5 soovitust, kuidas valida kodulehele õige Wordpressi teema

Raido Kannel
04. apr 2023

Üks oluline, kuid keeruline teema veebilehe tegemisel on õige teema valik. Kas otsida mõni palju kasutatud tasuta kujundus, maksta valmiskujunduse eest või hoopis tellida rätsepatööna? Need on tõsised küsimused, mis nõuavad otsustavaid vastuseid. Kuidas neile vastata, annab nõu Raido Kannel agentuurist Gramet Digital.

WordPressi teemade valimik võib tõesti olla alguses üsna keeruline protsess, kuid selle kõige õigema leidmine on siiski hädavajalik ja sellest valikust ei ole võimalik mööda hiilida. Me kõik ju soovime, et veebileht näeks professionaalne välja ja oleks hästi kasutatav.

Siin on mõned näited, mida tasub kindlasti kaaluda oma veebi jaoks õige WordPressi teema valimisel.

Kuid veel enne, kui valima hakata, tuleks kindlasti mõelda hoolikalt läbi oma veebisaidi eesmärk. Millist tüüpi kodulehte on vaja? Kas see on blogi, ettevõtte visiitkaart Internetis, e-pood või midagi muud? Teema tuleb valida vastavalt sellele eesmärgile.

1. Hinda WordPressi teema funktsionaalsust

Veendu kindlasti, et valitud teema sisaldab kõiki vajalikke funktsioone, mida on soov oma veebisaidil kasutada.

Kui soovid näiteks luua mitmekeelset veebilehte, otsi teemat, mis seda toetab.

2. Kontrolli teema ühilduvust pistikprogrammidega

Kui kasutad kodulehel erinevaid plugine ehk pistikprogramme, peab ka teema neid toetama. Kontrolli, kas valitud teema on ikka ühilduv kõigi vajalike WordPressi pistikprogrammidega. Need pluginid võivad lisada kodulehele olulisi lisafunktsioone, kuid võivad mõjutada ka saidi toimivust ning välimust.

3. Vali kindlasti erinevatele seadmetele optimeeritud teema

Veendu, et valitud teema oleks optimeeritud ehk kohanduks automaatselt erinevatele ekraanisuurustele, eriti aga mobiiltelefonidele.

Kui vaatad ise veebi laua- või sülearvutist, võib potentsiaalsetest klientidest enam kui pool tulla hoopis mõnest mobiilsest seadmest, mille ekraan on väiksem, näiteks nutitelefonist või tahvelarvutist. Koduleht peab ka siis hea välja nägema ning olema navigeeritav ka sõrmega puuteekraanilt kasutades.

4. Uuri teema kasutajatoe kohta

Veendu, et valitud teema pakuks piisavalt kasutajatuge. Kontrolli, kas teema arendaja pakub dokumentatsiooni, tuge foorumis või e-posti teel.

See on eriti oluline, kui oled algaja WordPressi kasutaja ning vajad seadistamisel abi.

5. Hinda teema kvaliteeti

Enne WordPressi teema valimist kontrolli järgi, kas see vastab WordPressi standarditele. See tagab hiljem kodulehe toimivuse ja turvalisuse.

Lisaks on muidugi alati soovitatav valida selline teema, mis vastab eelarvele. Tasulised teemad pakuvad tavaliselt rohkem funktsioone ja kohandamisvõimalusi, kuid ka täiesti tasuta variandid võivad olla sobivad, kui need vastavad vajadustele. Tuleb ainult meeles pidada, et Internetis kohtab tasuta teemasid rohkem, seega ei pruugi koduleht olla oma välimuse poolest nii unikaalne.

Raido Kannel

Gramet Digital on täislahendusi pakkuv digiagentuur, mille igapäevatööks on kodulehtede, e-poodide ja mobiilirakenduste arendus & disain. Viime Sinu Digitulemused uuele tasemele!

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00