4 põhjust, miks SMSe ikka veel kasutatakse

Inimesed suhtlevad omavahel järjest vähem SMSe saates – selle asemel kirjutatakse Facebookis, WhatsAppis või kus iganes mujal. Siiski ei ole SMSidel veel töö otsa saanud, vastupidi, lühisõnumid saavad juurde uusi tähtsaid ülesandeid.

Äpp suhtleb inimesega

See võib olla sinu pangakonto seis, teade serveris täis saavast kõvakettast, garaažiukse tõrge, reisikindlustuse aktiveerumine, koduse turvakaamera häire või rändluspaketi täitumine. Ükskõik, kas me mõtleme siinkohal mobiiliäppi, mingis ettevõttes töötavat tarkvara või kodus internetti ühendatud seadet, need kõik võivad saata operatiivset infot SMSiga. See on A2P ehk Application-to-Person ehk rakenduselt inimesele sõnumside. Arvestades, et maailmas on umbes seitse miljardit kasutuses olevat mobiilinumbrit, on SMSi saatmine endisel pädev viis info operatiivseks edastamiseks.

Kaheastmeline turvalisus

Mitmed digitaalsed tuvastusvahendid kasutavad skeemi, kus inimene peab midagi teadma ja midagi omama. Teadmine tähendab üldjuhul salasõna, omamine aga näiteks tema käes olevat mobiiltelefoni. Siis saadetaksegi kaheastmelise sisselogimise jaoks turvakood kasutajale sõnumina.

Seda trendi püüavad küll mõned teenused juba vaikselt muuta saates kaheastmelise turvalisuse koodi läbi mõne internetipõhise lahenduse või eraldiseisva rakenduse.

Turundus

SMSil on oma kindel roll turunduses. Klientidega suhtlemine ning reklaamkampaaniad toimivad SMSina siis, kui need sisaldavad lühidat ja ajakriitilist infot, mida klient peaks kohe läbi lugema. Pikemalt on sellest juttu intervjuus SMS-turunduse eksperdiga.

Arenevad turud

Mitmed kolmanda maailma riigid ei ole veel piisavalt hästi internetiga kaetud, et seal kasutataks ainult veebipõhiseid sõnumirakendusi. Riikides nagu Nigeeria on klassikalised SMSid veel vägagi kasutuses, mistõttu aitab SMS ikka veel ka inimestel omavahel suhelda.

Algne artikkel avaldati Geenius.ee lehel meie blogis.

Jaga
Nõuandja