Dropshippingu võlu: kuidas panna käima lihtne e-pood ja müüma hakata

Kuidas hakata netis müüma ja teha sadu tuhandeid käivet ilma kliendi tellitavat kaupa ise nägemata ja omamata? See on dropshipping ehk müügimeetod, mille puhul sina viid kokku kliendi ja tegeliku müüja, näiteks Aliexpressi, kuid klient justnagu ostab sinu enda e-poest. Kaup aga toimetatakse Hiinast otse kliendile ning sinul jääb üle teha reklaami ja turundust, hoides töös müügikanalid. Martti Randma Diamond Production OÜ-st räägib kõik detailideni lahti oma tunniajases õppevideos.

Hiinas on tohutult tooteid, millest Eestisse jõuab vaid kitsas valik siinsete edasimüüjate standardvalikute kaudu. Näiteks hiljuti olid siin aktiivsusmonitoride hinnad üle saja euro, Hiinas paarkümmend. Eestis sai neid hakata dropshippinguga müüma 30 euroga ehk isegi topelthinnaga müües oli see ikka odavam, kui mõnede kohalike müüjate juures. Selline lahendus on lihtne ja kättesaadav kõigile, kes oskavad kokku viia Wordpressi ja WooCommerce´i, lisaks on vaja veel mõnda tasuta või tühise tasuga teenust, mis tegeleb maksete ja kauba kohaletoimetamisega. Enda ülesandeks jääb vaid tootele reklaami teha ning tulemus võib olla selline:

Selline oli müük dropshippingu e-poes, mis vahendas aprillis maske Hiinast Eestisse, kui neid ei olnud siin saada.
Selline oli müük dropshippingu e-poes, mis vahendas aprillis maske Hiinast Eestisse, kui neid ei olnud siin saada.

Alustame lihtsa ühe toote dropshippingu e-poega Wordpressis, kasutades Woocommerce´i mootorit. Kaubaks on Aliexpressis müüdav miniõmblusmasin.

Wordpressi lisamooduliga Elementor saab e-poodi paremini plokkide kaupa kujundada ja üles ehitada. Videos kasutatakse rohkemaid võimalusi pakkuvat tasulist Elementor Pro´d.

Veebimajutus.ee lehelt algab kõik domeeni registreerimise ja veebiserveri konto loomisega. Ühe toote e-poe aadressiks saab Miniomblusmasin.ee.

Aliexpressis on toode müügil ning see suur Hiina e-pood toetab ka ise dropshippingut. Nii saab ära ühendada oma klientide tellimused ja neile kauba kohaletoimetamise. Ise ei pea sellega tegelema. Selleks, et kaup müüjalt otse kohale toimetada vastavalt ostutellimustele, saab kasutada Shopmasteri tasuta teenust. Esialgu piisab sellest, hiljem võib võimalusi laiendada juba tasulise teenusega.

Dropshippingut alustades on vajalik firma olemasolu ja raamatupidaja nõu tuleb ka kasuks, sest selle tegevusega tuleb makse maksta.

Klientidelt maksete vastuvõtmiseks Eesti pangalinkide kaudu on vajalik Maksekeskuse plugin. Enne maksekeskusega lepingu tegemist peab vastav moodul juba kodulehel olemas olema. Enne veel, kui klientide makseid vastu võtma hakata, saab maksevõimaluse töötamist testkeskkonnas testida.

Esialgu teeme vaid dropshippingu lahenduse, kuidas lähimasse postkontorisse saata, aga mõnes järgmises videotes vaatame juba pakiautomaatide lisamise võimalust. Kõige kergem on alustada lihtsaimast ehk postkontorisse tellimisest.

Klipi lõpupoole saab veel inspiratsiooni mõne lihtsa tootevideo tegemiseks oma e-poodi. Seegi ei vaja põhjalikke teadmisi ega kallist videotarkvara, kuid müügi edendamiseks on tootevideo väga vajalik – igaüks saab näha, mismoodi miniõmblusmasin tegelikult töötab. Video redigeerimise tarkvara leiab siit.

Toodet reklaamima saab hakata esialgu täiesti tasuta näiteks Facebook Marketplace´is ja osta-müü gruppides. Kui on tahtmist tõsisemalt müüki edendada, siis 40-50 postitust päevas erinevatesse gruppidesse tuleb kasuks.

Kui esimesed ostjad on tulnud, saabuvad Shopmasteri kontole vastavad tellimuse teated ja võib kauba Aliexpressist ära tellida. Vaja on toodete eest maksta ning Hiinast saadetakse kaup otse kliendi lähimasse postkontorisse, ise ei peagi klientide poolt ostetud asja kunagi nägema.

Kui otsid uut toodet, mida võiks müüma hakata, siis vaata siia.

Vaata videot siit:

Sellest, kuidas Facebookis tasulist reklaami teha ja kuidas see sisse tooma hakkab, juba mõnes järgmises videos. Vaata kõiki videoid siit.

Jaga