Neli asja, mida sa võiksid oma Wordpressi turvalisuse tagamiseks kohe teha

Wordpress on maailma kõige levinum sisuhaldusplatvorm ja ka üks turvalisematest, kuid nagu ikka, ahvatleb populaarne platvorm alati rohkem häkkijaid ja sissemurdjaid. Selleks, et oma Wordpress viimaste rünnete ja pettuste eest paremini ära kaitsta, vaata üle, kas oled need neli ettevaatusabinõud oma veebis juba kasutusele võtnud. Kui pole, siis võiksid võtta.

Esiteks, ära jäta juhuse hooleks kasutajate ning eriti administraatorite salasõnasid. Nõua tugevaid paroole, selleks on olemas üks plugin. Abiks on ka Wordpressi üldist turvalisust tagav Wordfence Security, mis kontrollib, et kasutajad mõnda lihtsalt ära arvatavat sõna paroolina ei kasutaks. Lisaks aitab Wordfence seada üles kaheastmelise autentimise, mis suurendab turvalisust veelgi.

Teiseks kaitse veebilehte kahtlaste failide eest. Paljud pahavarad imbuvad töötavale kodulehele nii, et omanik ei saa sellest midagi teada, aga kasutajatelt varastatakse salaja andmeid ning näidatakse neile reklaame, mille pealt teenib keegi kolmas. Kodulehe terviklikkust ja failide muutmist jälgib Website File Changes Monitor. Kui mõni kahtlane programm muudab Wordpressi koodi või lisab kuhugi uusi faile, aitab see plugin muudatustest kohe teada saada ning hiljem ka eelnenud olukorra taastada.

Kolmandaks hoia silm peal, mis veebilehel toimub vastava audiitorlisandiga. Wordpressi Security Audit Log on kasulik plugin, mis salvestab kõik tegevused kodulehel. Muuhulgas saad ka vaadata, kes kasutajatest millal sisse logis ja mida tegi.

Neljandaks installi Wordpressile tulemüür, mis hoiab korras sisse- ja väljamineva liikluse ning hoiatab rünnakute eest. Sobiva Wordpressi tulemüüri saad valida nende seast.

Jaga
Nõuandja