Uuring: otsimootorid lubavad otsingutulemustesse aina enam nakatunud saite

Nii nagu valdav enamus spämmist ei jõua meie postkasti, nii hoolitsevad ka otsimootorid selle eest, et me otsides ei satuks nakatunud veebilehtedele. Uuringufirma SiteLock hiljutisest uuringust aga selgub, et filter on läinud hõredamaks ja otsingumootorid filtreerivad oluliselt vähem nakatunud saite välja, et meid nendele sattumise eest hoida.

SiteLock uuris 6 miljonit veebilehekülge ja kõrvutas andmeid varasemate uuringutega. Selgus, et 2018. aasta keskpaigas oli Google blokeerinud vaid 17 protsenti leitud pahavaraga nakatunud saitidest. Selline trend on seotud ohuga, et otsimootor blokeerib korraliku veebisaidi ja see toob saidi omanikule kaasa suure mainekahju, mida võidakse otsingufirmalt hakata välja nõudma. Kuigi samas saavad olulist kahju ka nakatunud lehele minevad külastajad.

SiteLocki uuringust selgus, et keskmiselt ründavad pahavararobotid üht veebilehte 58 korda päevas ja nende liiklus moodustab 87 protsenti tulemüüride blokeeritud liiklusest.

Kokku leiti jälgitud veebilehtedest üheksal protsendil potentsiaalseid teadaolevaid turvaauke, mida saab lihtsalt ära kasutada. Pahavararobotid skännivadki veebe põhiliselt viimaste teadaolevate turvaaukude leidmiseks.

Jaga
Nõuandja