8 kõige olulisemat e-poe turunduskanalit

Üheks parimaks mooduseks oma e-kaubanduse edendamiseks on investeerimine digitaalsesse turundusse. Kui vaja rohkem kliente, peab saama oma nime tuntuks ning ringlema erinevates kanalites – loomulikult ikka selleks, et suurendada oma veebipoe liiklust ja müüa rohkem.

Küsimus on aga selles, millistele digitaalsetele turunduskanalitele peaks keskenduma veebilehe liikluse suurendamiseks?

Selles postituses soovin ma Teiega jagada infot 8 kõige olulisema digitaalse turunduse kanali kohta, kus peaks olema kindlasti esindatud:

  1. Orgaaniline kanal
  2. E-kiri
  3. Tasuline otsing
  4. Sisuturundus
  5. Sotsiaalmeedia
  6. Sidusettevõtted
  7. Viited
  8. Otsene liiklus

1. Orgaaniline kanal

Orgaaniline digiturundus sisaldab kogu veebisaidi liiklust, mis tuleb kõikidest otsingumootoritest - Google, Bing, Yahoo või näiteks DuckDuckGo.com.

Külastajad avastavad teie veebisaidi, kui otsivad kindlat toodet või teemat. Kui veebipood on hästi optimeeritud, siis otsingumootorid esitavad selle otsingutulemustes esimeste seas. Kui soovite rohkem liiklust oma veebilehele, siis investeerige otsingumootori optimeerimisse (SEO). Vaadake lähemalt selle kohta e-poe valmistamise postitusest.

2. E-kiri

Digiturundus e-kirja teel sisaldab kogu veebilehel toimuvat liiklust, mis tuleb e-kirjadega saadetud sõnumitest.

Need e-kirjad võivad olla…

Selleks, et suurendada liiklust oma veebilehel e-kirjade abil, tuleb kasvatada e-posti aadresside listi.

Tutvu lähemalt näiteks Mailchimpi võimalustega uudiskirju ja e-posti kampaaniaid teha.

3. Tasuline otsing

Digiturundus tasulise otsingu abil sisaldab kogu veebisaidi liiklust, mis tuleb otsingumootorites olevatest tasulistest reklaamidest. Seda võib nimetada ka otsingumootoriturunduseks (SEM) või maksa-kliki-eest turunduseks (PPC).

Otsingumootorikampaaniaid saab käivitada järgmistes võrkudes:

E-pood, mis soovib suurendada liiklust veebisaidil otsingumootorite reklaamide kaudu, peaks keskenduma Google´i ostukampaaniatele või Bingi tootereklaamidele, kuna need on ühed parima investeeringute tasuvustega kohad e-kaubanduse jaoks.

4. Sisuturundus

Sisuturunduskanal hõlmab kogu veebilehe liiklust, mis tuleb ettevõtte blogidest, videotest ja digitaalselt allalaaditavatest materjalidest, nagu näiteks juhendite ostmine.

Väärtusliku (kasuliku) või meelelahutust pakkuva sisu loomine võib aidata e-kaubanduses suunata liiklust oma e-poodidesse, kuna seda sisu koguvad hästi otsingumootorid või neid linke jagatakse vabatahtlikult sotsiaalmeedias.

5. Sotsiaalmeedia

Digiturundus sotsiaalmeedia kaudu sisaldab kogu veebilehe liiklust, mis tuleb sotsiaalmeediavõrkudest nagu Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter, Snapchat jpt.

Sotsiaalmeediast tulev liiklus võib olla nii orgaaniline kui ka tasulise reklaami kaudu.

Viimase paari aasta jooksul on sotsiaalvõrgustikud teinud e-kaubandusega tegelejate jaoks raskeks enda märgatavaks tegemise tasuta viisil. Tahetakse, et kõik maksaksid enda reklaamimise eest.

Kui plaanite sotsiaalvõrgustikes reklaamide kasutamist, siis võiks kaaluda neid variante:

6. Sidusettevõtted

Sidusettevõtte digiturunduskanal sisaldab kogu veebilehe liiklust, mis tuleb siduspartneritelt. Vastutasuks saavad nad komisjonitasu kõikide täidetud tellimuste eest.

Saate oma sidusprogrammi käivitada sellistes populaarsetes rahvusvahelistes võrgustikes nagu…

Saab ka luua sidemeid „raha tagasi”(Cash-back) veebilehtedega nagu näiteks eBates, erinevate kupongisaitidega nagu Retailmenot.com, sooduspakkumiste veebilehtedega nagu Slickdeals.net, blogijatega või mõjukate Internetis tegutsejatega.

7. Viited

Digiturundus läbi viidete sisaldab kogu veebilehe liiklust, mis tuleb põhimõtteliselt igalt poolt mujalt Internetist, sh rakendustest (äppidest).

See võib sisaldada veebilehti, kus näidatakse reklaame, sponsoreeritud blogipostitusi või digi-ajalehti. Ma ise panen tavaliselt selle alla kõik muu, mis ei liigitu otseselt ülejäänud seitsme kanali alla.

8. Otseliiklus

See hõlmab kogu veebiliiklust, mis tuleb otse veebilehele ilma mingite viideteta. Sel puhul inimesed lihtsalt trükivad veebilehe aadressi brauseri aadressiribale või tulevad teie veebilehele enda järjehoidjatesse salvestatud lingi kaudu.

Otsene liiklus võimaldab aga mõõta ka mõningaid võrguühenduseta turundustegevusi nagu näiteks raadios, televisioonis või mujal toimunud sündmused. Näiteks kui inimesed näevad reklaami televisioonis, võivad nad oma nutitelefoniga pääseda otse teie veebilehele lihtsalt aadressi sisse tippides.

Mida siit järeldada?

Üheks soovituseks digitaalse turunduse strateegia koostamisel läbi erinevate kanalite on määratleda oma eesmärgid ning samuti ka toimivuse mõõtmise meetodid. See on ainus viis, kuidas saab jälgida turunduse toimivust ning hinnata, milline kanal või tegevus annab rohkem ja paremaid tulemusi.

Edukat müüki!

Jaga