Juhi oma veebi nagu Houstoni kosmosekeskust: 3 võimast juhtimispaneeli administraatorile

panel-1853330_1280.jpg

Suurtel firmadel on turundusosakondades seinu katvad paneelid nagu kosmosekeskustes, kus jooksevad erinevad graafikud, näidatakse firma kohta käivate uudiste pealkirju ja süttivad punased tulukesed, kui mõni turunduseesmärk on saavutamata.

Kõike seda saad teha ka oma veebiga - ehita üles korralik seinapaneel ja jälgi oma veebi hetkeolukorda nagu proff mõne lihtsa (tasuta) vahendiga.

Google Analytics real-time

google-realtime.jpg

Paljud on kindlasti märganud, et ka Google Analytics suudab näidata graafikuid hetkel kodulehel toimuvast. Kui külastajaid on vähe, siis graafik on igav (nagu ülalolevalt pildilt näha). Kui aga visiite palju, läheb hoopis põnevamaks:

google-analytics2.jpg

Viimase minuti jooksul saab näha, palju inimesi on sekundis külastanud kodulehte ja veidi vasakpoolsemal graafikul on tulbad inimeste kohta minutis viimase poole tunni jooksul.

Veelgi põnevam aga on allpool vaadata, millistel lehekülgedel hetkel külastajad on. Nii on täpselt teada, mis hetkel külastajaid huvitab.

Vasakust veerust saab valida ka liikluse allikad (Traffic Sources), mis näitab, kust külastajad kodulehele hetkel saabusid. Seegi on oluline info, et teada, millises kohas väljaspool on koduleht kõige nähtavam.

Google Analytics on tasuta, vaid väga suurte külastusmahtude juures võib rakenduda tasu.

Cyfe.com

cyfe2.png

See teenus aitab luua paneelidest ekraanitäie efektseid näidikuid, mis aitavad kogu aeg kõigil olulistel parameetritel silma peal hoida. Kui võtad Cyfe tasulise versiooni, saab lisada paneele lõpmatult, samuti oskab äpp näidata kõike suurel telekaekraanil või projektoris.

Kuid ka tasuta saab palju ära teha. Näiteks saab ekraanile lisada kuni viis erinevat paneeli. Nende seas on Google Analyticsi erinevad näitajad, reklaami tulutoomise graafik (Google Adsense), oma makstud märksõnade edukus Google´i otsingus (Adwords), ka Google'i otseajas graafik hetkel leheküljel olevatest kasutajatest.

Kuid võimalusi on lisaks veel muidugi väga palju kuni selleni välja, et Cyfe teeb mõnest Exceli-tabelist ilusa graafiku. See tabel võib asuda kuskil pilves ja selle andmeid võib muuta nii käsitsi kui koguda kuidagi automaatselt.

Põnev on ka sotsiaalmeediat jälgida: Facebooki, Twitteri, YouTube'i ja muude kanalite info võib kõrvuti panna oma veebilehe graafikutega ja hakkabki moodustuma samasugune ülevaade, nagu saavad suurfirmade turundusosakonnad.

Kui tasuta viiest paneelist jääb väheks, võib Premium-konto osta. See maksab 19 eurot kuus. Ja üsna pea ilmselt jääbki väheks, sest asju, mida hirmsasti tahaks jälgida, on väga palju, selgub siis, kui vaadata võimalike valmisvidinate hulka, mida Cyfe pakub.

Kui näiteks oled uudiskirja saatnud Mailchimpiga, siis saab ka selle statistika oma suurele paneelile lisada, andes Cyfe'ile ligipääsu oma kontole.

Klipfolio

klipfolio-dashboard.png

Klipfolio on veelgi profim ja natuke kallim ka: seadistada saab peaaegu kõike välimusest infoallikateni ning lisaks veebi või Exceli või sotsiaalmeedia jälgimisele võib siia lisada ka ärianalüüsi mõõdikuid. Firma juhatuse suurele ekraanile saaks efektse pildi, kui on andmeid, mida näidata.

Graafikuid saab joonistada nii veebi- kui sotsiaalmeediastatistikast, pilves asuvatest Exceli-failidest, andmeid suudab Klipfolio otsida ka FTP-st ja kohalikust arvutist.

Tulemusi võib miksida ja liita lihtsate valemitega, mis pole Exceli-kasutajale üle jõu, graafikuid kujundada ja venitada sobivaks suuruseks. IOS-ile ja Androidile on ka oma äpp.

Hind algab 24 dollarist kuus, tasuta saab prooviperioodil katsetada kõiki võimalusi ja krediitkaardiandmeid selle käigus (veel) ei küsita.

Jaga
Nõuandja