5 Office 365 eelist, miks peaksid just selle teenuse valima

Kui oled teelahkmel ja mõtled, kas võtta vana tuttava Microsofti Office´i kontoritarkvara pakett või pilveversioon, siis siin on mõned soovitused, miks peaksid siiski pilveversiooni kaaluma. Vana traditsiooniline karbitoode võib tunduda küll ahvatlev ja läbiproovitud variant, kuid Office 365 võib peita väikese ja suurema ettevõtte jaoks mitmeid uusi ja vajalikke omadusi.

1. Hind on kindel

Office 365 kuutasu algab 5,1 eurost kasutaja kohta (vaata lähemalt teenusepakettide hindu siit). Kui firmas just kontoritöötajate arv väga palju ei kõigu, siis on igaks kuuks kulud ette ennustatavad. See tähendab, et eelarvesse ei pea iga mõne aasta tagant planeerima Office´i kontoritarkvara uuendamist kõigi kasutajate jaoks, mis võib korraga üsna kalliks minna.

2. Saad Office´i programmid installida paljudesse seadmetesse ilma aktiveerimiseta

Alates Office 365 Business paketist (hind 10,7 eurot kasutaja kohta kuus) on võimalik igal kasutajal installida uusimad rakenduste versioonid kuni viide erinevasse seadmesse ja nende aktiveerimisega ei pea vaeva nägema. Nii võivad töötajad oma tööasju hoida tahvlis, mobiilis, koduses arvutis või mitmes tööarvutis ja kulud sellest ei suurene.

3. Uuendamisega ei pea vaeva nägema

Karbitoodet ostes saab hiljem uuema põlvkonna tarkvara võib-olla väikese allahindlusega, aga see tuleb korraga välja osta. Office 365 pilveteenusega aga on uusim versioon kõigil alati olemas, ilma et kasutaja peaks hakkama midagi installima või ettevõte uut toodet ostma. Kuutasu eest uuenevad Office´i programmid pidevalt ja automaatselt.

4. Kõik failid saab pilve hoiule panna

Office 365-ga tuleb iga kasutaja jaoks kaasa 1 TB andmemahtu Microsofti pilveteenuses – saad seda kasutada kas varukoopiate tegemiseks või failide turvaliseks hoidmiseks pilves. Faile saab pilvest jagada nii ettevõttesiseselt kui lingiga väljaspoole, pannes ajalisi või muid piiranguid. Teenusepakkuja hoolitseb, et nende failide turvalisus ja säilimine oleksid tagatud.

5. Vaata oma dokumente otse veebis, veebipõhiste Office´i programmidega

Office 365 pakub võimalust Wordi, Excelit, Powerpointi ja teisi rakendusi otse veebis kasutada, ilma et need oleks arvutisse installitud. Nii võib näiteks oma dokumente redigeerida ka väljaspool kodu ja kontorit mõnest teisest arvutist, kus pole vajalikku tarkvara installitud. Veebis saab teha pea kõiki samasid asju, mida installitud programmidega, tuleb vaid brauseris oma kasutajakontoga Office.com saidile sisse logida.

Seega valides Office 2016 ja Office 365 vahel, on sul põhimõtteline valik: kas osta omale tarkvara ja jääda seda kasutama just nii kauaks, kui ise tahad midagi juurde maksmata (kuid see tarkvara enam ei uuene) või maksta igakuist tasu, kolida pilve ja kasutada alati uusimat tarkvara. Pilveteenust saab kasutada just nii kaua, kuni kuutasu maksad.
 

Jaga
Nõuandja