Kiire võrdlus: milline Office 365 pakett on sinu jaoks parim?

Kui varem tuli kontoritarkvara ostmiseks minna poodi ja karbiga koju tulla ning veidi uuemal ajal piisas juba e-poest tarkvara allalaadimisest, siis nüüd on Microsofti kontoritarkavast saanud moodne pilveteenus. Alla laadida saab endiselt, kui vaja. Kuid milline pilvekontori pakett on sinu kodu või äri jaoks kõige parem, selles on küsimus.

Valikus on kolm põhilist paketti: Office 365 Business Essentials, Office 365 Business ja Office 365 Business Premium. Kohe alguses võib ette ära öelda, et kui tahad traditsiooniliselt kasutada ehk tarkvara alla laadides hakkama saada, siis kõige odavam Business Essentials ei sisalda installitavaid programme, tarkvara töötab vaid veebipõhiselt. Business ja Business Premium aga annavad võimaluse ka allalaadimiseks.

Office 365 Business Essentials – kõik asub muretult pilves

Kõige odavam Microsofti kontoripakett, mis Veebimajutuses maksab 5,10 eurot kasutaja kohta (lisandub käibemaks), ei sisalda tuntud kontoriprogrammide Wordi, Exceli, Powerpointi ja teiste allalaaditavaid ja arvutisse paigaldatavaid variante, vaid töötab täielikult veebipõhiselt. Kuid kas alati ongi alla vaja laadida ja oma arvutisse programme paigaldada? Kodukasutajal või väikefirmal on igal pool Internet alati kaasas, pea alati ka brauser lahti ning kui midagi seal teed, salvestub see hetkega Microsofti turvatud pilveteenusesse. Ühe kasutaja kohta tuleb 1 TB salvestusruumi, mis on kindlasti enamuse jaoks enam kui küll. Kui piltide ja videotega ei tegele, siis jätkub sellest mahust aasta(kümne)teks.

Pilveteenuse eeliseks on varukoopiate pärast mittemuretsemine – maailma tipptehnoloogiat kasutades hoolitseb selle eest Microsoft ise oma Azure´i serveritega. Kui sul arvutiga midagi juhtub või pead kasutama erinevaid masinaid (näiteks tööl ja kodus), pole probleemi. Kõik failid on alati olemas, ükskõik mis masinast ka sisse ei logiks.

Ehkki Business Essentials´iga ei tule kaasa Outlooki meilide, kontaktide ja kalendrite haldamiseks, on need võimalused kõik olemas veebis. Postkasti kasutamiseks võib muidugi ka mõne muu lihtsa e-posti kliendi omale arvutisse või nutiseadmesse paigaldada.

Office 365 Business – populaarseim valik

See Microsofti pilvekontori pakett on kasutajate seas kõige populaarsem. Esiteks – 10,7 eurot kasutaja kohta (lisandub käibemaks) on odavaim võimalus saada alla laetavad kontoritarkvarad, mille võib paigaldada iga kasutaja kuni viide erinevasse arvutisse.

Teiseks – olemas on kõik hädavajalik väikesele ja keskmisele ettevõttele oma kontori digielu käimapanemiseks – salvestusmaht iga kasutaja kohta 1 TB, kuus alla laetavat kontoriprogrammi sisaldavad ka Outlooki, paketti kuulub varukoopiate tegemine, grupitöö võimalus ning failijagamine. Puudu on vaid Office 365 meiliteenus Exchange´i serveris, mis annaks Outlookile mõned lisavõimalused. Samas pole vaja e-posti pärast muretseda – selle saab võtta klassikalise meiliteenusena Veebimajutuselt.

Office 365 Premium – tiimidele ja koostööks

Microsofti kontoripaketi Premium-variant sisaldab, nagu nimigi ütleb, parimat valikut. Lisaks eelnenule on olemas ka korporatiivne e‑post, (grupi)kalendrid ja grupitöö võimalused, saab jagada nii kalendreid kui kontakte, rääkimata dokumentidest. Office 365 e-posti teenusega ühilduv Outlook kasutab e-kirjade haldamiseks mitmeid Exchange serveri lisavõimalusi, igaühe postkasti jaoks eraldatakse pilves kuni 50 GB salvestusruumi ning koosolekuid on nüüd lihtne planeerida, nähes jagatud kalendritest teiste osaliste vabu aegu. Premium pakett maksab Veebimajutuses 12,70 eurot kasutaja kohta (lisandub käibemaks), mis on vaid veidi kallim, kui populaarne Office 365 Business.
 

Jaga
Nõuandja