Kuidas luua ühendus FTP serveriga?

FTP ehk File Transfer Protocol on mõeldud failide edastamiseks ühest arvutist (või serverist) teise. FTP-d saab kasutada Standard ja Pluss paketiga.

FTP kasutaja loomiseks logi sisse meie iseteenindusse.

Vali töölaualt domeen, millele soovid FTP kasutajat lisada. Seejärel vali Veebiserver ⇒ FTP kasutajad ⇒ Lisa uus FTP kasutaja. 

Uue FTP kasutaja lisamisel loob süsteem automaatselt uue FTP kasutajanime, mis on kujul "vhost<domeeni konto number>f<ftp kasutaja järjekorra number>", näiteks vhost22939f2. Määra kasutajanimele parool ja vajuta nuppu "Lisa". 

Kui soovid uue kasutaja õigusi piirata ja teda mitte igale poole ligi lasta, siis kirjuta alamkataloogi lahtrisse kataloogi nimi, mida oled valmis temaga jagama.

Pärast uue kasutaja lisamist ilmub see FTP kasutajate nimekirja.  

Sageli võib Sinu domeenil juba mõni FTP kasutaja olemas olla. Siis võid rahumeeli kasutada olemasolevat ja ei pea tingimata hakkama uut looma. 

Kui oled FTP kasutaja parooli unustanud, siis saad iseteeninduse kaudu uue parooli määrata. Selleks kliki kasutajate nimekirjas vastava kasutaja parooli juures valikule “Muuda”. 

Ühenduse loomine FTP serveriga

FTP ühenduse loomiseks võid kasutada mõnda FTP klienti või Veebipõhist FTP'd. Siin juhendis näitame, kuidas luua FTP ühendus vabavaralise programmiga FileZilla. Esmalt laadi programm alla, paigalda see ja käivita. Nüüd saad sisestada ühenduseks vajalikud andmed: 

Host on Sinu domeeni nimi.

User on FTP kasutajanimi (kui Sul ei ole FTP kasutajat, siis piilu eestpoolt, kuidas uut FTP kasutajanime lisada või olemasolevat kasutusse võtta).

Password on FTP kasutajanime salasõna (kui Sa ei tea FTP kasutaja salasõna või oled selle unustanud, siis saad salasõna iseteeninduse kaudu muuta. Selleks mine juhendis paar sammu tagasi ja vaata, kuidas seda teha).

Port võib jääda tühjaks, sest kasutatakse standardset FTP porti nr 21. Ühendumisel vali SSL/TLS ühendus.

Pärast vajalike väljade täitmist vajuta Enter või Quickconnect.

Kui kõik andmed said õigesti kirja ja domeen ei tõrgu, siis annab FileZilla Sulle teada, et sisselogimine kasutajanimega õnnestus! Nüüd peaksid oma õiguste piires nägema serveris olevate kataloogide sisu.

Seotud juhendid

Sinu tagasiside on oluline

cloud cloud cloud
help
Tähtis küsimus jäi vastuseta? Küsi julgelt otse meie klienditoelt
Me aitame sul kindlasti oma küsimusele see tähtis vastus leida. Ja kui me seda teeme siis võtame kiiresti ühendust!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00