Kliendi lugu: kes on Entreprenööritajad ja kuidas nad aitavad ettevõtjatel alustada?

Entreprenööritajad
10. mai 2023

Entreprenööritajate podcasti lugu sai alguse sellest, kui Greta hakkas eelmise aasta kevadel finantsblogi pidama ning oma suure kalambuurihuviga sõnu väänama. Oma üheks eeskujuks pidas ta Rahakrati blogi, mis oma tuntud mahlakate väljenditega paneb lugeja ilmselt samaaegselt nii muhelema kui vastukarva silitust tundma.

Sellest inspireerituna leidiski Greta, et rahast ausalt kirjutamine on üks viis, kuidas hakata teistele rääkima ettevõtmistest, raha säästmisest ning investeerimisest.

Eelmisel suvel, kui ka tema esimesed suuremad sammud ettevõtluse suunal hakkasid tasapisi jumet võtma, kujundas ta endale ühe motivatsioonipusa, millele lasi trükkida “The plan is to become a rich wife, not a wife to a rich man” ehk “Plaan on saada rikkaks naiseks, mitte rikka mehe naiseks”.

Pusa oli võõraste, tuttavate ja sõprade seas soojalt vastu võetud ning selle põhjal arvasid Greta ja Rita juba sügisel, et võiksid hakata koos ägedaid pusasid kujundama.

Mis juhtus tegelikult?

Greta hakkas oma tutvusringkonnas tuuseldama, et pusade kujundust, trükki ja tootmist kokku viia ning sel hetkel tabas teda teadmine, et tutvusringkonnas on nii palju erinevate oskustega andekaid väikeettevõtjaid, kelle edulugusid oleks vahva jagada.

Kuid kas nad on ikka nõus?

Õnneks olidki. Nii jäigi pusade mõte hoopis tahaplaanile ning sündis Entreprenööritajate podcast ehk taskuhääling.

Saates jagatakse väikeettevõtjate kogemuslugusid, mis pole mitte suurte ärihaide, vaid andekate ja sihikindlate väikeettevõtjate lood.

Miks just entreprenööritajad?

Mikroettevõtja või väikeettevõtja on blogijate arvates keeleliselt niigi mugandatud sõna ning lisaks pisendab selliste ettevõtjate olemust, seega miks mitte hoopis samuti väljast laenatud, kuid eesti keele jaoks mugandatud sõna entreprenööritajad (inglise keeles entrepreneur)?

Kvaliteet ei sõltu ju teatavasti suurusest või väiksusest ning mikro ei tähenda vähesust, vaid taoline äri võib hoopis anda parema kvaliteedi, läheduse ja unikaalsuse.

Veebilehe kujundamise väljakutse tuli just õigel hetkel

Täpselt sel hetkel, kui podcasti tegemise otsus sai vastu võetud, oli õigel ajal õiges kohas Proua Eksperdi tasuta veebilehe kujundamise väljakutse.

Vähem kui kahe päevaga olid Greta ja Rita otsekui naelutatud ekraanide ette ning püüdsid Veebimajutuse WordPressi väljakutsest kõrva taha panna kõike kasulikku alates brändi värvikoodidest, WordPressi plugin´idest kuni domeenimajutuseni.

Selle käigus koostasid nad Entreprenööritaja podcasti loomiseks eraldi nn cheat-sheet´i, kust muuhulgas leiti oma saadetele unikaalsed logo värvikoodid, kirjastiilid, pildiformaatide kasutusvõimalused, kirja pandi lõik SEO ehk otsingumootorile optimeerimise vajadusest, tehti nimekiri vajaminevatest WordPressi plugin´idest, tasuta platvormidest ja paljust muust.

Rita võttis WordPressist arusaamise enda peale ning praegu on koduleht valmimisel (muud kanalid leiab sellelt lehelt), sest lõpetamiseks on aega olnud vähe. Sellest hoolimata veeb edeneb tasapisi ning Proua Eksperdi ja Veebimajutuse koostöö raames oli Entreprenööritajate tegijatele selline väljakutse väga vajalik, arvavad nad ise. Suuresti tänu sellele võimalusele olevatki ettevõtmine kiirema alguse saanud.

Seda, milliseid kujundusi, värve ja brändi stiile podcast kasutama hakkas, saab vaadata-kuulata Youtube´i kanalist. Ning muidugi leiab sealt ka palju kasulikku alustavatele ettevõtjatele, sest seal räägitakse kogemustest inimeselt inimesele.

Kuula lähemalt siit:

Kes on Greta ja Rita?

Nad ise ütlevad enda kohta oma esimese saate tutvustuses nii:

Kes on Rita?

 • Ritaga saab saates lobiseda viies erinevas keeles.
 • Ta on meie saate tehniline ja “davai, teeme ära” mootor.
 • Tema uudishimutseb ja uurib ettevõtjate mahlaseid köögipoolseid osasid.
 • Rita ei kohku ega kõhkle otsuste tegemistes, ta justkui naudib seda närvikõdi.
 • Ritale meeldib hirmsasti nuikapsas.

Kes on Greta?

 • Gretale meeldivad hirmsasti loomad. Lausa nii palju, et pole neid viimased 6+ aastat söönud. Kuid teda ei häiri see, kui teised seda teevad.
 • Gretaga saad saates neljas keeles rääkida ja viiendaga lollitada sest Si, una cerveza por favor ja asesino tulevad ainult unepealt, mitte tellitult.
 • Gretat peeti vahepeal trolliks, sest Norras elades hakkasid talle võõrad kombed külge. Õnneks oli ta nii tark, et krõbistas kohvriga koju tagasi enne, kui asi hakkas kontrolli alt väljuma.
 • Greta on paar ettevõtmist sahtlisse kirjutanud ja ühel korral ka äriplaani rahastuse eesmärgil esitanud (aga raha ta ei saanud).
 • Muuhulgas on ta olnud seotud püsimetsanduse, kohvikupidamise, joogastuudio kaasosaluse ja ürituste korraldusega.
 • Greta peab rahablogi, kus leiad ka sentide seast maitsekat huumorit elusündmuste üle.
 • Greta oskab massaaži ka teha.
Entreprenööritajad

Entreprenööritajad podcastist leiab ettevõtjate edulood ja erisaated, mis julgustavad ettevõtlusega alustama.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00