Need trendid mõjutavad 2017. aastal veebidisaini

Veebidisain on pidevas muutumises ning seega muutuvad aastast-aastasse ka trendid, mis meid ümbritsevaid veebisaite kujundavad. Portaal The Media Online on välja toonud viis trendi, mis kujundavad 2017. aasta veebidisaini.

Mobiilseadmed ennekõike

Kuna mobiilseadmetes veebi sirvimine muutub iga aastaga järjest populaarsemaks, on äärmiselt oluline, et veebilehed neid toetaks. 2017. aastal pööravad arendajad veelgi rohkem tähelepanu sellele, et nende loodud veebileht näeks hea välja ning oleks kergesti kasutatav ka mobiilseadmetel.

Originaalpildid muutuvad olulisemaks

Kuna disainitrendid tekitavad paljudele veebilehtedele sarnase välimuse, on välja paistmiseks vaja teha midagi teisiti. Üks parimaid mooduseid selleks on originaalpiltide kasutamine ning leierdatud stock-fotode ehk pildipangafotode unustamine. 2017. aastal võime näha, kuidas aina vähemad leheküljed kasutavad üldkasutatavaid pilte.

Kirjatüübid muutuvad suuremaks

2017. aastal võib veebilehtedel näha selgeid sõnumeid, mis edastatakse suurte ning paksude tähtede abil. Suure tõenäosusega on see sõnum ka lehekülje keskpunktiks.

Lehti saab kerida igavesti

Kasutajamugavuse parandamiseks ning mobiilseadmetega arvestamiseks kaovad lehtedelt järk-järgult nupud ning kogu informatsiooni saab näha, kui kerida lehte allapoole. See teeb lehe kasutamise mobiilseadmetel lihtsamaks, kuid kasutajamugavus paraneb ka arvutis, kuna vajalike klikkide arv väheneb.

Lehekülg jutustab loo

Ettevõtted üritavad oma firma ning kliendid siduda, rääkides selleks oma loo läbi teksti, video või piltide. See aitab kliendil firmat ning selle taga seisvaid inimesi paremini mõista.

Jaga
Nõuandja