Kuidas luua ühendus FTP serveriga?

FTP ehk File Transfer Protocol'i kasutatakse failide edastamiseks ühest arvutist (või serverist) teise.

Antud juhendis räägime, kuidas luua FTP konto ning selle abil logida teie FTP serverisse. Näites kasutame domeeni nimega "domeen.ee" - Teie puhul on selleks Teie enda domeeni nimi. Ühtlasi eeldame, et Teie domeenile on telliitud teenusepakett, mis võimaldab FTP kasutamist. nt. Standard või Pluss

Alustamiseks logige sisse Veebimajutuse iseteenindusse, aadressil https://admin.veebimajutus.ee.

Valige esilehel domeen millele soovite FTP kasutaja lisada ning seejärel valik 'Veebiserver' - 'FTP kasutajad' - 'Lisa uus FTP kasutaja' 

Uue FTP kasutaja lisamisel annab süsteem Teile automaatselt ette FTP kasutajanime. Kasutajanimed on kujul "vhost<domeeni konto number>f<ftp kasutja järjekorra number>" ehk antud juhul vhost22939f2.
Määrake antud nimele parool ning Vajutage nuppu "Lisa". Kui soovite anda lisatavale kasutajale ligipääsu ainult konkreetsesse kataloogi siis tuleb kataloogi nimi lisada alamkataloogi lahtrisse.

Lisatud kasutaja ilmub seejärel sektsiooni 'FTP kasutajad'.  

Tihtipeale võib Teie domeenil üks või enam FTP kasutajat juba olemas olla ning sel juhul ei pruugigi olla vajalik uue kasutaja loomine, vaid piisab olemasolevast. Kui mõne FTP kasutaja parool ei ole Teile teada, on võimalik siin ka sellele uus parool määrata. Selleks klikake lihtsalt kasutaja taga oleva parooli veerus olevale valikule 'Muuda'. 

Järgmiseks loome ühenduse FTP serveriga.

*Ühenduse loomiseks võite kasutada Teile meelepärast FTP klienti või Veebipõhist FTP'd aadressil: https://webftp.veebimajutus.ee/ Käesoleva juhendi puhul teeme seda vabavaralise programmiga FileZilla. Kui olete programmi alla laadinud, paigaldanud ja käivitanud saate hakata sisestama ühenduseks vajalike andmeid. 

Host on Teie domeeni nimi.
User on FTP kasutajanimi mida just iseteeninduses lisasite või muutsite.
Password on salasõna mis samuti äsja iseteeninduses antud kasutajale määratud.
Port võib hetkel tühjaks jääda, kuna kasutatakse standardset FTP porti nr. 21.
Vajutage Enterit või nuppu Quickconnect.


Kui sisestatud andmed olid korrektsed ning domeeniga ei esine muid tehnilisi tõrkeid, teavitab FileZilla Teile, et sisselogimine Teie kasutajanimega õnnestus ning serverist kuvatakse Teile sealsete kataloogide sisu.

Ei leidnud, mida otsisid? Küsi meilt, me aitame!

Helista numbril 683 5188 või kirjuta abi@veebimajutus.ee

Või saada oma küsimus siin, võtame sinuga ühendust nii pea, kui võimalik.

Cart