Mis on HTTPS ja miks see sind huvitama peaks?

Kristjan Raude
15. sept 2017
2 min lugemine

Krüpteeritud HTTPS ühenduse kasutamine ei ole küll kohustuslik, kuid siiski võiks sellele mõelda kõikide lehtede haldajad, selgitas Veebimajutuse partnerWSIOnline tegevjuht Kristjan Raude.

Mida kujutab endast HTTPS?

Lühidalt on HTTPS turvaline (krüpteeritud) versioon standardsest HTTP protokollist. HTTP (Hyper Text Transfer Protocol) on viis, kuidas veebibrauser vahetab andmeid kodulehe serveriga. HTTPS protokolliga, millel on SSL sertifikaat, on selline andmevahetus turvaline.

Miks tuleks see oma lehel sisse lülitada?

On vähemalt kolm põhjust, miks on seda soovitatav kasutada:

1. Siis, kui kodulehe turvalisus on tähtis. Näiteks kui tegemist on e-poega ja klient sisestab ostmiseks krediitkaardi andmed. Aga ka teiste andmete sisestamisel.

2. HTTPS näitab külalistele, et tegu on turvalise keskkonnaga, mis tõstab nii kodulehe kui ka brändi usaldusväärtust.

3. Google kinnitas, et HTTPS protokoll on oluline rankimise faktor. Seega, kui tahad, et sinu koduleht oleks Google’i otsingust paremini leitav, siis tasub kasutada HTTPS-i.

Kuidas sertifikaati saada?

Hetkel on palju erinevaid firmasid, kes pakuvad SSL sertifitseerimist igal hinnatasemel. Kõige tuntum neist on comodo.com. Eestis pakub neid sertifikaate näiteks veebimajutus.ee.

Tasuta võimalustest on olemas Let's Encrypt sertifikaat.

Millist kasu saab lehe haldaja selle kasutamisest?

See sertifikaat tõstab kodulehe turvalisust ja sellega ka klientide silmis kodulehe usaldusväärsust. Pealegi hakkab alates 17. oktoobrist 2017 Google Chrome näitama turvalisuse hoiatusi kõigil HTTP lehtedel. Nimelt märgitakse HTTP lehed Chrome’i poolt ebaturvalisteks. Kui sinu lehel on vorme, millesse külastajatel on võimalik sisestada andmeid, siis tasub kindlasti üle minna HTTPS ühendusele.

Milline on kasu aga veebilehe kasutaja jaoks?

Siin mängib samuti rolli turvalisus. Kui veebilehe kasutajal tuleb sisestada kodulehel olevatesse vormidesse mingeid andmed, siis saab ta kindel olla, et tegemist on turvalise keskkonnaga.

Kas iga veebileht peaks seda sertifikaati kasutama?

Kui tegu on tavalise n-ö visiitkaardi tüüpi kodulehega, mis ei kogu kliendi andmeid, siis sertifikaadi kasutamine ei ole kohustuslik. Kuid soovitaks ikkagi seda sertifikaati kasutada juhul, kui orgaaniline liiklus Google’ist on tähtis. Nagu ma eelnevalt mainisin, siis HTTPS on digiturunduse kontekstis oluline rankimise faktor.

Kristjan Raude

Aitame sul digimaastikul orienteeruda ja parimaid äritulemusi saavutada. Oleme kindel ja pikaajaline partner.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00