3 head tööriista, millega oma Wordpressi lehte hinnata

Wordpress on maailmas enim kasutatav platvorm veebilehtede loomiseks, seda just oma kasutajasõbralikkuse ja rohkete võimaluste tõttu. Kui aga koduleht ükskord üleval on, tuleb üle vaadata, kas kõik sai kõige paremini tehtud ning millised on võimalikud kitsaskohad. Järgmised kolm head abivahendit aitavadki seda hinnata.

1. PageSpeed Insights - sest kiirus on otsingumootorite jaoks väga tähtis

Üheks suurimaks veebilehe kitsaskohaks võib osutada selle aeglane laadimiskiirus, mis sõltub tihti kodulehe külastaja kasutatavast seadmest. Paljud uuringud on näidanud, et piisab vaid mõnest sekundist, kui aeglus saab määravaks ja lõpuni allalaadimist ära ootamata lahkutakse kodulehelt, ükskõik kui hea sisu siis sel ka oleks.

Selleks, et neist kasutajatest mitte ilma jääda, tee oma kodulehele kiirusetest. Töövahendiks, mis selle põhjalikult ära teeb, on PageSpeed Insights.

Kõige parem on aga see, et testimisvahendi tegi valmis Google ise - muidugi nad teavad, mille järgi kiirust on vaja hinnata, et see nende otsimootori jaoks parim oleks.

Ainukeseks puuduseks ehk võikski olla see, et tulemus kehtib just Google´i otsingu kohta, kuid oma populaarsuse tõttu ongi see tavaliselt kõige olulisem.

Analüüs võtab aega mõned sekundid ning lisaks paljudele muudele soovitustele joonistatakse välja üldine skoor protsentides. Mida lähemal sajale, seda parem. Samas ei maksa kehvemast tulemusest ära kohkuda, sest analüüsi tulemuse põhjal antakse ka täpsed soovitused, mida kodulehe kiiruse parandamiseks tasub ette võtta.

2. GTMetrix - kui kiiresti pilt ette tuleb?

Hea on see, et GTmetrix töötab kõigi otsimootorite ja kõigi elujuhtumite jaoks, mõõtes puhast ja toorest kodulehe laadimise kiirust.

Saadud tulemus sobib nii Google´i kui teiste otsimootorite jaoks optimeerimiseks. Mitte nii hea on aga soovituste vähesus. Samas on tulemus selge ja arusaadav ning lihtsate arvude keeles, mida enamik inimesi mõistavad.

Koondhindele lisaks näidatakse erinevate komponentide laadimiskiirust ja siis saab juba ise vaadata, milline veebiosa või programmikood liiga kaua aega võtab.

Kui konto luua, saab analüüsida põhjalikumalt, näiteks mõõta kiirust erinevatest asukohtadest veebi poole pöördudes, mis on samuti oluline teada.

GTmetrixil on veel üks hea omadus - saad oma lehte näiteks konkurendi omaga võrrelda. Selleks peab Compare lahtrisse (nupp paremal menüüs ülal) sisestama konkureeriva veebiaadressi.

3. WebPageTest - ülevaade laadimisaegadest igalt poolt maailmast

Selle tööriistaga saad analüüsida oma veebi külastust erinevatest seadmetest, brauseritest ja asukohtadest, mis on reaalsed ja asuvad üle maailma erinevates kohtades.

Tegemist on hea testiga just neile, kes tahavad ka väljaspool Eestit oma saiti kiirelt ja vigadeta näidata ning proovida, kas ikka kõigis brauserites ning platvormidel kõik korralikult töötab. Samuti on võimalus läbi vigade analüüsi näha, milliseid veateateid võib veeb erinevates seadistustes näidata.

Vahel tuleb oodata testijärjekorras küll mõnikümmend minutit, kuna eespool võib olla tuhandeid saite, kuid enamasti saab testida juba mõne minuti jooksul.

Mida veel jälgida, et koduleht oleks kiire? Loe täpsemalt SIIT

Jaga
Nõuandja