Kliendi lugu: mandalamaalide koduleht leiab huvilised üles

Veebirebane
10. märts 2023

Kristin Tomson tegi oma mandalamaalide kodulehe tomsonmandalamaalid.ee eelmise aasta oktoobris. Kuigi koduleht oli veel üsna värske, toob Google selle peamist märksõna "mandalamaalid" guugeldades juba esimesena välja.

Teekond koduleheni oli aga üsna pikk. "See on suur samm minu unistuste täitumise suunas, mis veel mõned aastad tagasi sootuks võimatud tundusid olevat," räägib Kristin. "Minu unistuseks on, et maalid tagaksid mulle piisava sissetuleku, et ennast sellega ära elatada. Nii saaksin teha vaid seda, mis mulle tõepoolest meeldib ja suurt naudingut pakub. Minu jaoks on see olnud võimas enesearengu tee."

Mandalamaalide tegemine sai alguse nn koroona-ajastul, kui sai selgeks, et vanaviisi jätkata enam ei saa.

"Mulle on alati meeldinud joonistada," põhjendab Kristin, miks ta just mandalamaalid valis. "Juba lapsepõlves käisin kunstiringides. Paar aastat varem olin avastanud enda jaoks "Elujõu mandalate kirgastava värviraamatu". Ma nautisin väga nende värvimist - värvikombinatsioonid sündisid väga lihtsalt."

Olles näidanud neid pilte mõnele oma tuttavale, sai ta julgustust, et teha esimesed katsetused ka lõuendil. Maalimiseks on kasutusel vees lahustuvad akrüülvärvid. Ka lõuendil maalidele tuli positiivset tagasisidet, aga enne koroona-aastaid polnud kunagi piisavalt vaba aega, et sellega rohkem tegeleda.

Esimene müügikoht oli Facebook

Kui saabus aeg oma karjäär ümber hinnata, sest Kristini soov oli kindlasti edasi kodus töötada, tekkis mõte, et võiks proovida oma maale müüa, neid oli hakanud juba kogunema.

"Kohtasin ka palju skeptilisust," meenutab Kristin, "kuid otsustasin siiski anda iseendale võimaluse ja vähemalt katsetada, kas see hakkab tööle või mitte. Otsustasin, et parim viis alustamiseks on hakata oma töid tutvustama Facebookis."

Selleks tuli aga end tublisti ületada, sest seni oli Kristin suutnud end igasugusest sotsiaalmeediast eemal hoida. 

Kõigepealt sattus ta Töötukassa kaudu esmalt sotsiaalmeedia koolitusele, kus aga kohe esimesel päeval selgeks tehti, et sotsiaalmeediast üksi ei piisa, kui tahad asjaga tõsisemalt tegeleda.

Ainult sotsiaalmeediast jääb väheks

Järgnes põhjalik kodulehe tegemise koolitus, samuti Töötukassa toel. "Tahan siinkohal tänada oma õpetajaid Collectiv Koolituskeskusest, kes on olnud mulle väga suureks toeks ja abiks sellel teekonnal! Ilma nendeta poleks ma täna siin, kus ma olen," räägib Kristin. 

Koduleht valmis maailma tuntuima sisuhaldussüsteemi Wordpress platvormil. Veebileht on tehtud sihilikult väga lihtsa disainiga, et kõigil oleks mugav ja oleks lihtne seal orienteeruda. Olemas on e-pood, galerii juba müüdud või kingitud maalidega, blogi ning kontaktileht. Blogi on plaanis täiendada kord kuus. Tehtud sai ka uudiskirjaga liitumise võimalus. Uudiskirjad lähevad välja, kui ilmub uus blogipostitus või valmib uus maal.

"Maale on mul esialgu veel e-poes vähe," nendib mandala maalide tegija, "kuna kodulehe tegemine ise võttis päris palju aega ja energiat. Veebilehe valmimisele eelnes mulle omaselt väga põhjalik eelnev analüüs - kellele, miks, kuidas jne. Nii et ettevalmistusaeg venis peaaegu aasta pikkuseks."

Mis on mandalad?

Mandalad on meditatiivsed ja väekad käsitööna valminud maalid, mis toovad silmailu ja rikastavad keskkonda. Mandalad loovad hea energia ning aitavad ligi meelitada küllust ja armastust. Samuti võivad need olla tervendavad, sest värvidel on suur mõju meie energeetikale ja seeläbi ka meie tervisele.

Kuna tegemist on käsitöömaalidega, siis on iga töö unikaalne ja kordumatu. 

"Oma mandala maalides olen kasutanud erinevaid sümboleid, mida vaadeldes ja millede üle mõtiskledes on võimalik anda mandalale "ülesanne" meelitada ellu just neid väärtuseid, mida antud sümbol esindab," selgitab Kristin. "Sümboolika selgitused leiavad kindlasti pikemat lahti seletamist minu blogipostitustes."

Samamoodi saab blogipostitustest teada ka erinevate värvide tähendusest ja mõjust meile ning meie keskkonnale. 

Praeguseks on juba üleval neli blogipostitust, kus kirjutatakse pikemalt lootose õie sümboolikast, rohelise ja lilla värvi tähendusest ning värviteraapiast.

Mida mandala maaliga teha?

Mandala tuleks asetada kõige nähtavamale kohale, kus kõige sagedamini pilk peatuma jääb, soovitab Kristin. Just nii hakkab see kõige paremini tööle, sest iga kord seda vaadates saab sellele antud "ülesannet" korrata. 

"Olen teinud ka ühe eritellimustöö, mille tagasiside on olnud äärmiselt positiivne," räägib mandalamaalide tegija, "lõuendeid on mul erinevates suurustes. Väikseim on 10 x 10 cm, mis sobib ideaalselt kasvõi töölauale asetamiseks. Suurim on 30 x 30 cm. On nii puuraamile kui papile kinnitatud lõuendeid."

Võimatu sai võimalikuks

"Kui keegi oleks 5 aastat tagasi öelnud mulle, et hakkan tegutsema Facebookis ning teen oma kodulehe, et hakata vaikselt oma ettevõtlusega tegelema - ma poleks seda uskunud," võtab Kristin kokku oma kogemuse. " "Jah, olen küll oma teekonna alguses, aga usun, et olles jõudnud juba nii kaugele, saavutan lõpuks ka edu ning täidan oma unistused."


TASUTA kodulehe tegemise koolitus: Tee endale juhendajate abiga WordPressi koduleht! Loe lisa ja liitu!

Veebirebane

Veebimajutus.ee pakub oma klientidele mugavusteenust domeeni, e-posti, kodulehe majutuse ja tööriistade vallas. Elkdata OÜ on tegutsenud 25 aastat, teenindades igapäevaselt pea 25 000 klienti, luues neile väärtust läbi kiirete ja lihtsate veebiteenuste.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00