Näide ja soovitused: kuidas soodsalt videoturundust teha?

Kas teadsid, et Youtube on Google´i järel populaarsuselt teine otsingumootor maailmas? Seega „Kui sind ei ole Googles Youtube´is, siis sind pole olemas!“ Lisaks hoiab Youtube.com võidukalt 3. kohta maailma enimkülastatud veebisaitide seas (esikohal on Google.com ja teisel kohal Facebook.com[1]). Video on järelikult aina olulisem ja seda peab arvestama ka turunduses.

Kindlasti oled märganud vägagi võimsat video pealetungi ka Facebookis – aina enam postitusi on just videopostitused. Tõenäoliselt oled ka enda käitumises märganud, et video lihtsalt tõmbab rohkem tähelepanu ning võimaldab lühikese ajaga mõnusalt palju infot saada, olgu video sisu siis meelelahutuslik, hariv või isegi 100% reklaam.

Hästi, video on in – aga mis siis selle teadmisega peale hakata? No otse loomulikult tasub mõelda videoturundusele.

Kuidas videoturundust teha ja palju see maksab?

Murran kohe müüdi, et video on liiga kallis – ei ole, vähemalt enam mitte. Jah, üliprofessionaalne videolahendus nõuab küll jätkuvalt priskemat tükki eelarvest, aga selle kõrval on võimalik poolprofessionaalse või täitsa enda tehtud lahendusega vägagi edukalt sihtgrupini jõuda.

Mängime ühe hüpoteetilise näite varal erinevad variandid läbi. Oletame, et uksed avab uus juuksurisalong, kes sooviks teha kuni 1,5 minutit kestva reklaamklipi (hea klipp ongi tavaliselt väga lühike) ja sellega lähedal asuvast piirkonnast kliente salongi meelitada. Eelarve selleks on väiksevõitu – kuni 500 eurot, hea, kui saaks veelgi odavamalt.

Projekti võib jagada kolmeks etapiks:

  1. idee ja kontseptsioon, sõnumid
  2. filmimine ja järeltöötlus
  3. levitamine ja tulemuslikkuse jälgimine

Idee ja kontseptsiooni töötab salongi juhataja ise välja: oluline on näidata, et selline salong on nüüd olemas ja avatud, asub sellises kohas, on avatud järgnevatel kellaaegadel, pakub selliseid teenuseid, on mõnusa sisekujundusega, professionaalsete juuksuritega jne.

Järgnevalt võtab juht pakkumised tehniliseks teostuseks ning saab näiteks alltoodud valikud:

Milline teostus valida?

Professionaalne lahendus ei mahu kuidagi eelarvesse, seega valib juht poolprofi, säästulahenduse ja isetegemise vahel. Isetegemise antud juhtum pigem välistab, sest tööaeg kulub muudekski olulisteks toimetusteks ning ka järeltöötluse oskustest jääb puudu (kuigi tänapäeva nutitelefonid muudavad klippide filmimise ja töötlemise vägagi lihtsaks ja käepäraseks).

Sõelale jäävad seega poolprofi ja säästulahendus. Säästulahenduse suurim pluss on see, et ülejäänud 400 eurot eelarvest saab kulutada videoklipi levitamiseks, mistõttu juht otsustabki selle kasuks. Töö detailid täpsustakse üle ning peagi astub üks tegelane salongist läbi, filmib vajalikud kaadrid ja saadab valmisklipi juba sama nädala lõpuks.

Videoklipp valmis – mis saab edasi?

Juuksurisalongi juht ise video levitamisega kogemust ei oma ning jätkab seega koostööd säästulahenduse pakkujaga.

Videoklipp laetakse juuksurisalongi Facebooki lehele üles. Järgnevalt seadistatakse see Facebooki tasulisi reklaamivõimalusi kasutades ilmuma salongi läheduses viibivate inimeste Facebooki uudisvoogu. Eesmärk on salongi uusi kliente tuua. 400 € eest saab Facebookis hinnanguliselt kuni 2000 vaatamist, seejuures kuvatakse klippi reklaamina ühe kuu vältel.

Oletame, et 10% vaatajatest ehk 200 külastavadki salongi. Ühe juukselõikuse hind on 20 €, millest 5 € jääb kasumiks ehk 200*5=1000 €.

Milline on selle kampaania tulemuslikkus?

Antud juhul oleks tegemist igati eduka kampaaniaga, sest tullakse 500 euroga plussi ning nendest kahesajast uuest kliendist jääb mingi osa kindlasti ka püsiklientuuriks ning teeb tulevikus kordus-oste. Lisaks saab loodud videoklippi ka veebilehel ja Facebooki lehel edasi kasutada ning hiljem täiendavaid tasulisi korduskampaaniaid teha.

Järgnevalt mõtlebki juht juba sama klipi kasutamisele Youtube´is.

Kokkuvõtteks: väikese eelarvega saab teha eduka videoturunduskampaania!

Eelnev oli lühike ja näitlik kirjeldus sellest, kuidas saab väga väikese eelarvega edukalt videoturundust teha. Videoturundus on praegu täiesti taskukohane ka mikro- ja väikeettevõtetele ning kui seni pole video kasutamise mõtteid veel olnud, siis tasuks võimalikud variandid enda jaoks kindlasti läbi mõelda.

Mõned erinevas hinnaklassis näited videoturundusest

Järgnevalt toome mõned head näited, kuidas erinevad Eestis toimetavad ettevõtted on videoturundust Facebookis ja Youtube´is kasutanud.

 

Oleme avatud!!! TRUMAN nüüd ka Stockmannis (II korrusel, meesteosakonnas). Broneeri aeg online ja külasta meid juba homme. https://truman.ee/

Posted by TRUMAN BARBERSHOP on Tuesday, November 7, 2017

Viide: facebook.com/pg/trumanbarbershop/videos/

 
Daily kanawrapi valmistamine

🌯 Tegime video, kuidas valmib tervislik ja maitsev kanawrap Daily lõunarestoranis. Wrapi vahel on maitsestatud kanafilee, kergelt krõmpsuv jääsalat, värske kurk, paprika, mis on segatud koos magusa tšilli- ja majoneesikastmega. Tervislik ning kerge vahepala. 🍴 Naudi igat päeva!

Posted by Daily on Tuesday, December 19, 2017

Viide: facebook.com/pg/DailyEE/videos/

 
Tule õpi oma ala tippudelt sisuturundust- strateegiast mõõtmis...

Kui tahad olla oma äris edukas, pead suutma end kommunikeerida. Koolitus Sisuturunduse meistriklass pole mitte lihtsalt nice-to-have, vaid tänases maailmas hädavajalik.

Posted by Äripäeva Akadeemia on Thursday, October 12, 2017

Viide: facebook.com/pg/AripaevaAkadeemia/videos/

 

Päikest teile tänasesse päeva! Kohtumiseni laupäeval, 01. aprillil klubis Vabank, kus esineb Kristjan Kasearu bändiga tehes tribüüdi Lenny Kravitzile!

Posted by Vabank Klubi on Thursday, March 30, 2017

Viide: facebook.com/pg/vabanktallinn/videos/
 

Viide: youtube.com/watch?v=i770bAHMU-4
 

Viide: youtube.com/watch?v=OIwduHETZMw
 

[1] Allikas: similarweb.com september 2017 globaalse statistika põhjal

Jaga