(Aprillinali) - Veebimajutus.ee ja Zone.ee ühinevad

Tähelepanu! Tegemist on meie väikese aprillinaljaga :) Nali on terviseks! Veebimajutus usub, et eluterve konkurents ettevõtluses on alati kõige parem kliendi seisukohast - nii pingutavad teenusepakkujad rohkem, et pakkuda võimalikult head kvaliteeti ja võimalikult suurt lisandväärtust enda toote / teenuse näol. Täpselt selline positiivne areng on ka meil toimunud ning kestab edasi. Muuhulgas tänu meie konkurentidele - kummardus neile kõigile siinkohal. Järgneb meie aprillinali muutmata kujul. 

 

 

 

Endised konkurendid Veebimajutus.ee ja Zone.ee plaanivad oma ärid ühendada, mille tulemusel peaks sündima kiireim, kauneim ning osavaim eestimaine veebimajutusettevõte. Hetkel oodatakse Konkurentsiameti nõusolekut, kuna kahe ettevõtte turuosa kokku moodustaks .EE-domeenide majutusest üle 66%.

"Zone.ee ja Veebimajutus.ee koostöö on tegelikult olnud väga viljakas isegi konkurentidena toimetades"

"Zone.ee ja Veebimajutus.ee koostöö on tegelikult olnud väga viljakas isegi konkurentidena toimetades," nentis Peeter Marvet Zone.ee-st. "Hea sparringupartner soodustab arengut ning nõnda on mõlema ettevõtte kliendid saanud palju parema teenuse, kuna nii Zone kui Veebimajutuse platvormid on läbi teinud tohutu arengu, jättes teised ettevõtted juba päris kaugele."

Tõesti - Eesti veebimajutajate seas hoiab turuosa poolest kolmandat positsiooni Skandinaavia telekommunikatsioonihiiglane Telia.

"Tsiteerides Eduard Vildet - kord Westman peal ja Piibeleht all ning siis jälle vastupidi," sõnas Marko Toom Veebimajutus.ee-st. "Eks nõnda on see tõesti pikka aega olnud, et kord on kiireim server olnud meie juures, siis jälle Zone’i juures ning siis jälle hoopiski näiteks Swedbankis või Maksuametis, kus tuleb korraga teenindada väga palju veebikülastajaid. Selline olukord on olnud alustavate ettevõtete jaoks väga suurt segadust tekitav. Kuna meie ettevõtte peamiseks väärtuseks on lihtsus ning alustajasõbralikkus, siis jõudsime teenusedisaini käigus loogilise lahenduseni – tuleb ümber disainida üldisem turusituatsioon."

Osapooled kinnitavad, et ühinenud ettevõte võtab üle parimad omadused mõlemast ettevõttest – IT juhtide poolt hinnatud kiired ning töökindlad Zone.ee serverid ning alustavate ning keskmiste ettevõtete poolt armastatud lihtsa Veebimajutus.ee iseteeninduskeskkonna. Uus firma pakub IT-teenuseid V-st Z-ini ning kuna uue ettevõtte ambitsioon on laieneda, siis kaalutakse üheskoos lähiajal ka Telia ülevõtmist. Sellest johtuvalt on ka uue ettevõtte nimi tõenäoliselt kas Zelia või Zolia. "Kaalumisel oli ka Zeebimajutus.ee, kuid mitmed inimesed ei osanud seda aadressi veebilehitsejasse kirjutada, seetõttu ei ole tegemist hea domeeniga," märkis Marvet.

"Kindlasti jääb kasutusele rebane," kinnitas rebase kujutist logos kasutava Veebimajutus.ee esindaja Toom.

Ühinemine viiakse lõpuni aastal 2040 ning seni jätkub mõlema firma klientide töö samamoodi.

"Uue ettevõtte nimeks saab tõenäoliselt Zolia. Kaalumisel oli ka Zeebimajutus.ee, kuid mitmed inimesed ei osanud seda aadressi veebilehitsejasse kirjutada, seetõttu ei ole tegemist hea domeeniga"

Uus EL direktiiv ning selle mõju kodulehe omanikele

Kahe juhtiva veebimajutaja liitumist kiitis ka Eesti IT-minister Kaimar Karu. "Kuna alates 01.01.2022 tuleb absoluutselt kõigis Eesti ja Euroopa kodulehtedes rakendada Euroopa direktiivi EU-SSH-SERVER-SSL- COMPUTER-2022 FP9, siis on Eesti ettevõtete ühinemine väga tervitatav samm, et Euroopas tugevamini kanda kinnitada," leidis Karu. "Omalt poolt oleme taganud ka selle, et Eesti Politseil oleks piisavalt vahendeid kiiruseületajate ohjeldamiseks ka digimaailmas."

Maailma suurima veebimajutaja, AWS-i juht Jeff Bezos seekord kommentaari palvetele ei vastanud ja jäi kättesaamatuks. 

Fotol - Politsei ja Konkurentsiamet mõõdavad uute serverite kiirust.

Jaga
Nõuandja