Siin on viis põhjust, miks võiksid Microsoft Edge'ile uue võimaluse anda

Microsofti veebibrauser Edge ei ole kasutajate seas just kõige populaarsem ning samuti ei ole see kõige parem veebilehitseja, kuid siiski on selle juures mitmeid aspekte, mis selle kasutamise üpris mõnusaks teevad. Siin on neist viis, mis on välja valitud Gizmodo poolt.

Mugav jagamine

Edge’i abil on sisu ülimalt lihtne ja mugav jagada. Selleks tuleb vaid ekraani üleval paremas nurgas olevaid kolme joonega ühendatud täppe vajutada ning otsustada, millises kanalis soovid sisu jagada. See ei säästa küll meeletutes kogustes aega, kuid on siiski märksa kiirem, kui lingi vestlusaknasse kopeerimine.

Puuteekraani tugi

Edge saab väga hästi hakkama puuteekraanidega. Sellel on ka lihtne põhjus: Edge’i arendati koos Windows 10 operatsioonisüsteemiga, mis töötab nii puuteseadmetel kui ka traditsioonilistel arvutitel.

Tänapäeval on aga paljud arvutid puuteekraanidega, seega on Edge hea lahendus, kus saab puutetundlikku ekraani ka kasulikult ning mugavalt kasutada.

Cortana

Eestis ei küll Cortanast nõnda palju kasu, kui näiteks USAs, kuid siiski tasub hinnata. Virtuaalne assistent, mis on ehitatud otse brauserisse, on midagi, mida võime ilmselt lähiajal hakata nägema ka paljudes teistes veebilehitsejates.

See töötab Windowsiga

Kuna Edge ja Windows on omavahel nõnda suures ulatuses seotud, suudavad need omavahel ka väga hästi suhelda.

Lehekülgede teated võivad arvutis ilmuda kui tavalised Windowsi teavitused ning endale meelepäraseid linke saab lihtsa vaevaga kinnitada ka Start-menüü juurde, et neid oleks hiljem lihtne leida ja kasutada.

Lugemisrežiim

Lugemisrežiimi pakuvad küll mitmed erinevad lahendused, kuid Edge’i puhul on see veel eriti lihtne. Selleks tuleb aadressiribal vaid vajutada raamatukujulist ikooni ning see jätab alles vaid teksti ning eemaldab kõik ebavajaliku.

Jaga
Nõuandja