Kuidas kasutada Office 365 rakendusi mobiilis?

Microsofti kontoritarkvara pilveteenus Office 365 aitab kasutada oma dokumente kogu aeg ning ka kõik e-kirjad on arvutist eemal olles kättesaadavad, kui kasutada Office 365 mobiiliäppe. Need on olemas nii IOS-ile kui Androidile ja teevad kontoritarkvara kasutamise veelgi lihtsamaks igal ajal.

Microsofti mobiiliäpid Office 365-le hiljuti uuenesid ja said mitmeid värskeid lisaomadusi. Kuigi Office´i rakendused arvutis, veebis ja mobiilis pisut erinevad üksteisest, saab siiski kõigiga teha peamisi igapäevaselt vajaminevaid asju.

Mida pakuvad Office 365 mobiiliäpid?

Office 365 mobiiliäpid on Word, Excel, PowerPoint, Outlook jt. Lisaks saab administraatoritele alla laadida Office 365 Admin´i, millega Office´it ettevõttes administreerida. Sel kuul tuli välja ka Office Mobile Apps for Android ka Chromebookidele ehk neid rakendusi on võimalik nüüd kasutada Google´i operatsioonisüsteemiga arvutitel. Chromebookidel töötavad kõik äpid, vaid mõnedel seadmetel on veel pisemaid probleeme Powerpointiga, mis saavad peagi kõrvaldatud.

Mobiiliäppide kasutamiseks on vaja kehtivat Office 365 kontot. Office 365 saab hankida Veebimajutuselt. Kui kasutad Office´i rakendusi selle kontoga juba arvutis ja veebis, siis eraldi pole uut kontot luua vaja. Sama kontoga on kõigile kättesaadavad ka mobiiliäpid.

Kuigi mobiilirakendustes näib olevat esmapilgul tunduvalt vähem võimalusi, on kasutamine siiski tuttav ja enamuse vajalikke asju leiab lihtsalt üles. Nende äppidega saab töötada ka siis, kui internetiühendust pole käepärast – siis salvestatakse dokumendid mobiilsesse seadmesse ja sünkroniseeritakse pilveteenusega niipea, kui andmeside jälle tekib.

Outlook sai hiljuti uuenduse ja toetab postkastist kirjade vaatamist, kirjade kirjutamist, kalendri ja kontaktide haldamist. Kirja kirjutamisel on kujundusvõimalusi üsna napilt, kuid lisada saab näiteks linke ja meililisandeid. Koosolekukutseid saab saata kalendrist vabu aegu vaadates, kasutada on võimalik mitut e-posti kontot korraga (ka näiteks ka Gmaili kontot).

Excel aitab kiiresti oma pilve salvestatud Exceli tabeleid vaadata sellistena, nagu need ka arvutis paistavad. Redigeerimiseks on vähem võimalusi, kuid lahtrites olevaid andmeid saab ikka muuta ning ka kujundust sättida. Valemid töötavad mobiilis täpselt samamoodi kui mõnel muul platvormil.

Word on kõige vanem Androidi-äpp, mis Microsoft Office-i pakettidest mobiili kolis ja kõige enam võimalusi pakkuv samuti. Võimalik on luua nii täiesti uus korralikult kujundatud dokument kui redigeerida pilveteenuses salvestatud dokumente ja telefonis olevaid faile. Selleks, et saaks kasutada ka ühe käega, on kõik juhtnupud toodud ekraani alla serva. Sama dokumenti võib redigeerida mitmekesi, mobiiliäpp toetab muudatuste nägemist ja salvestamist.

Powerpoint on hea äpp neile, kel tuleb tihti reisida ja oma esitlusi teel olles kohendada. Samuti sobib see kõigile teistele, kellele saadetakse Powerpointi slaidesitlusi. Mobiilirakendusega on võimalik oma esitlus ka täiesti nullist valmis teha ja salvestada, ehkki see pisikesel ekraanil on ebamugavam. Mobiiliekraanil on kõik näha just sellises kujunduses, nagu suurelgi ja ühtki elementi ei jäeta vaatest välja. Powerpointi faili võib samuti koos teistega redigeerida samal ajal.

Office 365 Admin on ettevõtte konto administraatorile. Selle äpiga logitakse sisse Office 365 administreerimisliidesesse, sealt saab lisada või blokeerida kasutajaid, tühistada paroole, kasutada mitme ettevõtte kontot.

Onedrive tagab ligipääsu kõigile oma kontoridokumentidele ka mobiilist ning aitab sünkroniseerida mobiilis olevaid asju pilveteenusega. Faile saab ümber nimetada, kustutada ja tõsta ühest kataloogist teise, samuti avada Office´i dokumente telefonis olevate Office´i äppidega. Failidest on võimalik ka märksõna järgi otsida.

Teams on vestlustarkvara, millega osaletakse vestlustel mobiilist teiste töökaaslaste ja töögruppidega nii tekstiaknast kui HD audio- või HD videokonverentsiga.

Sharepoint toob ettevõtte intraneti ja infoportaalid mobiiliekraanile. Mobiiliäpiga saab ligi oma Sharepointis kättesaadavatele failidele, tiimide infoportaalidele ja otsingule.

Planner on Microsofti ärikasutajatele mõeldud äpp, mis töötab samuti Office 365 ettevõttekontoga. Selle äpiga on lihtne organiseerida tiimitööd ja planeerida tegevusi visuaalselt, mobiiliekraanil.

Office Lens pakub mobiilikasutajale mugavat lisavõimalust teel olles dokumente sisse skannida – mobiilirakendus ajab servad sirgeks, eemaldab valguspeegeldusi ja suurendab kontrasti, et tekst oleks loetav. Pildid võib selle äpiga konvertida PDF-iks ja tekstidokumendid Wordi või Exceli failiks. Tekstituvastuses siiski eesti keel veel toetatud pole, aga inglise, saksa, hispaania ja hiina keel tuntakse ära ja teisendatakse kaamerapildist tekstiks.

Mobiiliäpid on allalaetavad Google Play või Apple App Store äpipoodidest.

Jaga
Nõuandja