10 levinud müüti WordPressi kohta

Gert Vardja
17. veebr 2023
5 min lugemine

Kas oled kunagi kuulnud sarjast nimega "MythBusters"? Tegemist on tõeliselt põneva vaatemänguga, kus võetakse ette tuntud müüdid ning üritatakse aru saada, kas nendel müütidel on tõepõhi all või mitte. Gert Vardja veebiagentuurist Meediadisain võtab sellest sarjast pisut šnitti ning piilub kõige enam levinud WordPressi müütide sisse.

Need siin on kümme väga levinud müüti WordPressi kohta, mida kohe rõõmuga ümber lükkama hakkame. Nii et kui oled alles oma WordPressi teekonna alguses, siis loodan, et antud postitus teeb elu pisut lihtsamaks.

1. Müüt: WordPressiga kodulehe tegemine on tasuta

WordPressi põhitarkvara saab tõesti tasuta alla laadida ning kasutada. Isegi päris suur hulk plugin´e ehk lisandmooduleid ja kujundusteemasid on tasuta saadaval. Kuid WordPress siiski pole täielikult tasuta ja kui soovid hästi tehtud veebi, siis paratamatult peab investeerima n-ö premium taseme ehk üsna tihti tasulistesse plugin´idesse ja teemadesse.

Kui soovid professionaalselt tehtud veebilehte, siis pead palkama selleks arendajad.

2. WordPress on lihtsalt üks blogimise töörist

Kuigi WordPress sai alguse blogimiseks mõeldud platvormina, on sellest ajast alates toimunud hüppeline kasv. Nüüd saab CMS-i (ehk sisuhaldussüsteemi) kasutada selliste platvormide loomiseks nagu e-kaubanduse veebisaidid, ettevõtete kodulehed, portfooliod, kataloogid, liikmesaidid ja veebifoorumid.

3. WordPressiga ei saa ehitada veebipoodi

Õigete muudatustega saad WordPressiga peaaegu kõike luua, sealhulgas e-kaubanduse veebisaiti (või veebipoodi). E-kaubanduse platvormi jaoks on esimene asi, mida vajad, WooCommerce’i pistikprogramm, mida kasutab 28% kõigist veebipoodidest üle maailma ning mida on seni alla laaetud üle 30 miljoni.

4. WordPress ei saa sulle tuge pakkuda

Kuigi WordPressi tasuta versioonil pole reaalajas kasutajatoe vestluse tuge, on see funktsioon mitmel paketil siiski olemas. Aga isegi siis, kui sa ei pääse vestlustoe juurde, pakub WordPress tugidokumentatsiooni ja -foorumit, mida saad kasutada alati, kui abi vajad.

Lisaks nendele valikutele on olemas ka palju abistavaid blogisid ning YouTube’i kanaleid.

Foto: StockSnapPixabay

5. WordPressi kasutamiseks on vaja koodi tunda

Kuigi mõned kodeerimisalased teadmised või kogemused tulevad kasuks, pole see WordPressis veebisaidiga alustamiseks vajalik. Saad kasutada eelnevalt valmistatud plugin´e ja teemasid.

Hea mõte oleks uurida oma veebisaidi menüüd ja vaadata, mida iga nupp teeb.

6. WordPressi veebilehed ei ole turvalised

Olenemata CMS-ist võib iga veebileht kannatada pahavara ja häkkerite rünnakute all. Seetõttu tuleb WordPress pidevalt välja uuendustega, mis muudavad platvormi paremaks ja turvalisemaks.

Soovitan lugeda ka meie postitust veebilehe turvalisusest ning nippidest, mida võiks alati meeles pidada ning kontrollida.

7. WordPress on mõeldud ainult idufirmadele või väikeettevõtetele

Juurdepääsetavuse tõttu sobib WordPress ideaalselt alustavatele või väikeettevõtetele, kes ei saa oma kodulehte kohe suuri summasid investeerida. Kuna WordPress pakub palju tasuta vahendeid ning veebis leidub rohkelt õpetusi, siis saab tegelikult igaüks luua lihtsa ja toimiva veebilehe.

WordPressis saab luua ka keerukamaid veebe, mis sobivad hästi suurematele ettevõtetele. Tegelikult on ka sellised suured ettevõtted nagu NBC News, TechCrunch, The New York Times ja TED Blog kasutanud WordPressi oma veebilehtede loomiseks. Neid lehti külastavad iga päev tuhanded, kui mitte miljonid internetikasutajad.

8. Võid kasutada nii palju plugin´e, kui hing ihkab

Plugin´id aitavad meil oma veebilehti ehitada, pakkudes neile erinevaid funktsioone (näiteks WooCommerce’iga saab teha turvalisi makseid ja tarneintegratsioone) ning optimeerides neid parema kujunduse, kõrgema turvalisuse jne abil. Aga liiga paljude plugin´ide korraga kasutamisel võib olla vastupidine efekt. Maksimaalne WordPressi plugin´ide arv, mida veebisaidil soovitame kasutada, on vahemikus 20–30.

9. WordPress ei ole SEO-sõbralik

Kui kodulehel on hea SEO, siis tähendab see, et veeb napsab endale Google’i otsingumootori edetabelis mõne esikoha. See omakorda annab rohkem veebilehe külastusi ja potentsiaalseid kliente. SEO osas pakub WordPress suurt hulka SEO-teemalisi plugin´e ja see võib muuta isegi kõige elementaarsemad SEO eesmärgid hõlpsasti saavutatavaks.

10. WordPressiga saad kõike ise teha

Nüüdseks teame, et WordPress on kasutajasõbralik ja sobib suurepäraselt ettevõtjatele, kes alles alustavad oma äriga. Teame ka, et WordPress sobib suurematele ettevõtetele, kes vajavad keerukamaid kodulehti. 

Mida keerulisem on Sinu veebileht ja mida rohkem liiklust see saab, seda tähtsamaks muutub ka veebiarendajate olemasolu, kes hooldaks ja parandaks võimalikke probleeme. Kui Sinu veebileht kasvab, siis soovitame otsida endale hea arendaja, kes aitab kasvuga toime tulla.

Kokkuvõtteks

Internetis levib palju müüte ja on lihtne end nende sisse ära kaotada. Kui aga räägime WordPressist, siis tasub teada, et on väga palju häid materjale, kust info tõesust kontrollida. Küsimuste korral võib alati pöörduda ka Meedia Disaini spetsialistide poole.

Gert Vardja

Valmistame kodulehti, e-poode ja muid veebirakendusi, mis tõstab klintide arvu ja müüki. Teeme koos teie lennukad ideed teoks!

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 20 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00