Ära ole amatöör – vali endale professionaalne e-posti aadress!

Kõik me oleme kuulnud kulunud nalju e-posti aadressidest kujul Tibuke79@hot.ee, mida inimesed kasutavad ka tööle kandideerides, halvemal juhul on seda tüüpi aadress mõne väikefirma kontaktiks. See pole professionaalne. Siin on mõned soovitused, kuidas omale soliidne, ärile sobiv e-posti aadress luua.

E-posti aadress peab olema selge ja loogiline

Nimed ja numbrid tekitavad segadust ja neid on raske meelde jätta. Loo oma firmas kindel süsteem – näiteks eesnimi@firmanimi.ee on hea väikefirmale, kus on väga vähe töötajaid. Keskmisele ettevõttele võib aga see nimekuju peagi tähendada probleemi, kui tööle tulevad mitu sama eesnimega inimest. Samuti on keeruline siis, kui selle eesnimega inimene lahkub töölt – nimi on justkui hõivatud mingiks ajaks, aga tegelikult sellenimelist enam firmas ei tööta.

Alati aitab sellistest probleemidest välja nimekuju eesnimi.perekonnanimi@firmanimi.ee. Muidugi võib ka siis nimekaime tööle tulla, kuid selle vastu polegi väga head lahendust. Samanimelisi võib siis juba nummerdada.

Väldi teenusepakkujaga seotud aadresse

Kui kasutad firma e-posti aadressidena mõnesid teenusepakkujaga seotud aadresse (näiteks @comcast.net, @Yahoo.com, @neti.ee), siis esiteks, kui tegemist on tasuta teenusega, mõjub see ebausaldusväärselt ja teiseks – sel juhul oled ka edaspidi seotud sama teenusepakkujaga ning ei saa oma e-posti aadresse teise teenusepakkuja juurde viia. Õigem lahendus on oma domeen.
 

Oma domeen

Iga äri peaks looma omale unikaalse domeeni ja siduma ka e-posti aadressid selle domeeniga. Kuidas igaüks neid e-posti aadresside kujusid edaspidi organiseerib, on juba iseküsimus. Kuid oma domeen aitab liikuda oma veebi ja e-postiga ühe teenusepakkuja juurest teise juurde, samuti saab oma domeeni siduda näiteks Office 365 pilveteenusega või kasutada kõikvõimalikke ümbersuunamisteenuseid. Kõik on võimalik, oma domeen on alati selle omaniku täieliku kontrolli all.

Veel nimekujusid

Ehkki nimekujud eesnimi@firmanimi.ee ja eenimi.perekonnanimi@firmanimi.ee on Eestis kõige levinumad ning samuti ka mujal maailmas, kasutatakse teisigi nimekujusid. Kui peaks olema mõni hea põhjus üldisest trendist eristuda, võib kasutada ka nimekuju EesnimiP@firmanimi.ee, kus kasutatakse eesnime ja sellele järgnevat perekonnanime esitähte (P). See aitab väikefirmal näiteks vähendada sama eesnimega töötajatega tekkivaid probleeme.

Mõnedes saksakeelsetes riikides on levinud ka perekonnanimi pluss eesnime esitäht – jätab ametliku mulje, kuid tekitab samas ka kõhklusi tekitava anonüümsuse, kuna täisnime pole kliendi jaoks e-posti aadressis näha.

Mõnikord kasutatakse ka nimekuju EesnimiPerekonnanimi@firmanimi.ee, kuid välisklientidega suheldes võib selline nimekuju tekitada pisikest segadust, kuna eestikeelsed nimed pole selgelt punktiga eristatud ja välismaalased ei pruugi aru saada, kust algab perekonnanimi ja kus lõpeb eesnimi.

Kasuta ka üldisi e-posti aadresse

Inimesed ikka vahetuvad, seda juhtub nii suuremates kui väiksemates firmades. Selleks, et kiri jõuaks alati õige inimeseni, kasuta lisaks personaalsetele e-posti aadressidele ka ametipõhiseid ja üldaadresse.

Pea alati on igas firmas olemas üldaadress info@firmanimi.ee. See postkast saab tõenäoliselt ka kõige suurema spämmikoormuse, sest lugematud rämpspostitajad proovivad domeeninimekirjadest kindlasti just info@ aadressikuju.

Kuid vajalikud on ka osakonna- ja tegevusvaldkonna-põhised aadressid. Nii võiks luua edasisuunatavad aadressid myyk või muuk, mis jõuavad kõigi müügiinimesteni, ostujuht@firmanimi.ee aga on hea ametipõhine aadress, mis suunab alati hetkel tööl olevale ostujuhile, samuti võib firma osakondadele või filiaalidele luua eraldi aadressid, et kohalikud kliendid saaksid oma inimestega ühenduse: Tartu@firmanimi.ee, Stockholm@firmanimi.ee jne.

Lisa oma nimi

Ärilise e-postiga kaasneb alati ka täisnimi. Lisa see oma veebipõhises e-posti keskkonnas või e-posti programmis, et väljasaadetavad kirjad oleksid alati varustatud nimega. Iga lahendusega on see erinev, kuid tavaliselt kuskil profiili seadetes on personaliseerimise võimalus olemas. Selle abil saavad teised sind väga lihtsalt oma andmebaasidesse lisada – kasvõi mobiilikontaktidesse saab nii ühe liigutusega numbri, e-posti aadressi ja täisnime korraga.

 

Soovid professionaalset e-posti aadressi?
Proovi meie e-posti teenust 3 kuud tasuta. 

Alusta siit
või tutvu teenusega
Jaga
Nõuandja