Koduleht kasutab aegunud PHP versiooni. Kas peaksin midagi tegema?

Ütleme ilma keerutamata, kui Sinu koduleht kasutab aegunud PHP versiooni, siis ei pruugi see ühel hetkel enam toimida.

Aegunud PHP versiooni kasutav koduleht tuleb üle viia uuele, turvalisemale ja oluliselt kiiremale PHP versioonile. Seda saab teha ilma suurema arendustööta, kuid selle töökindluses tuleb eelnevalt veenduda.

Kodulehe toimivust uuema PHP versiooniga saad lihtsasti ise testida – vaata täpsemalt siit juhendist, kuidas seda teha.

Mis tähendab aegunud PHP versioon?

Tarkvaraarenduses tähistatakse erinevaid väljalaskeid versioonidega. Tarkvarade väljalaskmisel määratakse tihtipeale ka aeg, kui kaua tarkvaratootja seda toetab (pakub turvauuendusi ja kasutajatuge). Kui tähtaeg kukub, siis muutub tarkvara aegunuks, mis tähendab, et seda enam ei toetata ja turvaparandustega ei uuendata.

Meie soov on Sulle pakkuda kaasaegset ja turvalist platvormi. Seetõttu ei ole meil mõistlik aegunud PHP versiooni pikalt võimaldada. Aegunud PHP versiooniga koduleht tuleb tööle panna uue PHP versiooniga või luua uus koduleht.

Lisaks, kui Sinu koduleht kasutab aegunud PHP versiooni, siis on see suure tõenäosusega ka ise aegunud, mis võib olla märksa suurem probleem.

Mis juhtub, kui minu kodulehekülg kasutab aegunud tarkvara?

Iga aegunud tarkvaraga tehtud kodulehekülg ei ole tingimata turvarisk, kuid enamlevinud platvormide nagu Wordpress või Joomla puhul on see väga tõenäoline – eriti kui kasutusel on lisafunktsionaalsust pakkuvad pluginad.

Kodulehe tarkvara värskena hoidmine on turvalisuse seisukohalt ülioluline, sest turvaaukudega veebilehele saab kurjade kavatsustega inimene kasvõi teiselt poolt maakera väga lihtsa vaevaga ligi. Kodulehel andmeid muutes või serverist rämpsposti välja saates rikub ta Sinu mainet. Seda Sa ju ei taha?

Miks Veebimajutus.ee ei uuenda ise minu teenust automaatselt uuema PHP versiooni peale?

Vastus on väga lihtne. Meil ei ole õigust kliendile kuuluva tarkvaraga omavolilisi katseid teha. Kui PHP versiooni muutmine peaks katkestama Sinu kodulehe töö, siis on Sul ikkagi vaja mõne kodulehe arendaja abi ning seda rolli meie täita ei saa.

Minu koduleht on tehtud nii vana tarkvara peale, et seda ei ole enam mõistlik uuendada. Mida teha?

Kui Sa kasutad tarkvara, mida ammu enam ei arendata (nt Saurus CMS), siis on mõistlik mõelda uue kodulehe tegemisele.

Kui kodulehe eesmärk on olla vaid visiitkaart, siis võid selle vabalt ka ise teha, tellides meilt Tee-ise-veeb paketi, mis aitab lihtsate vahenditega uue kodulehe püsti panna.

Kui soovid põhjalikumat lahendust, sellele ülearu mitte isiklikult aega pühendades ja pigem oma ärile keskendudes, siis saad usaldusväärset abi meie partneritelt.

Kuidas ma tean, kas minu koduleht töötab uuema PHP versiooniga?

Kõige lihtsam viis on lihtsalt proovida! Testi oma kodulehte uuema versiooniga ja kui koduleht lakkab töötamast, siis lülitu tagasi vana versiooni peale ning otsi muid lahendusi. Juhendi PHP versiooni muutmiseks leiad siit. Kui Sul tekib tagasilööke või Sa ei julge ise proovida, siis võid alati meie klienditoe poole pöörduda. Samas pead arvestama, et meie Sinu kodulehe koodi ühilduvust parandada ei saa.

Kui tunned end kindlamalt, et PHP testi viiks läbi mõni asjatundlik spetsialist, siis soovitame Sul pöörduda oma kodulehe arendaja poole või küsida abi meie partneritelt.

Mulle kuvatakse aegunud PHP versiooni teadet, aga mu veebileht on Tee-ise-veeb lahenduse peal. Kas peaksin muretsema?

Kuvame Sulle teadet, sest Sul on meie serverisse loodud FTP konto – mis võib viidata sellele, et Sinu kodulehe arendaja on näiteks paigutanud sinna mingit lisafunktsionaalsust. Vaata see igaks juhuks üle. Kui Sinu kodulehe arendaja ei tõsta toru, siis võid ka meie klienditoega konsulteerida – püüame koos selgeks saada, kas muretsemiseks on põhjust. Me aitame Sind niipalju, kui meie võimuses.

Kuidas saan lahendada selle probleemi nii, et ma ei peaks enam kunagi sellega tegelema?

Selline lahendus on võimalik vaid siis, kui kasutad kodulehe platvormi, mille kõhupool on kommertslikus mõttes suletud ning saad ise vaid oma kodulehe välimust ja sisu muuta. Üheks selliseks on Tee-ise-veeb teenus.

Teine variant on tellida kodulehekülg ettevõttelt, kes pakub seda koos haldusteenusega või täislahendusena. Partnerit otsides soovitame kindlasti küsida, kas nad pakuvad ka püsivat haldusteenust – kui jah, siis vastutavad nemad Sinu kodulehe tarkvara ajakohasuse eest, mis tähendab, et Sina saad muretult oma ärile keskenduda.

Kas aegunud PHP versioon mõjutab kuidagi ka e-posti tööd?

Veebiserveriga seotud mured ei ole e-postiga seotud ja ei mõjuta seda.

Seotud juhendid

Sinu tagasiside on oluline

cloud cloud cloud
help
Tähtis küsimus jäi vastuseta? Küsi julgelt otse meie klienditoelt
Me aitame sul kindlasti oma küsimusele see tähtis vastus leida. Ja kui me seda teeme siis võtame kiiresti ühendust!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00