Veebimeil või meiliprogramm, kumb on parem?

Veebirebane
20. dets 2016
5 min lugemine

Oma e-postkasti seadistades saabub ükskord hetk, kui tuleb otsustada, kas hakata kasutama veebipõhist postkasti või võtta mõni e-postiprogrammi. Kumb on parem? Mis on ühe või teise variandi eelised ja puudused?

Veebipõhine e-post

Üks põhiline veebipõhise e-posti eeliseid on muidugi see, et midagi arvutisse installida pole vaja. Teine oluline eelis on veel: postkastile saab igalt poolt ligi, kus on netiühendus ja veebibrauser. Pole vaja oma arvutit, kasutada saab meiliteenust ka võõrast masinast või internetipunktist.

Paljudele see variant sobibki, sest muret installimisega on vähem ja kui pole erisoove, mida meilikliendid tavaliselt juurde pakuvad (näiteks meilifiltrid ja e-posti töötlemise reeglid), siis veebipõhine e-post sobib täiesti.

Veebimajutuse kasutajatel on veebipõhise e-posti kasutamise võimalus juba olemas. Neid on lausa mitu. Valida saab, kas kasutada Squirrelmaili või Roundcube´i.

Roundcube on lihtsa veebiliidesega ja kolmeveerulise ülesehitusega, just nagu Outlook. Kirjadel saab välimust muuta, sest kaasas on ka lihtne HTML-tekstiredaktor. Aadressiraamatusse saab salvestada nimesid ja inimestega seotud muid andmeid.

Squirrelmail pakub ülilihtsat veebipõhist meiliklienti, millel on kaheveeruline ülesehitus. Natuke vanamoodsa välimusega, kuid lihtne veebiliides sobib hästi ka aeglase netiühendusega.

Kõige populaarsem veebipõhine meiliteenus on Gmail. Sellega saab väga lihtsalt organiseerida ka teiste meiliteenuste kirju. Tasuta mahtu on 15 GB ning otsing saabunud e-kirjade seast on Google´ile omaselt kiire ja täpne, nii et lihtsaim viis oma kirju organiseerida Gmailis ongi neid märksõnade järgi otsides.

Lisaks pakuvad veebipõhist e-postkasti näiteks Yahoo! Mail, Windows Live Hotmail ja kodumaine Online.ee. Kõigis neis veebipostkastides saab koguda e-kirju ka teistest meiliteenustest.

Kui kasutad ühte-kahte e-postiaadressi ja pole väga sage suhtleja või grupitöö tegija, piisabki veebipõhisest e-postist täiesti. Kui erinevaid e-postiaadresse on rohkem, tegeled grupitööga ning vaja on erinevate kontode vahel pidevalt liikuda, peaks kasutusele võtma mõne võimsama (installitava) meilitööriista.

Veebipõhise e-posti plussid ja miinused

Plussid:

  • Midagi arvutisse installida pole vaja, e-kirjadele saab ligi veebibrauserist.
  • Postkast on kättesaadav kõigilt platvormidelt ja kõigist arvutitest, olgu kasutusel Windows, Linux või Mac.
  • Kõik kirjad on alati sünkroniseeritud, sest asuvad pilveteenuses.
  • E-kirjad on alles ka siis, kui arvuti kõvakettaga midagi juhtub, need on varundatud pilveteenusesse.

Miinused:

  • Kasutajaliides on aeglase netiühendusega ebamugav kasutada.
  • Paljud e-posti tasuta veebiteenused pakuvad reklaami ja koguvad kasutaja kohta infot.
  • Veebipõhine kasutajaliides on mõnede omaduste puhul piiratum kui eraldi e-postirakendus.
  • ​Kui internetiühendust pole, ei saa ligi oma e-kirjade arhiivile.

Tööriist suuremaks netisuhtluseks

Windowsiga arvuti jaoks on tuntumad e-postikliendid Mozilla Thunderbird, Microsoft Outlook ja Apple Mail. Kui oled kindla meiliprogrammi enda jaoks selgeks teinud, siis on hiljem juba raskem programmi vahetada või veebi üle kolida.

Samas aitab eraldi e-postitarkvara luua e-kirjade filtreerimise ja töötlemise reegleid, kohendada kasutajaliidese välimust oma käe järgi ning koondada ühte kohta mitmeid erinevaid veebiteenuseid, täiendades neid kalendri, kontaktide andmebaasi ja muu lisatarkvaraga (näiteks Thunderbirdil on nagu veebibrauserilgi hulk laiendeid).

E-postiprogrammi plussid ja miinused

Plussid:

  • Lihtne on ühte kohta koondada palju erinevaid e-posti kontosid ja neid korraga kasutada.
  • ​E-kirjade arhiiv on alati kättesaadav ka netiühenduseta.
  • E-kirjade arhiivi saab oma vajaduste järgi varundada väljaspool kasutatavat arvutit vastavalt oma soovitud varundusplaanile.
  • E-posti programm pakub tavaliselt rohkem lisavõimalusi kui veebipõhine kasutajaliides.
  • Kasutajaliidese välimus ja omadused on paremini seadistatavad.

Miinused:

  • Oled seotud platvormiga, mille jaoks e-postitarkvara on tehtud: Windowsi, Linuxi või Maci jaoks on eraldi programmid.
  • Installimine ja seadistamine on keerulisem.
  • Erinevate seadmete vahel sünkroniseerimine on keerulisem.
  • Kui oled õppinud kasutama üht programmi põhjalikumalt, on raskem ümber kolida teiste lahenduste peale.

Mida valida?

Kumb siis on parem, kas veebipõhine e-post või eraldi tarkvara?

Lihtne on pakkuda välja soovitus kasutada ühe-kahe e-postiaadressiga veebipõhist kasutajaliidest, kuna eraldi tarkvara oleks selle jaoks liiga võimas lahendus, kuid alati on ka erijuhtusid. Ühe või kahe e-postiaadressi jaoks sobib ideaalselt näiteks Gmail, kuhu saab tõmmata kirju ka mõnest teisest meiliteenusest. Lisaks saab kaasa suure andmemahu oma kirjade säilitamiseks ja vanade kirjade seast on lihtne otsida märksõnade järgi.

Mitmete e-postiaadresside jaoks ning tööl kasutamiseks on mõnikord aga hoopis paremad lahendused näiteks Mozilla Thunderbird, Apple Mail ja Microsoft Outlook, mis sisaldavad meilifiltreid, reeglite loomise võimalust ja põhjalikumat kontaktide haldust.

Kui aga oled e-posti kolinud Veebimajutuse alla, siis on valik veelgi lihtsam. Oma arvutist või kodust eemal olles on alati netiühendusega kättesaadav Squirrelmaili või Roundcube´i veebiklient, oma arvutis võib aga kasutada mõnda head ja tuntud meiliprogrammi. Uued e-kirjad on alati kättesaadavad ja neile saab vastata ka siis, kui oma arvutit pole käepärast.

Veebirebane

Veebimajutus.ee pakub oma klientidele mugavusteenust domeeni, e-posti, kodulehe majutuse ja tööriistade vallas. Elkdata OÜ on tegutsenud 25 aastat, teenindades igapäevaselt pea 25 000 klienti, luues neile väärtust läbi kiirete ja lihtsate veebiteenuste.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00