Andmed vabaks: Wordpress.org tahab muuta veebid ühe hiireklõpsuga kolitavaks

Veebirebane
06. märts

Kas tahad oma veebilehe muult platvormilt WordPressile kolida või vastupidi? See peab olema sama lihtne kui mõne hiireklõpsu tegemine, usuvad selle maailmakuulsa platvormi toetajad ja arendajad. 2024. aastal loodetakse sellisele andmete liigutamisele anda uus hoog ja võimsam tarkvaraline tugi.

WordPressis on alati rõhutanud avatud lähtekoodi olulisust. Nüüd astub platvorm sammu edasi, et toetada täielikku andmevabadust, mis annab veebisaitide omanikele suurema kontrolli oma sisu üle. Üht-teist on juba tehtud ja ülemineku juhendid on koondatud sellele veebilehele. Sealt leiab leheküljed üleminekuks Squarespace´ilt, Tumblrilt, HTML-ilt, Wixilt, Drupalilt ja Bloggerilt.

2024. aasta plaanide kohaselt on WordPress.orgil kavas luua hulk tööriistu ja tehnoloogiaid, mis teeksid veebilehtede teisaldamise ühelt platvormilt teisele ülilihtsaks. See annab veebisaitide omanikele vabaduse valida endale sobivaim platvorm, ilma et nad peaksid muretsema oma sisu kaotamise ja keerulise ümbertõstmise pärast.

Mis on andmevabadus?

Andmevabadus on kontseptsioon, mis annab inimestele õiguse juurde pääseda oma andmetele, neid alla laadida ja jagada.

 

WordPressis tähendab see, et veebisaitide omanikel peaks olema võimalik oma sisu lihtsasti liigutada WordPressist teisele platvormile või vastupidi.

Miks on andmevabadus oluline?

Andmevabadusel on mitu eelist:

  • Valikuvõimalus: kodulehe omanikud pole lukustatud ühe platvormi külge. Nad saavad valida endale sobivaima platvormi oma vajaduste ja eelistuste põhjal.
  • Konkurents: andmevabadus soodustab konkurentsi platvormide vahel, mis toob kaasa paremad tooted ja teenused veebisaitide omanikele.
  • Innovatsioon: andmevabadus avab uksed uutele tehnoloogiatele ja lahendustele, mis muudavad veebisaitide loomise ja haldamise lihtsamaks.

Kuidas WordPress andmevabadust toetab?

WordPress.org-i arendajad töötavadki praegu erinevate projektide kallal, mis aitavad kaasa andmevabadusele:

  • WordPress eXtensible Markup Language (XML) on standardne formaat veebisaitide sisu eksportimiseks ja impordiks. Igast Wordpressi lehest peab saama luua XML koodi, mille põhjal oleks võimalik mõnel teisel platvormil samasugune veeb ilma andmekaota uuesti luua.
  • WordPress REST API aitab arendajatel luua oma tööriistu veebisaitide sisu teisaldamiseks ja haldamiseks.
  • Projekt "Liberate" on suunatud WordPressi sisu muutmiseks teistele platvormidele kolimise jaoks lihtsamaks.

Mida see kodulehe omanike jaoks tähendab?

Eks ikka seda, et andmevabadus annab igaühele suurema kontrolli oma veebisaidi sisu üle. Nii saab hõlpsasti liikuda teisele platvormile, see annab vabaduse valida endale sobivaim platvorm oma vajaduste ja eelistuste põhjal.

Loomulikult on iga avatud lähtekoodiga projekti keskmes kogukond, kes aitab seda üles ehitada. Rõhuasetus migratsioonile on seega kõigi hea tahte avaldus, et arenduse kood teha võimalikult lihtsaks ka ümberkolijate jaoks.

Selleks on loodud foorumid, spetsiaalne Slacki kanal, GitHub, programm Five for the Future, algatus Learn WordPress, WordCampide kohtumised jne. Neis kõigis arutatakse sel aastal ka andmevabaduse teemadel.

Veebis andmevabaduse eest võitlemine on WordPress.org-i üks 2024. aasta olulisi suundi, millele saab igaüks kaasa aidata, kuna WordPress on kogukond.

Veebirebane

Veebimajutus.ee pakub oma klientidele mugavusteenust domeeni, e-posti, kodulehe majutuse ja tööriistade vallas. Elkdata OÜ on tegutsenud 25 aastat, teenindades igapäevaselt pea 25 000 klienti, luues neile väärtust läbi kiirete ja lihtsate veebiteenuste.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00