5 viisi, kuidas aru saada, et su WordPress võib olla haavatud

WordPress on vaieldamatult maailma kõige populaarsem sisuhaldussüsteem, seega on loogiline, et häkkerid soovivad neid üle võtta või muud moodi enda kasuks tööle panna. Kui kahtled, et su veebileht võib olla haavatud, siis pane tähele neid viite hoiatusmärki, mis sellele viidata võivad.

1. Sa ei saa enam lehele sisse

Kui sa enam oma veebilehele administraatoripoolele sisse ei saa, kuigi parool on õige ning sa midagi muutnud ei ole, siis on üsna kindel võimalus, et keegi on su lehega midagi kurja teinud. Kui ka parooli lähtestamine enam ei tööta, siis ilmselt keegi on lehe kaitsed murdnud ning sind välja lukustanud.

2. Leht on väga aeglane

Kui seni normaalne veebileht on ootamatult aeglaseks jäänud, siis on võimalik, et seda parasjagu rünnatakse. Võimalik, et häkkerid on läbi viimas brute force rünnakut ehk su parooli üritatakse tuhandete pakkumiste teel ära arvata, kuid on ka võimalik, et keegi üritab teenustõrkerünnaku abil veebilehte maha võtta.

Siiski alati on võimalik, et probleemi tekitab ka halvasti seadistatud või uuendamata leht ise, seega vaata võimalusel kõik sätted üle.

3. Sa ei saa e-kirju saata

Kui sa ei saa enam oma WordPressist e-kirju saata, siis on võimalik, et häkkerid kasutavad seda rämpsposti levitamiseks. See tähendab ka seda, et e-kirjad sealt sinuni ei jõua.

4. Veebileht ei ole enam samasugune

Kui veebilehe välimus on täielikult muutunud või näitab mõne teise veebilehe sisu, siis pole kahtlustki, et keegi on lehe murdnud ning selle oma sisuga täitnud. Ürita kontroll tagasi saada ja sisu varukoopiast taastada.

5. Veebimajutaja võtab veebilehe maha

Veebimajutajad võtavad veebilehe ise maha, kui näevad, et see on rünnaku alla sattunud ja pahavaraga nakatunud. Nii teeb ka Veebimajutus, hoiatades seejärel kohe klienti, et tema virtuaalserveris on avastatud kahtlast tegevust.

Loe pikemalt siit.

Jaga
Nõuandja