtlemiseks.

Akismet kaitseb veebilehte spämmkommentaaride eest, säilitades sisu puhta ja turvalisena. Akismet on eriti oluline, kui veebilehel on blogi ja sinna kirjutatakse kommentaare.

Jetpack pakub mitmeid funktsioone, sealhulgas turvalisuse parandamist ja jõudluse optimeerimist, seega on nagu universaalne tööriist kodulehe töös hoidmiseks. Lisaks sisaldab see plugin ka veebilehe statistikat, pakkudes ülevaadet külastajatest, lehtede vaadatavusest ning muust olulisest infost.

Need pluginad aitavad oma kodulehte kohandada vastavalt ettevõtte vajadustele ja eesmärkidele. Oluline on valida neid hoolikalt ja veenduda, et kõik lisatud töövahendid on usaldusväärsed ja turvalised.

Foto: Gerd Altmann / Pixabay

4. Tee veebileht SEO-sõbralikuks

SEO (ehk otsingumootorite jaoks optimeerimine) aitab teie veebilehel jõuda suurema hulga võimalike klientideni.

Lisaks juba mainitud Yoast SEO pluginale, mis pakub mitmeid SEO funktsioone, peaks kindlasti kaaluma ka Rank Mathi kasutamist. See on veel üks võimas WordPressi SEO plugin, mis aitab optimeerida kodulehe sisu, jälgida otsingutes firmale olulisi võtmesõnu ja analüüsida oma veebilehe jõudlust otsingutulemustes. Rank Math pakub põhjalikku SEO analüütikat ja laseb põhjalikult jälgida veebilehe SEO tulemusi.

5. Jälgi veebianalüütikat

Veebianalüütika on oluline selleks, et mõista, kuidas külastajad veebilehel käituvad ja kust nad on tulnud.

Google Analytics on üks levinumaid ja võimsamaid veebianalüütika tööriistu. See aitab jälgida külastuste arvu, lehekülgede vaatamisi, konversioone ja palju muudki. Analüütilised andmed aitavad teha teadlikke otsuseid oma veebistrateegia osas ja paremini mõista, kuidas veebileht toimib.

Google Analytics annab üksikasjalikku teavet selle kohta, kuidas külastajad teie veebilehele jõuavad, millised lehed on populaarsed ning mismoodi erinevad turunduskampaaniad toimivad. See aitab paremini mõista oma sihtgruppi ja kohandada vastavalt ka oma turundusstrateegiat.

Lisaks Google´i statistikamoodulile on võimalik Veebimajutuse paketis kasutada ka juba sisseehitatud statistikamootorit Plausible. Vaata lähemalt siit.

6. Tee veeb kasutajasõbralikuks

Kasutajasõbralikkus on veebilehe edu võtmeks.

Veendu, et koduleht oleks lihtsasti navigeeritav ja kasutajasõbralik. Kujunda menüüd ja leheküljed loogiliselt ning kindlusta mobiilisõbralikkus. Sellega on külastajatele tagatud positiivne kasutajakogemus, mis võib suurendada konversioonimäärasid.

Kasutajamugavuse parandamine hõlmab ka kiiret lehe laadimisaega ja lihtsat navigeerimist.

Veendu, et veebileht laeb kiiresti. Liiga aeglaselt lehelt kipuvad külastajad lahkuma. Kasutajamugavuse testimine ja tagasiside kogumine aitavad tuvastada võimalikke probleeme ja neid siis lahendada.

7. Seadista konversioonid

Mõtle hoolega läbi, milliseid tegevusi soovid, et külastajad veebilehel teeksid, olgu selleks siis päringu täitmine, ostu sooritamine või uudiskirjaga liitumine. Selleks seadista konversioonimõõdikud, et jälgida nende tegevuste tulemusi ja optimeerida oma lehekülge vastavalt sellele.

Näiteks võib kasutada eesmärkide seadistamist Google Analyticsis, et jälgida konkreetseid konversioone, nagu ostude sooritamine või kontaktivormi täitmine. Konversioonide jälgimine aitab hästi mõõta oma veebilehe tõhusust ja teada saada, millised tegevused toovad kõige paremaid tulemusi.

8. Tee vajalikke uuendusi

Hoia oma kodulehte ja pluginaid alati ajakohastena.

Uuendused sisaldavad sageli turvapaikasid ning parandavad jõudlust. Regulaarne uuendamine aitab hoida veebilehte turvalisena ja tagab selle sujuvama toimimise.

Uuendamine on oluline, et kaitsta end ka turvariskide eest. Turvapaigad ja -parandused hoiavad eemal turvaohtudest, samuti aitavad need parandada allalaadimise kiirust ning kasutajakogemust.

9. Sisuloome ja haldamine - pidevad tähtsad sammud

Sisu on veebilehe süda. Seda peab regulaarselt uuendama. Paku värsket ja kasulikku sisu, mis vastab sihtgrupi vajadustele. Blogipostitused, artiklid ja muu sisu aitavad säilitada oma kodulehe positsiooni otsingumootorite heades tulemustes ja hoiavad külastajad kauem lehel.

Huvitava sisuga saab jagada väärtuslikku infot oma sihtgrupiga ning luua nendega usalduslikku suhet.

10. Kausta vajadusel professionaalse veebitegemise teenuse abi

Kodulehe loomine võib olla keeruline ülesanne, mis nõuab aega ja oskusi. Professionaalse kodulehe valmistamise teenuse kasutamine võib aidata aega kokku hoida ning tulemuseks on tõhusam veeb, mis vastab paremini firma eesmärkidele ja vajadustele.

Profid selles valdkonnas valdavad kogemusi ja oskusi, et teha läbi kõik ülalmainitud kümme sammu ning nad tagavad, et veeb toob nii kliente kui tulu. Nende abiga saab kujundada unikaalse ja atraktiivse veebilehe, mis peegeldab ettevõtte brändi ja eesmärke ning tagab selle toimimise igas olukorras.

Lisaks saavad asjatundjad pakkuda järjepidevat tuge ja hooldust, et veebileht oleks alati parimas seisukorras ning vastaks uusimatele standarditele ja trendidele.

Kokkuvõtteks on kodulehe tegemine väga oluline ettevõtte edu jaoks ja klientide meelitamiseks firma tooteid ja teenuseid kasutama. Hoolikalt läbimõeldud strateegia ja professionaalne lähenemine võivad tuua veelgi rohkem kliente ja suurendada äri kasvu. Seega pole põhjust kõhelda kasutamaks professionaalset abi, see tagab kodulehe arendamise ja selle parima seisukorra igal ajal.

Kui vajad abi kodulehe tegemisel, siis võib julgelt meiega ühendust võtta.

Heiki Koppelmann

Meil on 10+ aastat kogemust Google & Facebooki reklaamidega. Pakume lahendusi, võttes arvesse just Sinu äri omapära. Oleme Google ametlik Partner. *Suurendame kvaliteetset liiklust Teie brändi lehele! *Hoiame reklaamieelarve kulu maksimaalselt efektiivsena! *Garanteerime suurema arvu konversioone (päringud, müük)!

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00