6 parimat tiri-ja-unusta veebilehe tegijat WordPressile

WordPressi tegemisel võib muidugi lihtsa visiitkaardilehe kohe alguses paika panna ja nii jääbki. Aga kui tekib hiljem tahtmine lehti juurde teha? Iga lehe pärast arendaja poole pöördumine tundub ülepingutamisena, kuna olemas on terve hulk nn Pagebuildereid ehk lihtsaid WordPressi mooduleid, millega uue lehe tegemine on pigem hiirega klotside sobivas järjestuses kokkupanek.

Siin on kuus sellist populaarset plugin´i ehk lisamoodulit, millega võib teha pea igasuguseid lisalehti vaid lihtsate hiireviibetega igaüks. Nendega saab mugavalt valmis teha ka oma turunduskampaaniate maandumislehekülgi. Ehkki paljud neist on tasulised, saab igaüks ka tasuta oma kodulehe hea ehitajaga valmis meisterdada.

1. Elementor

 

Veebimajutuse iseteeninduses saab WordPressi lehte valides ka kasutada tasuta ehitajat Elementor ning üle 88 valmiskujunduse. See on kõik täiesti tasuta, aga kui tahad originaalsemat välimust, on võimalik veel valida ka tasuliste kujunduste seast.

Olemas on üle saja lisavidina, mida saab kodulehele lisada ja paigutada, uue lehekülje alustamisel tuleb need lihtsalt paika sättida.

Veelgi enam - kui Elementor on Veebimajutuse iseteenindusest paigaldatud, saab alustada valmislehekülgedest, kus on juba ingliskeelne näidissisu olemas. Seda oma tekstidega asendada on palju lihtsam, kui nullist lehti teha.

Elementoriga on ehitatud üle kümne miljoni WordPressi lehe. Veebimajutuse kasutajatele on see tasuta.

2. Divi

Divi ongi just see, millest räägitud - kujundusmalli põhjal lihtne veebiehitaja, milles tuleb vaid tõsta ehitusplokke õigesse soovitud järjekorda.

Lehekülje redigeerija on WYSIWYG tüüpi (What You See Is What You get) ehk see, mida näed, ongi see, milline lehekülg välja nägema hakkab.

Kodulehele lisamiseks on kümneid erinevat tüüpi mooduleid (täpsemalt 46), mida tuleb õigesse kohta tirida. Samuti on olemas sadu valmiskujundusi, mille põhjal lehti teha. Enamus populaarseid WordPressi teemasid on Divi Builderi ehk lehekülje ehitaja poolt toetatud.

Aastase kasutusõiguse saab omale osta ligi 0 euro eest, eluks ajaks mooduli välja osta aga 250 euro eest.

3. Beaver Builder

Ilmselt on tegemist ühe populaarseima Page Builderiga, seda leiab miljonilt WordPressi lehelt.

Kasutamine on samamoodi lihtne ja raske on eksida - pea kõik leheküljed, mis isegi kõige asjatundmatuma veebitegija poolt kokku pandud, on Responsive ehk kohanevad vastavalt kasutaja seadme ekraanisuurusele alati parimal moel.

Saadaval on ligi 30 väga professionaalset aluspõhja, millele oma maandumisleht või uus lehekülg valmis teha. Siis ei pea ise palju vaeva nägema ka kodulehe ülesehituse planeerimisega.

Hinnad algavad sajast eurost aastas.

4. Visual Composer

Nii nagu kõik eelmised, saab Visual Composeriga samamoodi lehti teha hiirega lohistades ja valmis lehe elementidel klõpsates, nähes kohe ka lõpptulemust. Lisaks on sellel moodulil olemas võimalused muuta paindlikult logosid, menüüsid, päiseid, jaluseid, veerge jne.

Taustadega saab kasutada erinevaid efekte: parallaks, gradient, suurendus, karussell jne.

Visual Composer toetab WordPressi enda vaikimisi veebiehitaja Gutenbergi elemente samuti.

Ühe veebi jaoks algavad hinnad ligi 50 eurost kuus.

5. SeedProd

See moodul on paljudes arvustustes Elementori kõrval üheks parimaks lehekülje-ehitajaks hinnatud. Tegemist on väga hea maandumislehe ehitajaga, mis lisaks toetab ka e-poodide lahendusi. Kasutusel on üle 80 erineva ploki, millest saab lehte koostada, samuti saab neist teha ka uusi WordPressi teemasid. Kasutajaliides on lihtne ja arusaadav ka algajale, hindki pole väga kontimurdev - ligi 40 eurot aastas.

6. Gutenberg

Miks mitte hoopis WordPressi enda ametlik leheküljetegija Gutenberg? Sellega saab samuti iga lehte plokkidest kokku panna, ehkki võimalusi on pisut vähem, kui mõnel spetsiaalsel lisamoodulil. Kõik hädavajalik on aga olemas. Lisada saab pealkirju, tekstiplokke, loetelusid, tabeleid, meediat, pilte, galeriisid ja palju muud. Uue Wordressi lehekülje ehitus koosnebki moodulitest. Võimalik, et Gutenbergi arsenalis ongi kõik vajalik esialgu olemas? Seega miks mitte kasutada WordPressi enda tööriistu seni, kuni neist aitab ja siis, kui vajadused selged, võtta lisaks mõni ülal olev lehekülje ehitaja. Gutenberg on tasuta ja kohe olemas.

Jaga
Nõuandja