Magento 1 lõpetab, aeg valmistuda Magento 2 peale üleminekuks

Magento Commerce 1 ja Magento Open Source 1 ei saa  pärast juunit 2020 enam rohkem uuendusi. Seega kui tahad, et koduleht endiselt turvaline püsiks, tuleks hakata juba täna ettevalmistusi tegema Magento 2 peale üleminekuks.

Kindlustamaks, et Magento 1 elukaare lõppemine ei tooks sinu e-poele ootamatuid ebameeldivusi, tuleks juba praegu üleminekuks mõned  ettevalmistused teha. Just praegu on selleks õige aeg, sest Magento 2 on stabiilsem ja turvalisem.

Hea uudis kõigile kaupmeestele, kellel on Magento 1

Üleminekuks ettevalmistamine on suurepärane võimalus vaadata värske pilguga üle kogu oma senine e-pood. Saadki läbi mõelda kõik muudatused, mida oled soovinud ellu viia, kuid mis on jäänud seni tegemata. Pane ka kirja kõik sellised lahendused, mis su e-ärile tegelikult kasulikud pole ning mida ei ole mõistlik uude poodi kaasa võtta. Kokkuvõtvalt - vabastada end tehnoloogilisest võlast.

Magento 2  pakub suurel hulgal parendusi ja uuendusi, mis parandavad kasutuskogemust nii lehe administraatori kui e-poe klientide jaoks:

Mida pead teadma üleminekust Magento 1 versioonilt Magento 2-le 

Iga üleminek põhjustab natuke peavalu, kuid selle vähendamiseks on kasulik enne kõik tegevused läbi mõelda. Magento 1 pealt Magento 2-le üleminek pole tavaline tarkvarauuendus, mida saad teha poolautomaatselt. Uuendamine on veidi keerukam, kuid ei põhjusta siiski liigseid probleeme. Pea meeles, et...

 1. See ei ole tavapärane tarkvarauuendus. 
  Kuna Magento 1 ja 2 on tehniliselt täiesti erinevad tarkvarad, siis ei ole võimalik tarkvara lihtsalt uuendada, vaid tuleb kolida üle uuele tarkvaraversioonile.
   
 2. Magento 2 on tänaseks juba väga töökindel.
  Kuna Magento 2 esimene versioon lansseeriti juba 2015. aastal, siis on see tänaseks juba üsna töökindel ning stabiilne.
   
 3. Kõik Magento 1 versioonile paigaldatud moodulid ja loodud erilahendused ning veebikujundus ei sobitu üks-ühele uue versiooniga. Seega neid ei ole võimalik väga lihtsalt üle viia.

Millised on uuendamata jätmise riskid?

Kui pole aega, teadmisi ega viitsimist Magento 2   minna, mis siis saab? Sel juhul ähvardavad need kolm ohtu:

 1. Jätad oma veebi potentsiaalselt kaitsetuks võimalike pahatahtlike rünnakute vastu, kuna avastatud turvauuendusi ametlikult enam ei paigaldata.
   
 2. Ka Magento 1 lisamoodulitele ei tule enam uuendusi ning kõik uued teenused ja lahendused luuakse juba Magento 2 platvormile.  
   
 3. Kogu arendajate kommuun ja arendusettevõtted liiguvad uuele versioonile ning seetõttu on ka keerulisem leida pädevaid arendajaid Magento 1 projektideks.

Magento versioonilt 1 versioonile 2 kolimise olulisemad etapid

Kolimiseks on mitmeid erinevaid võimalusi, kuid kõige parema tulemuse saab siis, kui paigaldada täiesti uus ja puhas Magento 2 versioon ning teostada seejärel soovitud ja vajalike funktsionaalsuste ja andmete üleviimine.

Suures plaanis võib üleviimise jagada nelja etappi:

 1. Templiidi migratsioon
 2. Moodulite migratsioon
 3. Seadistused ja erilahendused
 4. Andmete migratsioon


Magento 1 poe omanikul soovitan esmalt mõelda oma praegusele e-poele ning ka unistustele ja eesmärkidele ning selle põhjal koostada nimekiri, mida soovid oma uues Magento 2 versioonis näha. Siis tuleks konsulteerida juba mõne väga head kogemust omava Magento arendusettevõttega ning paluda neil anda hinnang üleviimise ajamahule.

Veendu, et alustad juba varakult, kuna Magento 1 e-poe üleviimine Magento 2 tarkvarale võib sõltuvalt e-poest võtta aega mõnest nädalast kuni mitme kuuni.

Kindlasti ei tasu üleminekut jätta viimasele hetkele, kuna siis võib olla keeruline leida kiiresti arenduspartnerit oma projektile.

Jaga
Nõuandja