Võta parimatest eeskuju! Kuldmuna 2022 võitjate parimad tööd annavad veebis uued sihid

Turundusvaldkonna parimad said 13.mail oma Kuldmunad kätte. Parimatest tasub ikka eeskuju võtta. Siin ongi need näited, kelle järgi sel hooajal joonduda.

Sel aastal hinnati kõige enam loovust ja Kuldmuna teema sündis läbi konkursi, kus osales 12 loovat lahendust.

Kuldmuna konkursile esitati 822 tööd, populaarseimad teemad olid bränding, PR ja üritusturundus. Auhindu jagati veel reklaami, disaini ja digitaalse reklaami kategooriates. Välja kuulutati 47 Kuldmuna, 57 Hõbemuna, 60 Pronksmuna ja 7 erimuna võitjat, kellest mitmed on ka Veebimajutuse partnerid.

Alustame veebilehtedest. Parimad kodulehed disaini kategoorias olid järgmised.

DISAIN JA MEISTERLIKKUS: parimad kodulehed 2022

Kuldmuna vääriliseks peeti DUX stuudio veebilehte ja showreel´i. Ettevõte tegi veebilehe iseendale. Arendajaks oli ORGO. Kodulehel saab näha veebistuudio teenuseid ja tehtud töid, ettevõtte peab oma veebis ka blogi.

Hõbedase muna viis koju tootmis- ja inventarihaldustarkvara arendav ettevõte Katana, kellele arendas veebi Nope Creative. Loodud sisuhalduses kasutatakse enam kui 70 moodulit.

Teise hõbemuna sai Fibenoli veebileht. Tegemist on spetsiifilise Graanul Investile kuuluva tütarfirmaga, mis tegeleb ligniinide ja suhkrute tootmisega puidust. Agentuuri DUX jaoks oli väljakutseks pildimaterjali ja illustratsioonide vähesus, kuid keeruline teema tähendaski, et kodulehe disain võiks olla võimalikult puhas ja lihtne.

Pronksmuna kodulehtede disaini kategoorias sai Ringly veebileht, mis võiks ju olla üks lihtne arvutipood veebis, kuid ettevõte tahab rõhutada looduse ja keskkonna säästmisele, kuna müüb uuendatud vanu arvuteid. Veebi tegi agentuur Hable.

DISAIN JA MEISTERLIKKUS: parima kasutajakogemuse ja kasutajamugavusega lehed 2022

Kes tegi parima UX/UI teekonna? Siin on selle kategooria võitjad.

Kasutajakogemuse ja kasutajamugavuse parima UX/UI auhinna - kuldmuna sai Bikeepi rakendus, mida näeb siit. Nutikates rattaparklates saab sellega mugavalt parkimist alustada, lõpetada ja lähimat parkimiskohta leida. Meie veel seda uut liidest ei näe, kuna see avati esimesena Uus-Meremaal. Kasutajaliidese tegi Neway.

Hõbemuna sai Maxima mobiiliäpp. Sellega võib poes kaasavabalt ostelda ja kauba eest maksta, ilma et oleks vaja teha poes midagi muud. Ostmine käib müüjavabalt ja kontaktivabalt. Liidese tegi Mobi Lab.

TS Laevade veebilehelt Praamid.ee saab broneerida erinevaid laevapileteid. Selle kasutajaliidese tegi lihtsaks ja selgeks Velvet. Laevafirma on uue kasutajaliidesega juba purustanud mitu müügirekordit.

Jaga