Instagrammer Vahur Singa Äristarteri saates: häkkisin lahti rikkaks saamise valemi. 2. osa

Veebirebane
13. juuni 2022
7 min lugemine

Instagramis edukaks saanud suunamudija Vahur Singa on pärit vaesest perekonnast. Kuulsaid mentoreid pole tema kõrval algusest peale olnud ja finantsvabaduseni on sellepärast tulnud põhiliselt ise rühkida teel teadmisi kogudes. Millised on tema soovitused alustavale ettevõtjale, seda küsib Äristarteri saates Katrin Hindrikus-Karu United Dream Studiost.

"Minu suur eesmärk on olnud ehitada üles äri, mille eesmärk on teha seda, mida meeldib mulle endale teha ning aidata inimesi, kellel on samad eesmärgid," võtab online ettevõtja Vahur Singa kokku oma praeguse eesmärgi. Nüüd tahab ta ise teisi juhendada, et neil oleks lihtsam sama teed käia, mida tema on juba läbinud.

"Mul on 30-inimeseline grupp, kellele hakkan koolitusel õpetama, kuidas oma online äri üles ehitada. Üle maailma tuleb erinevaid huvilisi ja proovin nad aidata finantsvabaduseni," räägib vahur Singa, kudias ta nüüd teisi eesmärgini kiiremini jõuda aitab. Ise katsetades läheb alati rohkem aega, kui kogenum ei õpeta.

Kolme kuuga 20 000 jälgijat - kuidas?

Kogemata see ei juhtunud, selgitab Singa. Ehkki maailmas on ka selliseid näiteid, kui mõne üksiku postitusega viraliks muutudes saab kiirelt raketina tippu, on tavaliselt selle taga ikkagi raske töö.

Vahur Singa peab enda edu aluseks seda, et ta pakkus sisu, mis inimestele meeldis ja sellepärast on ka tema kanali engagement rate kõrge ehk see sisu paelub liitunuid. Oluline on ka sisu kasulikkus - tuleb rääkida, kuidas seda saavutada. Alati või peaaegu alati tuleb oma äri muuta kireks, usub Instagrami ettevõtja, peab tahtma seda ise kirglikult teha.

"Kui keegi pole veel mitte milleski hea, siis on muidugi raske," tõdeb Singa lisades, et igaühes peaks olema vähemalt üks omadus, mida arendada. "Kui oled fitnessis, toidutegemises, turunduses, ükskõik milles juba hea, siis ma saan aidata," lisab ta.

Instagramis tippu jõudnu ise õppis sisuloojate Youtube´i videotest, õppis tundma Instagrami tööpõhimõtet, erinevaid selle taga olevaid algoritme ja muud vajalikku.

Algoritmid on nagu inimesed, leiab Singa: "Mu postitused ei levi mitte algoritmide, vaid inimeste pärast. Kui sisu on väärtusetu, siis ei levi see inimestele, algoritm avastab sedasama. Ja isegi kui algoritmid seda sisu ise levitaksid, ei leviks see kuigi kaua, kuna inimesi see siis ei kõneta."

Kui aidata inimese probleeme lahendada, siis just sisu on see, mis levib ja mille pärast tullakse tagasi, kommenteeritakse, jagatakse.

Esimese 45 päeva jooksul tegi Vahur Singa oma Instagramis kõige kiiremini kasvava kontoga midagi unikaalset. Seda märkasid ka teised maailmakuulsad tegijad: "Minuga võttis ühendust Brendan Kane, kes on kirjutanud raamatu "One million followers". Ta on jälgijate hulga kasvatamise guru. Sellise mehega olin ma Zoom´i kõnes. Tal on 1,1 miljonit jälgijat ja ta lubas külalispostitusena minu sisu panna oma kontole."

Vahur usub, et saavutas oma edu Instagramis ja jäi teistele silma ainult tänu heale sisule.

"People don´t read" postitus oli näiteks tema üks populaarseimatest videopostitustest. Seda jagati ohtralt, sest taheti sõpradele näidata oma tarkust ja olulist materjali ka teistele anda.

Pigem vähe, aga paremini

"Tõesti, tee pigem vähem, aga seda, mis on väärtuslik," soovitab Singa mitte liialt kvantiteedile rõhku panna. Ta ise kulutas kümme tundi oma populaarseima postituse "People don´t read" peale. See toob aga tuhandeid jälgijaid, keda huvitab, mida Singa tahab. See kümme tundi on väga väike kulu, usub ta ise: "Selle postitusega tuli ligi 5000 ettevõtjat mulle jälgijaks. Reklaamidega kuluks kindlasti palju rohkem. Summad lähevad siis ikka kümnetesse tuhandetesse. Kümme tundi tundub palju, aga pärast on sul 5000 inimest, keda huvitab sinu teenus."

Nii soovitabki ta pigem teha ühe postituse, milleks kulub aega kümne tundi kui kümme postitust tunni jooksul.

"Kõva venna" ohtlik hetk

"Ma olen olnud sellises hetkes, kui hakkan mõtlema, et olen ikka kõva vend, tõeline tegija," tunnistab Singa, "sel hetkel aga hakkab allakäik. Kui mõtled, et oled nii kõva tegija, et enam ei pinguta, siis sellega hakkab sinu kvaliteet kohe alla käima. Sellese tuleb suhtuda rahulikult, kui kõik hästi läheb. Samamoodi, nagu tuleb võtta rahulikult seda, kui halvasti on läinud."

