Office 365 sai jaanuaris uuendused – vaata, mis muutus

Jaanuaris uuendas Microsoft mitmeid Office 365 teenuseid ja rakendusi, mis toovad muutusi kõigile teenuse kasutajatele. Kõige põhilisemad muudatused puudutavad tiimitööd ja grupiga pilveteenuse kasutamist.

Microsoft Teams lubab nüüd lisada vestlusse interaktiivseid „kaarte“ erinevatest äppidest, mis näitavad äpi poolt loodud andmeid. Näiteks võib Trello tööülesande niimoodi grupivestlusse saata ja kõik võivad selle oma tööülesannetesse lisada. Teams on ärikasutajatele mõeldud suhtlusprogramm.

IOS-i ja Maci jaoks täienes grupi ühiste tööriistade valik, millega saab lihtsamalt luua koostöös dokumente, presentatsioone ja tabeleid. Koostöövahendite uuendused puudutavad Wordi, PowerPointi ja Excelit IOS-i ja Mac-i jaoks. Kui töötad kas Maci või PC-ga, on alati näha, kes veel sama dokumendiga töötavad ja mida teevad.

Yammer pakub nüüd suhtlustarkvaras lõbusamaid võimalusi end väljendada, lisades GIF-animatsioone. Lisaks võib teha gruppidesse teadaandeid ja palju muud.

AutoSave ehk automaatsalvestus lisandus uuendusega ka Wordile, Excelile ja PowerPointile Mac-is, kus kasutatakse Office 365 teenust ning salvestatakse OneDrive´i ja SharePointi.

Drag and drop. IOS-i jaoks saabus veel teinegi oluline uuendus - Drag and drop ehk tiritav sisu ja failid Office´is ja OneDrive´is. Office 365 kasutajad saavad iPadi ja iPhone´iga lihtsalt tirida sisu dokumentidesse, presentatsioonidesse ning Exceli tabelitesse teistest Office´i rakendustest.

Tugi Files äpile. Kolmaski uuendus puudutab Apple´i toodete kasutajaid – nimelt on nüüd võimalik OneDrive´is asuvatele failidele ligi pääseda rohkemate IOS-i äppidega — OneDrive for iOS  toetab uut iOS 11 Files rakendust. iPhone´i ja iPadi kasutajad saavad tänu sellele nüüd faile salvestada ja lugeda OneDrive´ist või SharePointist ükskõik millise äpiga, mis toetab Files äppi ja selle failioperatsioone.

Office õpetab ja dikteerib. Jaanuari uuendustega lisandus ka ettelugemise funktsioon, mis loeb sünteeshäälega valjult ette tekste ning mitmeid haridusasutustele vajalikke uuendusi.

Kõik uuendused on saadaval Office 365 kasutajatele niipea, kui jaanuari Update on neil alla laetud. Microsoft Teamsi uuendused installitakse automaatselt, iOS-i ja Mac-i uuenduste paigaldamine tuleb kinnitada. Jaanuari-uuendus ei jõua kõigi kasutajateni korraga, kuid peaks olema saabunud hiljemalt veebruari jooksul.

Jaga
Nõuandja