Mobiiliäpp – see on imelihtne: kolm võimalust teha ise mobiilirakendus

mobiiliapp-swiftic.jpg

Kui koduleht on valmis, sotisaalmeedia töötab ja mõned kliendid ka olemas, tekib üsna pea idee proovida ka oma mobiiliäppi teha. On see keeruline, on see kallis? Selleks, et mobiilirakenduse tegemisest aimu saada, on olemas kolm mugavat veebiteenust, millega võib oma veebi või Facebooki-lehe põhjal mõne klõpsuga esimese prototüübi valmis saada.

See ei pruugi muidugi tähendada, et selline lihtne, veebist uudiseid korjav ning Facebookist pilte näitav äpp koos e-posti ja helistamise nupuga oleks mingi suur äri- või turunduskanal. Kuid äril võib olla ka mõni spetsiifilisem teenus, mida mobiilis pakkuda.

Selle jaoks on hea algajal mobiiliäpi tellijal ise korra see töö läbi teha ja valmis saada esimene algne lahendus. Siis teab juba, mida arendajalt edasi küsida. Ja mine tea, mõnel restoranil, hotellil või töökojal ehk piisabki sellest väikesest äpist, kus püsiklientide jaoks on mõned olulised nupud teenuste kohta ja rohkem polegi vaja.

Teeme kolme veebiteenusega valmis kolm mobiiliäppi ja proovime, kui keeruline see siis on.

Como.com

mobiiliapp-swiftic2.jpg

Alustamiseks on Como väga hea. Tasuta saab lihtsa graafilise liidese abil mobiiliekraanile tekitada nupud, nende taha sisu ja isegi uudistevoo võib tirida kodulehelt äpi sisse vaatamiseks. Klotsid, millest oma äpp kokku panna, on kontaktimoodul, uudised, Facebooki-info, Twitteri-info, YouTube'i-videod, Facebooki-pildialbumid, isetehtud moodul (HTML-is saab kirjutada kodulehe sisu) ja nii edasi.

Palju valmiskujundusi teevad äpi tegemise veel lihtsamaks, sest neid kujundusi saab veebiliideses ise piisavalt muuta ja oma pilte lisada. 

Kui kõik tundub valmis (paremal ekraanil on mobiilirakenduse emulaator, kus kõik peaks töötama nii, nagu mobiilses seadmeski), saab asuda juba avaldamise juurde.

mobiiliapp-swiftic3.jpg

Raha hakatakse küsima siis, kui mobiiliäpp Androidi Google Play ja iOS-i äpipoodi postitada. Siis peab maksma ligi 50 dollarit kuus, et Como.com ise kõik ära organiseeriks ja samast saab näha ka äppide allalaadimise statistikat.

mobiiliapp-swiftic4.jpg

 

Appypie.com

Tasuta äpitegemise keskkonnas saab samuti hakkama midagi programmeerimisest ja äppide disainist teadmata. Kõik käib vaid küsimustele vastamisest ja sobivate kujunduste valimisest alates kui valmis äpi kättesaamiseni.

Alustamise teeb lihtsamaks kategooria valik, siis oskab programm soovitada, millise ülesehitusega võiks äpp olla.

appypie1.jpg

Valides kategooriaks (lisakategooriate alt) Travel (reisid) ning kujunduseks kodulehe enda värvidega sobiva sinise, võib tulemust tõesti pidada veebi mõnusaks peegelduseks mobiilis.

appypie2.jpg

Üsna sarnaselt eelmisele Como teenusele saab ka siin disainida standardnuppe: "Meist", link kodulehele, pildid, Facebook, Video, Twitter ja nii edasi. Uudisvoo saab võtta RSS-ist.

Kui kõik valmis, suunatakse taas pakettide lehele, kus saab valida erinevaid kuutasuga teenuseid, kuid üllatusena pakutakse välja ka täiesti tasuta võimalus oma äpp maailmale avada, mis on küll väikese konksuga.

appypie3.jpg

Tasuta paketis nimelt näidatakse mobiilirakenduses reklaame, muutmisvõimalusi on minimaalselt ja statistikat ei pakuta.

 

Createmyfreeapp.com

createmyfree1.jpg

Ehkki ka see veebisait lubab kõike tasuta, on tegemist pisut toore ja eksperimentaalse keskkonnaga, kus pole haruldased mingite veebielementide üksteise otsa kuhjumine või veateated.

Aga kui tasuta saab, proovime ära, äkki tulemus on siiski piisavalt talutav.

Tulemus on siiski üsna pehmelt öeldes kesine, aga jällegi, mobiilirakenduse tegemine on tehtud väga lihtsaks ja kui karusevõitu veebiliidese kaudu õnnestub oma kujunduselemendid üles laadida, võib tulemusest asjagi saada.

Äpp kuvab kodulehe aadressi, mõned kontaktilehed, kontaktivormi, kaardi asukohaga, sotsiaalmeedia lingid jne. Alla saab laadida ka APK-faili, mille eest tahetakse saada 25 dollarit (maksta saab PayPaliga).

Viimase äpigeneraatori eeliseks võikski pidada seda, et vajadusel on (raha eest) saadaval mobiilirakendus failina ning ka äpipoodidesse saab oma mobiilirakenduse kohe üles, kuid väikese kiiksuga. Nimelt tuleb alla laadida CMA nimeline rakendus (SMA Business näiteks ärirakenduse jaoks) ja sisestada sinna veebilehel antud kood, alles siis muutub toorik hiljuti ise tehtud mobiilirakenduseks ja jääbki mobiili. Allalaadijatele tuleb seega lisaks mobiiliäpile anda ka see kood või ID.

Screenshot_20170529-010205.png

 

Jaga
Nõuandja