"Ära mõtle, kui kõva vend sa oled, see on lõks," hoiatab ta. "Tegelikult saad ju veel paremaks minna, aga kui hakkad mõtlema, et ma olengi ülbelt kõige kõvem vend, siis pole see hea."

Vahur Singa on pidanud väga palju pingutama, et jõuda paremasse paika. Ettevõtlus pole kerge, kui sul pole häid mentoreid, kes annavad tee ette. "Mul polnud neid. Sellepärast soovingi nüüd anda ise inimestele selle suuna kätte, kuhu minna," räägib Instagrami asjatundja. "Teen seda neile, kes päriselt tahavad oma äri üles ehitada."

Nemad saavad, miks sina ei peaks saama!

Kõige raskem on mindset. Inimesed ei usu seda, et nad on võimelised midagi saavutama. See usk tuleb tekitada, mentorid võivad selles aidata.

Vahur Singa on ka enda mindsetiga samuti palju tööd teinud. Midagi enda jaoks tehes ja tavalistes igapäevastes tegemistes olles on elu rahulik. Kui ootused kasvavad, et nüüd ma pean midagi saavutama, kuhugi jõudma - sel hetkel see heaolu kahaneb. Ta polegi veel ära häkkinud, kuidas seda tunnet stabiilsemaks muuta, et ei kõiguks nende kahe vahel: Unistan veel sellest, et rohkem veel nautida hetkes elamist ja olla rahul sellega, mis on. Omal nahal olen ma seda juba kogenud, et kui ei püüa hirmsasti saavutada oma eesmärke, siis see kõik lõpuks tulebki, rahulikult."

3 nõuannet alustavale ettevõtjale

Vahur Singa annab intervjuu lõpus traditsioonilised kolm soovitust neile, kes ettevõtlusega alles alustavad.

Esiteks - investeeri iseendasse. Parim on leida endale õige mentor, kes on selle raja läbi käinud ja aitab jõuda kõige kiiremini oma eesmärgini. Fitnessi treener näiteks aitab kõige kiiremini, ise tehes läheb rohkem aega. Treener ütleb näiteks kohe üsna alguses, et toitumine on vale.

Ärinõuandja aitab samuti kiiremini kohale jõuda, aga sedasama teadmist saab ka raamatutest ammutada. Siis aga on teekond pikem ja kulub ise õppides pigem aastaid, coach võib viia juba kuudega uuele tasemele.

Teiseks - ole järjepidev. Võid minna jõusaali ja teha kaheksa tundi järjest trenni, lihased ei kasva sellest suuremaks. Kasvatab aga järjepidevus. Astu pisikesed sammud, et jõuaksid väikeste astmete kaupa edasi. Kiida ennast iga sellise sammu eest.

Kolmandaks - "mina küll ei saa kümmet tuhandet teenida" pole õige suhtumine. Seda lauset peab täiendama, et ei tekiks piiravaid mõtteid.

"Mina küll ei saa kümmet tuhandet teenida, aga homme võib-olla juba saan", peaks ütlema. Mine kasvõi psühholoogi juurde, et sellistest piiravatest mõtetest lahti saada, need limiteerivad meid. Ära mõtle ka sellele, et sa saad ise üksi hakkama. Selle jaoks mentorid, coachid ja treenerid eksisteerivadki, et aidata.

Siis oled aga võimeline juba saavutama ükskõik mida.

Veebirebane

Veebimajutus.ee pakub oma klientidele mugavusteenust domeeni, e-posti, kodulehe majutuse ja tööriistade vallas. Elkdata OÜ on tegutsenud 25 aastat, teenindades igapäevaselt pea 25 000 klienti, luues neile väärtust läbi kiirete ja lihtsate veebiteenuste.

Kasutajad kes lugesid seda artiklit lugesid ka neid

Veebimajutus on Facebookis. Sina oled kah.
Saame sõpradeks? Meil on Sulle palju rääkida, küllap Sul meilegi. Teeme ära?
fox-head fox-head
Ka veebis tuleb targalt tegutseda. Eriti veebis!
Veebimajutuse 25 000 klienti rääkisid ja meie kuulasime - oleme teie vajaduste ning tagasiside põhjal loonud blogi, milleta ei saa hakkama ükski edukas e-ärimees. Eesti tippkirjutajad toovad Sinuni värskeimad nipid, uudised ja nõuanded. Ükski trend ei jää saladuseks ning väljakutse ületamatuks!
Klienditeenindus
Lisasime diili sinu ostukorvi, said ikka mega hea diili!

Vali paketi periood

1 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 12.08

3 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 36.24

6 kuu põhine arveldus

Kuus 12.08

Kokku 72.48

1 aasta põhine arveldus

Säästad 20% ehk -24.16

Kuus 10.07

Kokku 120.80

1 aasta
0.00
2 aastat
0.00
3 aastat
0.00
4 aastat
0.00
5 aastat
0.00
6 aastat
0.00
7 aastat
0.00
8 aastat
0.00
9 aastat
0.00
10 aastat
0.00