Kuidas teha müüvat kodulehte? Õppetunnid optimeerimise tippudelt (OSA II)

Digital Elite Camp” on rahvusvaheline internetiturunduse tippüritus, mis toob kokku digiturunduse praktikud ja veebide optimeerijad. Järjekorras kümnes eliitlaager toimus 14.-16. juunil 2018 Laulasmaal ja seal osales 170 inimest 27 riigist. Laagrit korraldavad Dreamgrow ja CXL.

Jagame valikut jagatud tarkustest.

Annika Oorn

Annika Oorn on CXLi optimeerimise strateeg ja keskendunud UK turule. Jagades oma kogemusi, vaagis ta, miks on nii, et mõnikord ei näita ükski veebi test arvestatavat tulemust?

Sageli on see probleem lehtede puhul, millele ei jõua piisavalt liiklust, et teha arvestatavaid statistilisi järeldusi.

Kui kasutajate arv on suur, võib iva olla selles, et kokku kuhjatud andmed ei anna tulemusi. Tuleb minna detailsemaks, sest detailide taga võib olla palju raha peidus. Annika jagas viise, kuidas detailsust optimeerimistegevustes suurendada.

Personaliseerimine

Veebilehe sisu personaalseks muutmisest vastavalt külastaja demograafilistele andmetele või varasemale veebikäitumisele räägitakse palju. Kuid paradoksaalselt ei tee seda ikka veel enamus ettevõtteid! Neil ei ole lihtsalt eelarvet, et teenida palju suuremat kasumit.

Kui sinu veebilehe külastajatel on selgelt erinevad eesmärgid, siis sul ei ole enam vabandusi, et personaliseerimisega oodata.

Et aga personaalne sisu toimima saada, tuleb ilmselt läbi viia palju teste.

Segmenteerimine

Google Analyticsis saab eraldi vaadata näiteks järgmisi segmente: uued VS korduvad külastajad, brauseri tüüp, kust on liiklus tulnud, asukoht, kasutatav seade.

Kui need protsessid sisse viia, saab edaspidi segmentide põhiselt saata palju asjakohasemaid pakkumisi.

Annika soovitab erinevate külastajasegmentide targeteerimiseks kasutada järgmisi tööriistu:

Ülesmüük ja ristmüük

Vii sisse automaatsed protsessid, et pakkuda külastajale kas tema poolt vaadatust paremat ja kallimat toodet või sobivaid tooteid tema valikule lisaks.

Lõpetuseks veel üks praktiline soovitus: hakka kusagilt pihta ja alusta väikselt, mine personaliseerimis- ja segmenteerimistegevustega suuremaks ja vii järk-järgult sisse automaatsed protsessid.

Lukas Vermeer

Booking.com-i eksperimentide juht Lukas Vermeeri missioon on aidata sadu inimesi Booking.com-is iseseisvalt läbi viia erinevaid eksperimente.

Vermeer rõhutab, et optimeerimisele suunatud mõtteviis jätab sageli vahele optimeerimise kõige olulisema faasi. Veebilehe optimeerimise asemel tegeletakse Booking.com-is hüpoteeside testimisega. Kogu suure eksperimenteerimise ja hüpoteeside püstitamise ja kontrolli eesmärk on tõenditel põhinev kasutajakeskne tootearendus.

Booking.comi-i lähenemine aitab järjepidevate tegevuste ja metodoloogia abil aru saada, mis veebilehe külastajatele korda läheb. Oma olemuselt ei erine see teadusmetodoloogia põhiprintsiipidest ja ei ole seega midagi uut. Põhimõte on selles, et sul on vaja teooriat oma kasutajate veebikäitumise kohta ja sul peab olema selgesti sõnastatud eesmärk, mida mingi testiga saavutada soovitakse.

Teste läbi viies võiks veel meeles pidada, et:

Craig Sullivan

Craig Sullivan nimetab end kasutajakogemuse tšempioniks. Ühtlasi on ta legendaarne esineja ja DJ “Digital Elite Camp’is”. Sel korral rääkis ta sellest, kuidas optimeerida kodulehte erinevatele seadmetele.

Mõned halvad näited:

Igal veebilehel on vigu, kuid me ei tea alati, kus nad asuvad ja kui palju need meile maksma lähevad.

See, et kliendid sulle ei helista, ei tähenda, et sinu veebis probleeme ei oleks. Selleks, et need üles leida, on vaja protsessi.

Optimeerimise esimene samm on Google Analytics’i audit, mis annab kindluse, et kõik vajalik on korrektselt seadistatud.

Muidu saad mõttetud andmed, mõttetud ülevaated, mõttetud strateegiad.

Mida jälgida seadmete testimisel?

Vaata mobiiliseadmeid eraldi operatsioonisüsteemide lõikes.

Androidi puhul vaata eraldi ka mudeli ja brändi alusel (ainult levinumad mudelid)

Desktop kasutajakogemuse jälgimisel

Minimaalne programm seadmete testimiseks

Olgu need mudelid sul kontoris olemas!

Erinevate seadmete kasutajakogemuse optimeerimisel pea meeles:

Andmetel põhinev tegevus on ambivalentne väljend. Informatsioon ise ei ütle sulle, mida sa pead muutma. Sinu aju on ikkagi see, kes peab selle ise andmete põhjal välja mõtlema.

Kasv ei ole strateegia, kasv on tulemus!
 

Loe ka varem ilmunud lugu:
OSA I
Jaga
Nõuandja