4 min lugemine

Kuidas pakkuda veebiostjale moodsaid ja mugavaid maksevõimalusi?

Jane Aavik
08. sept 2020

Toodete ja teenuste veebist ostmine on muutunud lihtsamaks kui kunagi varem. Samamoodi lihtsaks on muutunud ka erinevate toodete ja teenuste võrdlemine ja tellimine.  Internetist ostmine on uus normaalsus ning sujuv kasutajakogemus võib olla põhjuseks, miks kliendid liiguvad ühe teenusepakkuja juurest teise juurde. Kuidas aina tiheneva konkurentsiga online äris kliendi eest paremini võidelda ja milliseid kaasaegseid lahendusi ostjale pakkuda, sellest räägib EveryPay partnerlussuhete juht Jane Aavik.

Nutikam ja kaasaegsem kui kunagi varem

Üks e-kaubanduse kõige olulisemaid reegleid on muuta klient võimalikult kiiresti püsikliendiks, mis tähendab, et lisaks kvaliteetsetele toodetele ja teenustele peab talle pakkuma ka kiiret ja mugavat maksmisprotsessi ning võimalust teha püsitellimust korduvate automaatsete maksetega.

Iga veebipoe omaniku õudusunenägu on poolik makselahendus – sinu lehele tulevad kliendid, kes ei saa maksta, sest makselahendus ei kata kõiki võimalusi või siis on maksmine aeganõudev ja keeruline.

Uusi makseid enda e-poodidega liita on päris lihtne, lihtsalt võta ühendust oma kodupangaga ja küsi neilt uusi kaasaegseid digitaalseid makselahendusi.

Eestis kõige levinumad makselahendused

Klientidele hea kasutajakogemuse pakkumiseks on tegelikult mitmeid võimalusi ja Eestis on levinuimad järgmised.

Pangakaardiga püsimaksed. Pangakaardiga püsimakse võimaldab arve tähtaja saabumisel kliendi pangakaardilt raha automaatselt maha võtta ilma, et klient peaks ise pangas eraldi püsikorralduse lepingut sõlmima. See lahendus võimaldab kaupmehel teenindada kõikide pankade kliente ning toimib ka välismaa klientidega arveldamisel. See protsess on tehtud kliendile väga lihtsaks, nii et tuleb näiteks vaid peale kaardiandmete sisestamist teha vastavasse lahtrisse linnuke ning sellega ongi ostja kinnitanud oma soovi tellida toodet/teenust igal nädalal, kuul, kvartalis või mõnel muul ajaperioodil.

EveryPay LinkPay. See on uue põlvkonna mugav makselahendus, mille liidestamisel puudub igasugune vajadus tarkvaraarenduseks. Kui lõpuni aus olla, siis pole isegi veebilehte vaja. LinkPay võimaldab luua makselingi koos kohandatud väljade ja eelnevalt määratletud üksikasjadega ning selle lingi saab lihtsalt saata oma kliendile kasvõi SMS-sõnumiga, e-kirjaga, QR koodina jne. Seejärel saab klient teha oma pangakaardiga või otse pangakontolt kiire, lihtsa ja turvalise makse. LinkPay on ka ideaalne lahendus korduvmaksete puhul.

Ettevõtjana ei peaks sul tegelikult tänasel päeval enam olema kontosid ja erinevaid lepinguid kõikvõimalikes pankades, kuna läbi,  kiirelt areneva ja ka Eestisse jõudnud, avatud panganduse (Open Banking) saab  debiteerida mujal pangas kontot omavat klienti. Läbi avatud panganduse teenindad sa jätkuvalt kõiki oma kliente ning samal ajal hoiad kokku ettevõtte jooksvaid kulusid. See on tegelikult nagu vana tuttav pangalingi makse, kuid nüüd on sul vajalik leping ainult ühe pangaga.

Mujal maailmas levinud makseviisid ja Eesti

Mujal maailmas on väga levinud ka erinevad nn. e-wallet maksed, nagu näiteks  Google Wallet, Apple Pay või Eestis mTasku. E-walletite populaarsust mõjutavad nutitelefonide, asjade interneti (IoT, Internet of Things) ja kõigi muude järgmise põlvkonna süsteemide nagu näiteks online maksepankade  kiire areng.

Levinud on ka alternatiivsed online maksete lahendused nagu PayPal ja Payoneer, mis täna ei paku enam mitte ainult online makselahendusi, vaid töötavad ka maksepangana, mille kaudu saab teha ja vastu võtta rahaülekandeid.

Millega liidestada?

Mõistagi saab iga e-kaupmees oma makseviisid liidestada pea kõigi enamlevinud sisuhaldusplatvormidega ja e-poodidega. Pangalingid on kohandatud nii Wordpressi, Drupali kui Magento jaoks, neil kõigil on ka kaardimakse ja PayPal moodulid.

EveryPay maksed saab kiirelt ja lihtsalt liidestada Magento 2, PrestaShopi, WooCommerce´i või OpenCarti e-poodides. Äpiarendajale on heaks uudiseks, et olemas on ka SDK-d nii Androidile kui iOS-ile.

Ühe näitena kaardimakse liidestamisest saab tuua ka Veebimajutus.ee enda kodulehe, kus kaardimakse puhul on üle mindud EveryPay lahendusele.

Jane Aavik

EveryPay lahenduse kaudu saab ettevõte ligipääsu pidevalt arenevale platvormile, mis laiendab potentsiaalsete klientide hulka ning muudab maksete vastuvõtmise ja haldamise sujuvaks ning efektiivseks.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00